şükela:  tümü | bugün
1593 entry daha
  • olmayan sadakattir. varsa da gereksizdir.
  • berber dayaması ile alakalı olduğunu düşündüğüm sadakattir. *

şaka şaka, fiyat olarak ne kadar dayarlarsa bizim erkekler o kadar bağlı oluyor o berbere. bilinçaltında, verilen paranın çokluğu ile alınan hizmetin iyiliği gibi bir korelasyon oluşuyor.
  • kuaförüm askere gidince 1 yıl kestirmemiştim, döndüğünde, aga habeş maymununa dönmüşsün, artık ayrılık yok buradayım, dedikten 4 ay sonra belçikalı bi kıza aşık olup, gitti peşinden namussuz.. :))
  • ilk yaptığı yamuğa kadar süren kırılgan bir sadakattir.
  • berberimi aldatırsam beni öldüreceğinden korktuğum için artık kendi saçlarımı kendim kesiyorum.
  • 6 yıldır aynı berbere gidiyorum. kanki olduk kendisiyle. bayramlarda falan araşırız. 1 ay gitmezsem arar sorar noldu diye.
    askerdeyken bile çarşıya çıktığımda hep aynı berbere giderdim. 6 aylığına bile berber sadakati yaptım.
    bir ara balıkesir'e gider gelirdim orada bile sürekli gittiğim berber yaptım kendime.

bundan anlaşılmayacak bir şey yok. gidilen her yeni berbere her seferinde tarif etmek berberin seni tanıması saç şeklini bilmesi uzun iş.
    gidiyorum berbere, aynı dimi diyor evet diyorum bu kadar.

sigara içtiğim dönemde sigarayı bile hep aynı bakkaldan alırdım da bakkal beni görünce bir şey demeden sigarayı uzatırdı. gidecen de kısa touch blue falan filan diye anlatacan. ne gerek var.

sürekli gidilen yerler sadakat iyidir.
  • yaklaşık 20 yıldır aynı berbere gidiyorum.
    not:25 yaşındayım.
  • olmayan sadakat. (bkz: marriage story)
  • 2 ay önce 5 yıllık berberimi değiştirdim, artık önünden geçmemeye çalışıyorum resmen ortada hiç bir şey yokken psikolojik baskı hissi yaşıyorum. aslında bu durumu ve sebebini uzun uzadıya bir tartışmak lazım enteresan bir durum.
  • saçı nasıl kesmesi gerektiğini söylemeye gerek duymadığım için bu sadakati bozmuyorum. şimdi yeni bir berbere geçince oluşabilecek herhangi bir süpriz ile uğraşamam.
48 entry daha