şükela:  tümü | bugün
  • hayvan aradım, yok. bulursanız söyleyin, taşıyalım.

cok ilginç, kadinlarin gariplikleri tartışılmış ancak erkeklerin gariplikleri tartışılmamış. hemen tartışıyor ve ilk ornegi yapıştırıyorum. devam edicem.

acı kavramı.
    yemek adına ama, daha cok acı daha çok erkeklik diye bakiyorlar olaya. basıyorlar acıyı, basıyorlar yemeklerine.
    yemek yerken zaten bir kasilmalar, poz kesmeler vs. bunlara alışkınız. önceden masaya koyulan anahtar-telefon-sigara üçlüsünü eleştirirdik, bu kalmadı, adamların kafasına vura vura bunun hos olmadigini belli bir kesime öğrettik fakat bu acı olayı da cok dikkatimi çekmekte. mönüdeki en erkeksi yemek mi oluyor acı olanı, bilmiyorum. onu sipariş edince de ennn errrkkeekkk kendileri oluyorlar sanirim, bilmiyorum. e acı degil mi zaten uzerine bir daha aci sos dokuyorsun, biber vs. diyorum, yok diyor, guzel. bön öcö sövöyöröm. ama salya akıcak yani, akmak üzere. biliyorum, terliyor, o tepkimeyi hissediyorum ahah
    yanındaki içecek yerine su içme eğiliminden de belli oluyor zaten durum. yapmayin lutfen.. ahah insansınız ya, cok üzücü..

zaman zaman maruz kaldığimiz boyle tipler de var iste, seyapmayin ya, eziyet etmeyin yani kendinize. gercekten gereksiz. mesela ben acik acik soyluyorum boyle bir durumda, kah gülüyoruz, kah bozuluyor beyefendi.* hicbir sekilde karşınızdaki kadın hareketlerinizden sizin testosteron seviyenizi ölçmek istemiyor, olcmek umrunda olmuyor keza olcemiyor da. yani umrunda olmuyor o. özgüvensizlik temelli muhtemelen bu hareket, ister istemez baska konularda da yapılıyor, vericem orneklerini. belki farkında değiller, bilmiyorum. karşınızdaki de insan ya, kul yani. acıdan ağzın yandiginin bilincinde. germeyin bu kadar kendinizi ahah
  • evlilikten korkmalari
  • en yaygin olani, uzun sure sıkıntı veren bir seye ses etmeyip, bir gun bir anda hiç anlam verilemez sekilde çildirip intikama sarmalari.

normalde rahatsiz edici bir gurultuye bir sure sonra alisirsin ama bir an gelir seni yine asiri rahatsiz eder ya, iste o hesap.

gerçekten bir erkege karsi asiri castratrice olun, ezin, kotu davranin, allah yaratti demeyin iskence edin vs adam 1000 kez buna tepki vermez, 1001'inci kez geçmiste yaptiklarinizin 10'da 0,5'ini yapin, tepki verir.
    bu sadece turkiye veya avrupa'da geçerli degil, genel erkek mekanizmasi boyle çalisiyor. çok enteresan.

o nedenle, butun erkekler degil ama, benim esim/ sevgilim vur kafasina al ekmegini bir tiptir, hiçbir sey yapamaz, bana tapiyor, bensiz yapamaz diye dusunmeyin. avrupa'da, ozellikle fransa'da ayriliklar hep boyle oluyor, çok klasik, 20'lerinde 30'larinda kendi halinde, her seye he diyen adamlar 35'ten sonra birden dark side'a geçiyor.
  • buldukları her arabayla fotoğraf çekinip paylaşmaları.
    sizin olmayan arabalarla fotoğraf çekinirken nasıl utanmıyorsunuz aklım almıyor.
  • evlilikten korkmanın nedenini anlayamamış bir yazarın dikkatimi çektiği başlık. bunu madde madde sıralamak isterim ama evlilikten soğutmak istemiyorum.
    bi erkek olarak biten bir maçın ardından yorumları, özeti, tartışmalı pozisyonları takip edip en yakın arkadaşları ile münakaşaya girmeleridir. üstelik hiçbir faydası yokken. bunu içerden biri olarak söylüyorum.
    ha birde reddeden bir kadının peşinde köpek olmalarıdır.