şükela:  tümü | bugün soru sor
  • evlenince oturacakları yerden çocukları hangi okula göndereceklerine kadar konuştukları ilişkilerini, ayrıldıktan sonra erkek arkadaşlarının yanında takılıyorduk diye anlatmaları.
  • aldıkları herhangi bir şeyi yerine koymak için ısrarla komut beklemeleri bunlardan sadece bir tanesidir.

illa sen onu niye oraya atmışsın yerine koy diyeceksin,ikinci kez diyeceksin hatta.belki üçüncü kez. alacak onu ve bir huzur ver bu kadınlar beyin yer diyecek duracak.

e be kardeşim sen bir kendine bak önce gereğini yap anla bunu artık söyletme kadın da sussun. anlamayacak ne var bunda.
  • yürürken önemli bir konu konuşmaları gerektiğinde durmaları (bkz: multitasking)
  • ne istediklerini asla bilmemeleri.
  • ego patlamalarından mütevellit olsa gerek yerli yersiz poz kesme çabalarına girişip işte efendim ben şunu şunu da yapmıştım bunu bunu da etmiştim diye anlatmaları olabilir buna misal. ha bir de hoşlandıkları kıza buz dağının görünmeyen yüzü gibi durmaları var ki akıllara zarar.
  • k:gidiyorum ben sıkıldım görüşürüz yarın.
    e:olmaz öyle tek başına gidemezsin,ben bırakırım.

lan sanki bugüne kadar kendim gidip gelmedim biyerlere..tutmayın olum şu kolumdan bi,hayvan gibisiniz zaten rahat bırakın giderim ben!
  • kadınların anlam verilemeyen hareketleri karşısında yaptıkları hareketlerdir.
  • söz, nişan, nikah, evlilik, düğün dernek gibi aktivitelere karşı "hayatta yapmam", "evlilik bana çok uzak" triplerinde takılmak, kıyasıya eleştirmek, atıp tutmak. sonra günün birinde hoş, çekici bir prensesle tanışınca, vakti zamanı gelince "hayatta yapmam" dediği her haltı tıpış tıpış yerine getirmek. hatta düğünde şıkıdım şıkıdım oynamak, düğün fotoğraflarında maymuna dönmek.

(bkz: evlenince karizmayı çizdiren erkekler/#23927219)
  • hem fıstık gibi giyinen, sürüp sürüştüren, takıp takıştıran ve her bir şeyi kendine yakıştıran kızlardan hoşlanmaları hatta bu tiplerle evlenmeleri hem de kızların alışveriş manyaklığından, çok para harcamasından, mağaza kapılarında, deneme kabinleri önünde dikilmekten, hazırlanıp evden çıkma aşamasında saatlerce bekletilmekten dert yanmaları.

eee tak koluna vasat, tipsiz, kendi halinde bi kız; her giydiği yakışmadığı için alışveriş manyağı olmasın, fazla para savurmasın, modayı takip etmesin, mağaza kapılarında bekletmesin, makyajdan hoşlanmadığı ve hazırlanması zaman almadığı için evden çıkarken insanı bekletmesin... yok ama yemiyor değil mi, gülü sevip dikeninden dert yanmak daha tatlı geliyor.
  • evlendikten sonra bir anda değişip, hanımköylü olup, anasına babasına mesafe koyması, eskisi kadar sık arayıp sormaması, böyle bir soğuk davranması.

ben erkeklerin bu amsalak durumlarına bi anlam veremiyorum hatta bu am görünce tam bir yavşağa dönüşenlere de gayet okkalı küfürlerimi sunuyorum.