şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hayret bu sözlükte nasıl böyle bir başlık açılmamış diye sorduğum türkiye’de erkeklerin yaşadığı rutin durumdur.
  • bir kadınla severek değilde mesleğine bakarak evlenecek malları bize gösterecek başlıktır.

not: erkeğim ve öğretmen değilim.
  • bayan öğretmen iyi tabi , bay öğretmen olmaz, uygun kaçmaz .
  • başlıkta geçen "bayan" kısmını okuyunca "erkeklerin evlenmek için erkekleri de tercih edebileceği" ni akla getirmiştir.

edit: başlıktaki "bayan" ibaresinin kaldırılması gerekirken "kadın" olarak değiştirilmesine diyecek bir şey bulamadım sözlük
  • mesaisi az, tatili çok, parası da var anlayışı ile aile kurmaya çalışma isteğinin tezahürü olsa gerek. yanlış insanı buldu isen öğretmenliği kurtarmaz seni hacı.
  • ulan adam işsiz bir hatunla evlenip açlıktan ölemem yazmış inanamıyorum.

uğruna ölmeyi bile göze alamayacağın insanla zaten evlenme mal oğlu mal. evlen sadece maaşı parası içinde bak gör 6 ay sonra ebenin hörekesini.

saçma salak mesajlar atanlar olmuş:

güzel kardeşim bende evliyim ve eşim biz evlenmeden önce işsiz kaldı halen iş bulabilmiş değil.
    ekonomik durumumuz haliyle çok iyi değil ucu ucuna geçiniyoruz ama bunu ikimizde sorun etmiyoruz yada açlığımızdan ölmüyoruz. ne yani şimdi bizim hiç evlenmememiz yada şuan boşanmamızmı lazım bu mantığa göre çözüm bu mu?

siz hayatınızda aradığınız aşkı sevgiyi ve sizi parası maaşı için değilde sadece siz olduğunuz için seven birini bulamadınız diye herkesi kendiniz gibi zannetmeyin lütfen.
  • eğitim şart tabii ki. o yüzden.
  • hepinizden tiksiniyorum lan.

insanları mesleklerine göre kategorilendirip, üstüne çok da medeni bir bok yiyormuş gibi mantıklı argümanlar üretişinizi okuduğumda midem bulanıyor, ağzınıza yüzünüze kusmak istiyorum.

ne saf sevginiz kalmış, ne insani değerleriniz. kazandığı paraya, çalıştığı mesai saatlerine, sahip olduğu yıllık izinlere ve sosyal haklarına göre bir insanı hayatınız boyunca yatağınıza alıp, çocuk yapmaya karar veren zihninize tüküreyim sizin.

kadını erkeği fark etmeyen, içine sıçılası tercih.
  • olmayan tercihtir.
    olsa bilirdim ben. en çok ben bilirim. fularım var benim asdf.
  • northkorean ile roadhouse‘un evlenmesiyle sonuçlanacak konudur. at fava bekle.