şükela:  tümü | bugün
  • geçen gün işyerinin bahçesinde oturuyorduk;
    kızlar var, erkekler var...

kızların da, erkeklerin de geneli bekar.
    takdir edersiniz ki aralarında birbirini kafalayıp, çift maaşlı bir evlilik hayali kuranlar var.
    aslında birbirleri ile evlenmelerini çok isterim.
    böylece iki taraf da başkasının başını yememiş olur.

birbirlerine yazanlar var demiştim.
    elbette bana yazanlar da var; çok var; fazlasıyla...
    neyse...
    bu yazışmalar dolayısıyla her sohbet sınırlı samimiyet kurallarına göre şekillenen taktiksel diyaloglar şeklinde ilerliyor.

yine böyle taktiksel bir muhabbet esnasında kızın biri, kendine yazdığını düşündüğü erkeğe kaçamak bakışlar atarak, ama doğrudan onu hedef almamaya da özen göstererek:
    "bir kızda ilk neye dikkat edersiniz?"
    diye sordu.

film de orada koptu.
    erkekleri tanımasam "ne kaliteli adamlar" diyeceğim;
    ama akşama kadar yaptıkları am göt muhabbetini birebir biliyorum; çünkü içindeyim.
    yine de verdikleri cevaplarla benim bile takdirimi kazandılar:
    kimi entelektüel birikime dikkat ediyor; kimi eğitimine; kimi toplum içindeki davranışına; kimi ailesine...

"çok ilginç" diye mırıldandım.
    soruyu soran kız duymuş olacak ki bana döndü:

"ya sen bonkör, sen neye dikkat edersin?"
    doğrusu pek düşünmeden "meme" dedim;
    "üreme çağında sağlıklı bir erkek olarak memelerine dikkat ederim; sonra da poposuna..." diye ekledim.

neden sonra kız ani bir hareketle başını diğer tarafa çevirdi;
    ortalığa buz gibi bir sessizlik hakim oldu;
    erkekler bana ayıplayan gözlerle bakarken;
    kızlar parke taşlarını saymayı tercih etti.

inanın anlamadım.
  • eşime, beni ilk defa gördüğünde aklından ne geçtiğini sormuştum.

sanıyordum ki "çok tatlıydın, çekiciydin, güzeldin, gülüşüne vuruldum" filan gibi bir şey diyecek, demedi.
    dedi ki "seni ilk gördüğümde oha memelere bak füze gibi diye düşünmüştüm".
    "saçmalama, boğazlı kazak giymiştim, nereden gördün" dedim.
    "ben görürüm" dedi.
    "ama yüzün de çok güzeldi, hala güzelsin" filan diye geveledi sonra.
    "sonra oturmasını kalkmasını biliyordun, kibardın, hem masumdun da, burnun havada değildi" dedi. (çevir kazı yanmasın)
    mıyır mıyır konuşmaya devam etti, dinlemedim...
  • genç bir adamın dört tane sevgilisi varmış.birisiyle evlenmek istiyor ama bir türlü karar veremiyormuş , en sonunda test yapmaya karar vermiş ve her birine 1000 dolar vermiş , bunu istediğiniz gibi harcayın diyerek yollamış.
    1.kız güzellik salonuna gitmiş yeni elbiseler almış bakım onarım yapmış geri gelmiş , verdiğin parayı sana güzel görünmek için harcadım çünkü seni seviyorum demiş.
    2, kız adamın tuttuğu takımın kombine biletini , en sevdiği filmleri ve yeterince bira almış , sen mutlu olursan bende mutlu olurum çünkü seni seviyorum demiş.
    3. kız adamın verdiği parayı yatırım yapmış ikiye hatta üçe katlamış , ve bana verdiğin parayı ikimizin geleceği için yatırım yaptın çünkü seni seviyorum demiş.
    4. kız paranın bir kısmıyla kendisini geliştirmek için kitap almış kalan kısmıyla fakirlere yardım etmiş , ve sevgilisine sana daha iyi eş olabilmek için kendimi geliştireceğim ve adına yardım ettim çünkü seni seviyorum , demiş.
    adam kızların kendisi için yaptıkları karşısında çok şaşırmış ve duygulanmış ,
    karar verme zamanı gelmiş adam düşünmüş düşünmüş düşünmüş biraz daha düşünmüş ve koca memeli olanla evlenmiş .

şu saçma şeyi okuyunca hadi canım demiştim ama başlığa bir göz atınca sonuç ortada.
    tanım:büyük memedir.
  • kafka ve turgut uyar'ı holiganca sevmesin yeter. edebi saplantıya hiç katlanamam.
  • ucuzluk.

ben de bundan sonra bir erkekte sadece yakışıklılık arayacağım. nasılsa bütün erkekler gerizekalı bari yakışıklı sevgilimiz olsun.
  • bütün erkekler arar mı bilmiyorum, ama benim bir kadında aradığım masumiyet ve zeka

hala arıyorum
  • huzur, huzur, huzur.
    huzur vermeyen adriana lima'yı geldiği yere geri yollarım o kadar net söylüyorum.
  • her 10 kişiden 9'unun dürüstçe yanıtlamadığı şeylerdir.

zeka diyen birinin karşısına eminimki 1999 iq'lu biri çıksa ama çirkin olsa onla olmak istemeyecektir.
  • sevişecek kadın her zaman bulursunuz sorun o değil, asıl aramamız gereken başka kimseyle paylaşmadığımız özel şeylerimizi güvenle paylaşabileceğimiz gerektiğinde dertleşeciğimiz kadınlar olmalı. sarılıp göğsünde güvende hissetiğimiz ve ne olursa olsun huzur veren bir kadın için hiçbirşeyi değişmemeliyiz. hayat arkadaşı diyorlar ya işte tamda ondan lazım aslında , gerisi hikaye.

işte böyle bi kadın bulamazsak eğer herşeyi kendi içimizde yaşarız ve hayatımız boşa geçer, sevişmeyi düşünerek acele verilen evlilik kararları yüzünden mutsuz ve boşanmış erkeklerle dolu hertaraf, doğal olarak kadınlarda mutsuz oluyor.
  • çok klasik ama yazmadan duramıyorum .

iki ,üç ve dört harflidir.