şükela:  tümü | bugün
  • oyuncak arabalar, arabalı çizgifilmler ve sonsuz araba merakıyla büyümüş erkek kişilerin içinde bulunduğu ruh halidir.

arabasının kapısı sert kapatılan erkeğin canından can gider. siz hasta olursanız sizi serinkanlı bir biçimde hastaneye götürürken arabası kaza yaptığında eli ayağına dolaşır.

sonra da kadınlar arabaya geliyor derler. aslında kendilerinde olanı kadınlara yansıtıyorlar.

arabasına eşinden daha aşkla bakan adamlar görüyorum.
  • kapıyı çaaat kapatmaya auvvvvv yaparlar ama arabalarının içi genelde leş gibidir ve fazla hor kullanmaktan ( dengesizce gazlayıp fren yapmak ) yolda yağ gibi giden aracın canına okunmuştur. artık hiç bişi eskisi gibi değildir.

hiç vikviklenmesinler.
  • vardır böyle bir çoğunluk. çok sevdiği koltuk takımını çirkin bir örtüyle örtüp sadece misafir geldiğinde gören teyzeler gibidir bunlar. arabaları vardır ama o arabayla yaşamasını bilmezler. mesela araziye gidip tekerini dereye sokup, içinde sevişmezler* zaten sevişmek deyince aklına anca misyoner gelen adamdan ne bekliyorsun. onda bile tavan ayak izi olacak diye tırsarlar. bunlar bir tek takımları şampiyon olunca arabayı heder etmeye razı gelirler. on kişi doluşup tepişirler, sabah olunca içi kan ağlayacaktır ama takım lan bu, daha önemli ne var hayatta?
  • eşi ve arabası olmayanların bilemeyeceği şeydir. eşini daha çok seviyorsa aşık, arabasını daha çok seviyorsa objefili, omniseksüel falandır.
  • bir adam polisi aramış ve:
    “karım alışverişe gitti. dönmedi. 8 saat oldu. ne olur onu bulun!”
    görevli polis sormuş: “karınızı tarif eder misiniz?”
    adam anlamamış; “nasıl yani? ”
    polis : “boyu kaç?”
    adam : “ne bileyim, bazen yüksek topuk giyer beni geçer, evde yalın ayak benden kısa.”
    polis: “göz rengi?”
    adam: “bilemem, bazen yeşil bazen mavi lens takar, aslında galiba ela…”
    polis : “saçı ne renk?”
    adam : “en zor soru. her hafta başka bir renk desem?”
    polis : “üzerine ne giymiştir?”
    adam : “hiç dikkat etmedim valla…”
    polis : “peki arabayla mı gitmişti alışverişe?”
    adam : “evet! siyah audi r8, süperşarj 3.5 litre v6 silindirli motor, 290 beygir. içi geyik derisi renginde, led farları var, sağ kapıda görünür görünmez hafif bir çizik var.”
    polis cevaplamış : “tamam efendim, arabanızı bulacağız!”
  • arabasını sevip utanmadan eşiyle yatıyor bir de bu tipler.
    evladım arabanla seviş, belki sana minik minik mini cooperlar doğurur araban.
    hem onun da deliği var.
    değil mi ama.
  • atalarımız bile önce at sonra avrat demiş. daha sonra da tabiki de braveheart geliyor. (bkz: swh)
  • akla tlc’nin “my strange addiction”ininda islenen su adamcagizi getirmistir.*

https://m.youtube.com/watch?v=06bfsq_28co
  • arabaya binmeyi beceremeyip, arabası ona binenler için geçerli olan durum. altı üstü ulaşım ve biraz da keyif için kullandığımız bir makinaya bu kadar değer vermek anlamsız geliyor. cebindeki son 20lirayı iç-dış yıkamaya verip kredi kartıyla aldığı 20 liralık benzinle gezenleri gördü bu gözler...

sıfır araç alıp 3 ay yıkatmamış (yağmur yağınca yıkanıyor) kişi bildirdi...
  • evini kocasından daha çok seven kadınlara müstahaktır.