şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğru tespittir. kadınların güzel olmaktan ya da birilerine güzel gelmekten başka şansları yok gibi.

  misal quasimodo bile esmeralda'nın aşkını olmasa da şefkatini aldı. ki bu örnekleri kürk mantolu madonna - raif efendi ya da çok yakından örnek vermek gerekirse triyon lenister-shae ile pekiştirebilirsiniz. evet sibel kekili mevzu bahis ama mesleğe bakmadan bu ikiliyi şöyle bir karşılaştırın.

  lakin şu da bir gerçektir oturup iki lafın belini kırabildiğim ,muhabbetini sevdiğim kızlar da asla güzel olmuyor. çirkin demeyelim de güzel olmayan dişi kişiler daha başarılı daha çok şey paylaşılabilen daha zeki olanlar oluyor genelde.

  bu doğal seçilim de olabilir. nesiller boyu estetik kaygı gözetmeden sadece çlışan çalıştırılan kadınların kadım genetik kalıtımı da olabilir.

  bilemedim.

  bu arada , çirkin demeyelim, böcek gibi görmek hiç demeyelim aklıma gregor geliyor üzülüyorum lan..

  ek; bana sheldon cooper ve amy ile gelmeyin aman diyim. leonard hıyarı ile penny der geçerim. üstelik sheldon can ciğerimiz lakin böyle biraz şey, çok da erkek değil gibi.

  gece eki; aşağıda parası olmayan erkek ile antitez üretmişler. ah canım yaa.. ama kendi kalene gol attın üstelik kendi adamların da favlayıp gol demiş ki haberin yok.. ulan biz quasimodo ve raif efendi sefillerini örnek veriyoz güzel kadınlarla beraber olabilir diye. sen bu tespite "parası olmak" değişkenini de koyarsan al sana yeni başlık;

  "parası olan erkeğin çirkin kızları böcek gibi bile görmemesi, çünkü hiç görmemesi.."

  kapiş. yani yaptığın tespitin bu tespiti desteklemekten başka bir paradoksluğunu (?!) söylemek pek mümkün değil. en iyi ihtimalle etkisiz eleman olur yani.
 • kadınların parası olmayan erkekleri böcek gibi görmesinden dolayıdır.

  genelleme öyle değil böyle yapılır hadi çıkın işin içinden
 • öyle değil miymiş
 • göreceli kavram..
  mecnunun leyla'ya olan benzersiz aşkından kral merak eder leylayı ve talimat verir huzuruna getirilmesi için.

  leyla huzura gelir ve leyla hiç de düşündüğü gibi (bkz: afet-i devran) bir kız değildir çok şaşırır. mecnun'u çağırır kral ve kendisine merakla sorar;

  leyla kara kuru bir kızdır, bu kızda ne buldun da böyle deli divane oldun der.
  ve mecnun'dan müthiş cevap gelir.

  "ahhhh, ahhh sen onu bir de benim gözümle görebilseydin"
 • bende olmayan durumdur. aynaya bakınca brad pitt, david beckham, kıvanç tatlıtuğ, barış arduç gibi varlıkları görmediğim için kimseye böcek muamelesi yapmam. haa çok yakışıklı olsam yapar mıyım? tabiki hayır, vicdan meselesi birazda.
 • her kötü malın iyi bir alıcısı vardır deyimini unutmamak lazım
 • bu durum şöylede açıklanabilir kardeşim, şimdi ben çirkin bir erkeğim, okuyorum doktor oluyorum, iyi bir çevre ağızın laf yapması, kızlara ders anlatmadan gelen bir rahatlık, bunun üzerine iyi maaş ve iyi bir gelecek vaad ediyorum, kaliteli giyiniyorum.. bunlar göze çarpan etkenler elbette. ve o yaşlara gelen herhangi bir kadın yıllardır edindiği tecrübeler, yediği kazıklar vs. tip kısmını 1. sıradan 3'e, 4'e alıyor zaten..
  ama çirkin kadına gelince sıra, bi kere anlaşalım ciddi anlamda çirkin insan yok artık, bir şekilde paran varsa bakımdır, giyimdir kurtarıyosun her türlü.. ama çirkinsen ve paranda yoksa ve zeki de değilsen vay haline, bu kızımızı küçük yaşda 20 li yaşlardaki kekolar kullanıyor, faydalanıyor, kızımızda erkek ilgisi egosunu tatmin ediyor ve bir şekilde zaman geçiyor, gel zaman git zaman bu kız ortada kalıyor, asgari ücret kazanıyor, kazandığı 2 kuruşuda bakımına harcıyor ve ailesiyle yaşıyor.. dışarı çıkmak için izin almak vs derken bu durumdan kurtulmak içinde, erkek sinek bile görse atlıyor üzerine...
  şimdi bunu zengin bir çirkin için gözden geçirelim ya da zeki olan fark etmez, bu kız koca burnuna estetik yaptırabiliyor, dişlerini düzelttirebiliyor, kaliteli kıyafetler, kaliteli yaşam ona göre bir çevre sağlıyor, ve bu kızımızın çirkinliği kalmıyor, okuyup doktor avukat olursada dengini buluyor kendi okulundan, her türlü kurtuluyor..
 • dünya kadar malın olacağına fındık kadar... deyimini üreten bir ırkın yapmayacağı şey.
  bir erkek bir kadını hor görmesinin 2 tane temel sebebi vardır ya alternatifi vardır ya da o kadınla evlidir, başka hiçbir durumda erkeğin kadını hor görmesi mümkün değil, hele ki bu kıtlıkta!
 • bu tavır sadece erkekler için geçerli değildir. bazı kadınlar ve erkeklerin beklentileri tamamen somut ve maddi anlamda olabiliyor. güzellik, güç, sosyal statü vs gibi özelikleri olmayan insanların saygıdeğer olmadığını ve önemsiz olduklarını düşünüyorlar. oysa ki aksi bir sebep olmadıkça her insan saygı ve sevgiyi hak eder. bunu kabul etmeyenler kendi kibirleri yüzünden kör olmuş kişilerdir.