şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
1465 entry daha
  • kafama göre bir insanı bulamıyorum.. diyeceksin ki nasıl bir insan üstad? akşam olunca yemeği birlikte yapalım ya da dışarı gidelim, müsait zamanda motora binelim yola çıkalım.. birbirimizin ortak hayalleri için çalışalım, atıyorum bu ay eşim araba istesin ona çalışalım bikaç ay, alalım. karavana geçelim orada yol yapalım...
    ama kimsenin rahatını bozduğu yok.. kadın kısmı önüne hazır istiyor çok belli..
  • evlenmeye değer bir kadın tanıyamamak.
    tanışılan kadınların genellikle sıkıntı ve stres yaratmaktan başka bir şey yapmamaları.
  • t.c sinirlari icindeki her hangi bir kadinla evlenecegime gider amsterdamda escinsel bir evlilik yaparim en azindan karsimdaki insan evladidir da beni anlar derdimi sıkıntimi dinler burdakiler gibi yozlasmis cahil insanlar degildir
  • çünkü ben de bilemediğimden dolayı.

enteresan.
  • evlilik müessesesinin her geçen gün sevginin paylaştıkça çoğaldığı ve dertlerin azaldığı bir müessese olmasından uzaklaşmasındandır.
  • sevmediği ve yemekte zorlandığı yiyeceğin ağzına zorla dayatılmasını anlamlandıramadığı için işlediği bir suçtan dolayı cezalandırıldığını düşünen çocuğun inadınının, anne tarafından anlaşılamaması ve inadın oranıyla paralellik gösteren ısrarın artık sinir bozucu bir hâl alması gibi çevremdekilerin bana uyguladığı evlilik baskısı.
    ve bu baskının varlığını her hissettiğimde; rahat bırakılsa kendi isteğiyle gireceği ağıla, sırf boynuzundan çekilip inadı körüklendiği için girmeyen keçi gibi direttiğimi biliyorum çoğu zaman...

hayır! dünyanın esrarının onun yüzündeki bir sırla ilişkili olduğunu anlayacağım kişi çıksın da beni bulsun diye aptalca beklemiyorum artık..
    benimkisi; sabah erken kalkacak olan kişiye kalkma saatinde "haydi kalk!" denilmesinin, uykuyu daha da ağırlaştırması gibi bilinmeyen bir sebepten galiba..
  • cok erken daha ya (yas 25)

yarin belki londra'da, belki singapore'de olacagiz.

belki bir sirket kurup batacagiz, belki master'a gidecegiz.

nasil birine adayalim kendimizi? nasil ondan da bize adamasini bekleyelim kendini, hayallerini bir kenara birakip.

tek sebebi bu. ha buyuk ihtimal ben 30 lu yaslara geldigimde kafa dengi biri kalmayacak. o zaman da canim annanem sagolsun bir kiz ayarlar bana diye dusunuyorum.
  • bu devirde evlenen net gerizekalıdır.
  • aldatıyosunuz çünkü amk larım. amacımın sizle "gönül eğlendirmek" olmadığından, "ciddi düşündüğümden" emin olur olmaz başlıyorsunuz başka adamlara bakmaya. "tamam bunu hallettik başka kimler benlen evlenmek istiyo acabağğ"

ulan beni affet diye hüngür hüngür ağlarken diğer adamla watsaptan yazışmaya devam edenleriniz hep bana denk geliyor.

attığınız salakça yalanları "yemiş" görününce, kavga ederken bile yüzünüze vurmayınca entrika işlemcinizin kapasitesini düşürüyorsunuz. "tamam ya bu herif salak ben ne desem inanır" diyorsunuz ve gardınızı düşündüğünüz için o an kaybetmiş oluyosunuz söyliyim. bütün entrikalarınız 20bin km uzaktan görünüyor.
  • “kadınlar evlenene kadar geleceklerinden endişe duyar,erkekler evlendikten sonra.”
46 entry daha