• cinsel seçilim hayvanlarda nasıl işliyorsa, bir hayvan türü olan insanlar içinde aynı şekilde işler.
    doğanın kanunları istisna ırgalamaz, --eş seçimi erkekler tarafından değil, dişiler tarafından yapılır.

cidden dişinizi sizin seçtiğinizimi düşünüyorsunuz, dişi gelecek nesillere aktarmak adına sağlıklı güçlü, yada bunları satın alabilecek kadar zengin erkeği seçer.
    işin güzel tarafı, - erkekler seçimi kendilerinin yaptığını sanırlar.

dişi, işte budur! dediği anda bir erkeğin kaderi çizilmiş olur.
    farkına vardığınızda çoktan evlenmiş olursunuz.

ekleme: arkadaşalar erkeğim ben lütfen sakin olun. adam mesajla resmen evlilik teklifi etti lan. halen erkeklerin eş seçimi kriterlerinden bahseden var.
  • en önemli kriter olarak bekaret diyorsanız kafanızı sikeyim afedersiniz.

hani elbette önemli bir kriterdir senin için ama bak en önemli diyor, en önemli..

1 saniyede kaybolacak incecik bir zar için bir ömürlük insan tercihi yapıyorsan bildiğin gerizekalısındır.
  • babam için taş takibi yapabileni makbuldür.
  • sonradan görme bir tip olmaması.valla bak en çekilmeyen kadın tipi bunlar oluyor.ulan kirlenen halıyı ya da perdeyi yıkamak/yıkatmak yerine sürekli yenisini aldırmaya çalışan kadından hayır mı gelir?ananın evinde de sürekli perde ya da halı aldırıyordun dimi allahın sonradan görmesi.
  • benim için: gülen gözlerinin ardındaki derin hüzündü.

evlendigimizden beri artık o hüznü görmüyorum ya, işte o bana yetiyor.
  • işine gelmesi.*

işine geldiği bir zamanda, işine gelen bir yerde tanışmış olması vs. vs.

erkeklerin eş seçim kriterlerini uzun uzun açıklayacak olursak dışardan içeri doğru sıralayalım;

* dışarıda gezerken, tatilde, plajda, tanıdık tanımadık tüm insanların gözünde;
    en basit tabirle "vaay abi yenge de erik gibiymiş kütür kütür " ; en cici tabirle "birbirinize çok yakışıyorsunuz" intibası yaratabilecek fiziksel özelliklere ve giyim kuşam zevkine sahip olması.
    (bu madde sosyal medya hesaplarındaki pozlar için de geçerlidir.)

* dışarıda, sosyal ortamlarda, arkadaş ortamında yan yanayken;
    kendisiyle ve çevreyle uyumlu, yeri geldiğinde hava atabileceği, daha cici tabirle gurur duyabileceği tesislere sahip olması.
    misal; eğitim, kariyer, para, yetenek, hobi, görgü, bilgi, kültür vb.

* dışarda, yan yana değilken, gıyabında bahsederken;
    hava atabileceği, daha cici tabirle gurur duyabileceği bir mesleğe ya da aktiviteye (vakıf gönüllüsü ya da başkanı vs.) sahip olması.

* yakın çevrede mesela iş yerinde, ev çevresinde, apartmanda;
    kimseyle görüşmese hatta özünde kimseyle geçinemese bile herkes tarafından "x hanım çok cicidir, çok tatlıdır" diye bilinmesi. şeytan tüyüne sahip olması.

* evde;
    şu ankastre mutfak veya afili elektrik süpürgesi reklamlarındaki kadınlar gibi basic bir şıklıkta takılması. ince altın zincir kolye ve minik pırlanta kolye ucu, v yaka buz mavisi sweat shirt ve açık bej küçük göt pantolon.
    ya da yoga stayla t-shirt, tayt...
    hem çalışması hem ev işlerini, özellikle yemek işlerini salmaması.
    hem ev işlerini kotarabilmesi hem ev kadını gibi kendini salmaması.
    hem çocukları kotarabilecek hem çocuk gibi şikayet etmeyecek biri gibi görünmesi.
    döner olması ama dönmemesi. (bkz: döner istiyorum ama dönmesin istiyorum)

onun dışındaki tüm kriterler lafta kalıyor gözlemlediğim kadarıyla. hani düğün dernek, tek taş vs. istemeyen kız hayranlıkları falan hep laf. aslında oldukça bayılıyorlar o rutinlerde boğulmaya. sadece "moderen" görünmek için "sevmiyırım" ayakları... hep ayak yani... aksi halde böyle diyen adamları ansiklopedi cildi gibi düğün fotoğrafı albümü hazırlatırken göremezdik.
  • yoktur. yalan söylemeyin amk göz göre göre saçma saçma entryler okudum.

aşık oluyoruz biz, seçemiyoruz yani. hedef yok seçebilsek zaten cennette yaşardık.
  • bu zamana kadar evlenmiş olan arkadaşlarımı düşününce hiçbiri istediği kriterde bir kadınla evlenmediği için burada yazanların çoğu sallamış durumda. bir de hepsinin mutsuz olduğunu düşününce bence kriter belirlemeyin. sevdiğiniz aynı zamanda iyi arkadaş olabildiğiniz kadınla evlenin.

(mutsuz ve boşanmayla sonuçlanan evliliklere yakınen tanıklık etmiş biri olarak söylüyorum, sevişebildiğiniz ve konuşabildiğiniz insanlarla evlenin)
  • adam daha entelektuel yazamiyor bir de entelektuel olsun bir sey istemem diyor. bi siktir olun gidin lan. nerde ami, gotu, memesi kendi bakis acisina uygun kadin varsa onu ister.

edit not: ss aldim. silme.
hesabın var mı? giriş yap