şükela:  tümü | bugün
 • edit: sozluk yonetiminin, sozluge icerik saglayan kullanicilarina hicbir saygisinin olmamasi ve bizleri ebleh yerine koymasi sonucu bu ust bilgi editi eklenmistir. sozlugun, devletin milletini ebleh yerine koymasinin yasaklandigi bir mecra oldugunu hatirlamasi dilegi ile. #ekşirezalet

  kadinlarin evlenmeme gerekliliklerinin yaninda bi hictir. bir kadin, kendisine ve cevresine erkekten daha iyi bakar cogu durumda. annelik ozelliginden kaynakli olabilir. zaten bu dogurganlik meselesi, erkeklerin kafasinin zinhar binlerce yildir basmadigi ve kafalari basmadikca da tilt olduklari bir konudur. bu tilt olmuslugu da kendi gotlerinden uydurduklari ve kadinlar vasitasiyla nesilden nesile aktardikdiklari kurallar bicimiyle gorebilirsiniz. bakiniz, kendi koyduklari kurallari bile kadinlar olmasa devamlilik yoksunu. evrim herkesin icine bir soyunu surdurme ve hayatta kalma icgudusu koyar. ancak erkek cinsiyeti icin bu icgudu hep yarimdir cunku bir canliyi var etme, onu kendi vucudundan cikarma olayi cok fantastik bir olaydir erkek beyni icin. kadinlar bu yonden bakildiginda, onlar icin guc anlaminda bir tehlikedir ve tehlikenin kontrol altina alinmasi gerekir. erkek bir cocuk yapamaz. kadinin soyunu surdurebilmesi icin sperm bulmasi yeterliyken erkek icin yumurta bulmasi yeterli degildir. bu konuda her zaman gucsuzdur ve bu gucsuzlugu onu delirtmektedir. bu delirmeyi de "evlilik bize zararli guzelim, zaten kadinlar cok aldatiyo. kadinlara hazirlaniyoz. damizliga son." falan filan diyerek, erkegin daha da hakli oldugu cerceveler cizilmektedir. icguduleriniz sizi durter. kadinlari degil. tarih kendi basinin caresine bircok kez bakabilmis kadinlarla doludur. "geleneksel anne ve es rolu onemli melis tamam mi" neden? cunku ayni tarih, donunu yikamayi beceremeyen erkeklerle doludur. erkeklerin donlarinin yikanmaya, asilip kurutulmaya ve toplanip yerlestirilmeye ihtiyaci vardir. ama bunu yaparken, bosandiklarinda, ev kadini olan esleri bu arkadaslarin donlarina kadar alinca aglarlar. neden? cunku bu hizmeti bedavaya beklerler bide. bi anlamda haklisiniz yani... evlenmeyin ama hayatta kalmaya calisirken yine baska bir kadinin, annenizin eteklerine sarilmayin. ne biliyim, iste haftasonu camasirlari ona yikattirmak, sevdiginiz yemegi ona yaptirmak, utu icin anneyi beklemek falan...
 • erkekler mal yerine konuyor deniyor ama ortalama düzgünlükte bir kadın ile hakaten de evlilikte net karlı erkekler çıkıyor. iki kişi hayatı paylaşıyor ama çift olmanın gerektiği domestik olsun olmasın tüm işlerde en modern çiftte bile kadın daha fazla yük alıyor. iki kişinin maddi ve manevi afiyetini (bkz: well being) düşünen planlayan hep kadın oluyor. erkek yaparsa o da, yapılması gerekeni kendine söyleneni yapıyor. tasasız hayat, iyi bir duygusal koruma, sevilme, değer görme ve bakım elde ediyor (ruhen ve madden).

  ama bunları tek eşli olmak ve hayatının sonuna kadar aynı kadına cinsel olarak sadık olmak karşılığında kabul etmek hala erkek doğası ve kafasının almadığı bir şey. kadınlar ise bazıları hemen liseden sonra, bazen otuzu geçince, bazen otuza yaklaşınca güdümlü füze gibi evlenmeye kilitleniyorlar.
 • yapay bir gerekliliktir. sevdiğin kadınla beraber yaşamak için gerekli kılınmıştır, sevdiğin kadından bir çocuk sahibi olmak için gerekli kılınmıştır, ülkenin bazı kısımlarında sadece sevdiğin kadının elini tutup sokakta yürüyebilmek için bile gerekli kılınmıştır. bunun dışında başka anlamlar yüklemenin bir manası yoktur.

