şükela:  tümü | bugün
  • elbet herkesin sebebi kendine olsa da, ortalama ustu zeka/deneyim/birikim sahibi insanlarin boyle bir istek sahibi olmadan once kendi kendilerine soyleyebilmeleri/soylemeleri gerekenler asagi yukari soyledir:

- "unumu eledim, elegimi astim, gorulebilecek seylerin cogunu gordum. elalemle isim olmaz"
    - "bu kadinin her halini gordum, her sartta yaninda oldum. biliyorum ki ne yaparsa yapsin seviyorum, omrumun sonuna kadar da boyle olacagindan asagi yukari eminim. (isin icine 'cocuk' fikri girmesiyle, cumleden 'asagi yukari' kaldirilip, 'en az 20 sene' diye bir kriter eklenebilir)"
    - "bir evi rahatlikla paylasabiliyoruz, yonetebiliyoruz ve icinde birbirimizi oldurmeden yillarca yasayabiliriz"

bunlari diyebilen bir insan iseniz, ve bunlari soylerken kendinize karsi durustseniz, cilginca dusunup bu fikirlerden halen vazgecmemisseniz, 'bir yastikta kocayin' derler size.

ha tabii elbette 'ben bunlari diyorum ummuhan. olay budur' diyemezsiniz, bir de karsi tarafin fikrini almak gerekir bakalim o da ayni seyleri soyleyebiliyor mu.
  • evlenmek istenilen kizin bir esi benzerinin olmadiginin, hatta dunyada kizlarin kokune kiran girdiginin dusunulmesi
  • torun dırdırı yapan anayı susturmak dışında herhangi bir erkek evlenmeye meraklı değildir
  • düzenli hayat kurma istegi.
  • (bkz: rahat batmasi)