şükela:  tümü | bugün
  • patlak paraşütle uçaktan atlamam ben
  • kıyas korkusudur
  • (bkz: annen gibi namuslu arıyorsan, baban gibi delikanlı olacaksın.)
  • insan kendisinde olmayanı karşıdakinden beklermiş.
  • kişi neyi ayıplıyorsa ve büyük konuştuğu ne varsa yaşamadan ölmüyor.
  • tamamen yetersizlik hissi yani egodur. çünkü olur da kendisinden önceki partneri daha iyi sevişiyorsa kendine konduramaz bunu. çünkü biliyorsunuz bizim türk erkekleri hepsi çok iyi sevişip 50 dakikada boşalan çıkarmadan beş posta 19 cm olduğu için yediremez kendine daha iyi bir partner düşüncesini. acaba benden daha mı iyiydi acaba onu mu düşünüyor acaba onunlayken daha çok mu keyif alıyordu diye düşünmek yerine tecrübesiz kız isteyip kafasını rahat tutmak ister. olay tamamen aşağılık kompleksi yani
  • istemekte haklıdır. aksi halde bilen birine bamyayı nasıl kakalayabilir?
  • kendine güvensizlik bunun en temel sebebidir. daha önce yaşadığı ilişkileri kaldıramaz. eline başka adamın eli değsin istemez. gel gelelim kendi ne yapabiliyorsa yapar. iki yüzlülüktür. ataerkil toplum yapısının bir getirisidir. yok olmaya mahkumdur.

biriyle evlenecekseniz, o kişinin daha önce ne yaptığı ile değil, sizinle birlikte olmaya başladıktan sonra ne yaptığına bakın. aşk geçmişte veya gelecekte değil, şimdi yaşanır. geçmişte başkası ile yatmış, ya beni terk eder gibi sorular tamamen anlamsız. bunu yapamayacak kadar kişisel güveniniz yoksa hayat boyu her taşın altından bir anlam çıkarmaya çabalayarak mutsuz olmanız kaçınılmazdır.

tabi hayatı da yaşamayı unutmayın. iyi eğlenceler.
  • eksiklikleri. izahatına ise süper ego kavramıyla girilir, pek çok tanımlamayla çıkılır (dogmatik hayat tarzları "including")

kahrolsun tüm eksiklik duyguları.

yaşasın tam bağımsız bireyler.
  • benim hiç anlam veremediğim durumdur daha akıllı uslu olur diye düşünüyorlar sanırım ama kızlık zarı sadece vajina girişinde var başka yerde yok.bu işler artık bir doktor randevusuna bakıyor ve aynı işlem defalarca yapılabiliyor yani erkekler çok ısrarcı olmasın bence ki hadi bakireydi diyelim evlendin artık değil sayaç takıcak halin yok kadına önce kendinize sonra karşınızdaki insana güvenin biraz.