şükela:  tümü | bugün
  • er kısmısının birbirini fıtık eden yanları.
    birbirlerini seviyelendirme çabaları olabilir pekala. tamam gruplara ayrılmazlar ama genel olarak içlerinde bir kast sistemi vardır, bazıları yönetir bikaçı dalga geçilir filan. dışlanmamak için de çekerler bunu.
  • kıraathanelerde devrim talep eden solcu gibi sistemi eleştirmeleri fakat seçim sandığı başında götü kollayayım, işimden olmayayım bari mantığıyla sağcı olmaları..

(bkz: #15896448)
  • sokakta gezinirken "off nası sikerim bunu var ya, amdan girerim götten çıkarım.." muhabbeti yapmayanlara "ibne misin olm?" şeklinde yaklaşıp; ortamlarda "anamsın bacımsın, etraf namussuzlarla, sapıklarla dolu" diye konuşmaları.
  • adamın; kız bir iki samimi davranınca, kızın peşine "bi şunu götüremedik" türevli laflar etmesi.

sonra o kızlar psikopat olmayıp da napsın? türk kızı bilmem ne, haklıyız da, bazen de bazılarının sebebi var hani.
  • özellikle kızlarla muhabbette (telefonla konuşurken daha belirgin) feminen konuşmaları. hele benim kaldığım mekanın tam yan odasında görünüşte sığır içinde küçük bir kız çocuğu yaşayan bir büyükbaş var ki duymayın gitsin.
  • herkesin onların sevgililerini sikmek istediğini sanmaları. bu şekilde hem sevgililerine hem çevrelerindeki erkeklere hayatı gereksiz yere dar etmeleri.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
  • yurdum erkeği için konuşuyorum, her boku bilmeleri. göt olana kadar da bilmediği şeyi biliyor gibi davranmaları. hatta göt olduktan sonra da yediremeyip yalan yanlış şeyi savunmaları. yeter arkadaş bi boku da bilmeyin.
  • normalde telefon edince 2 saatte 20 aramayı açmazken, kendi telefonlarında kayıtlı olan bir hatun numarasından arayınca tak diye açıp 2 oktav aşağıdan kibar sözlerle konuşmaya başlamaları.

(bkz: allah belanı versin)
  • (bkz: erojen bölgeye doğru yapılan cüccük hareketi) bana yapılmasından hoşlanmam ama yaparken de komik oluyo, böyle bi kısırdöngü.