  evliliği sadece evde sıcak yemek olsun, evim temiz olsun vs. olarak gören erkekler de yok mudur? elbette vardır. ben gezip tozayım kocam bana baksın diyen kadınlar olduğu gibi.

  edit: başlığı "evlenme" gerekliliği olarak algılayıp yazdım. silmeye de kıyamıyorum. takdir sizin.
 • miadi geçmiş uydurma bir sisteme karşı yapılması gerekendir.
 • günümüzde oluşan gerekliliktir.

  bir erkeğin evlenmesi için tek bir geçerli sebep bulunmamaktadır.

  evlenen erkek üç aşamalı kaybeder.
  1 evlilik öncesi hazırlık aşaması
  2 evlilik süresince
  3 evlilik biterken ve sonrası

  erkek evlenirken düğün dernek ev eşya derken yüklü bir maddi yükümlülük altına girer.

  erkek evlenince seks biter, heyecan vermez, kadın dırdırı çeker, bütün maddi ve manevi enerjisini kadın ve çocuklara harcar.

  evlilik bitince çocuğunu evini parasını kaybeder ve tazminat ile nafakaya mahkum edilir. nafaka ödememenin cezası 90 gün hapistir.

  evliliğin erkeğe sağladığı hiç bir avantaj olmadığı gibi bir çok dezavantajı vardır.

  özgürlük, maddi imkanların bolluğu, istediğin güzel hatunla takılıp sevişmek gibi bir çok imkanını yitiren erkek, kadının kölesi olarak çalışır ve evde dırdıra maruz kalır.

  evlenen erkekler karılarından izin almadan dışarı çıkıp iki bira içemez. izinle çıksa bile telefonla tacize uğrar ve eve dönmek zorunda kalır. bir çok erkek evlenince bekar arkadaşlarıyla ilişkisini kesmek zorunda kalır. yine erkekler artık kayınpeder, kayınvalidesinin de bir kölesi haline gelmekte ve onları mütemadiyen ziyaret edip sıkıcı olsada işten arta kalan vakitlerini tatillerini haftasonlarını onlarla geçinmek zorundadır.

  günümüzde çalışan kadınlar ev işleri için temizlikçi ve çocuk bakıcısı tutmaktadır. yani eskisi gibi yuvayı dişi kuş yapar durumu bulunmamaktadır.

  bu şartlar altında erkekler için evlenmek kölelik ve boşanma durumunda ömür boyu bankamatiklik görevi görmekten başka birşey ifade etmektedir.

  söyleyin erkekler 1, 2 sene sonra bitecek heyecansız bir seks hayatı için bu maliyetlere katlanmaya değer mi?
 • evlenmek günümüz toplumunda gereklilik olmaktan çıkmış, zulüme dönüşmüştür. bu sebeple erkeklerin değil herkesin evlenmeme gerekliliğinden söz edilebilir.

  eksik bir ifadedir.
 • evliliğin indirgendiği cümlere bakınca serbest çağrışım; (bkz: düz adam sami)
 • chp'nin neden iktidar olamayacağının analizi yapılan başlık. üremeyin siz üremeyin daha.
 • çok gerekli değilse kadın/erkek farketmez evlenilmemelidir. evlenmek isteyenlere, ( hukukçu değilse ) kabaca aile hukuku dersleri verilmelidir. mal rejiminin tasfiyesinin, boşanmanın ne olduğunu hiç bilmeyen kişilerin, evlilik gibi tüm hayatını derinden etkileyecek bir kararı verebilecek durumda olduğunu düşünmek imkansızdır. tüm bunlarla uğraşmak istenilmiyorsa, evlilik gibi bir işe hiç bulaşılmamalıdır.