şükela:  tümü | bugün
 • homofobikler gaylerden korka dursun, asıl önemli olan gerçek bir toplumsal sorun oluşturabilecek gelişme. samimiyetsiz, yapmacık, kadın gibi konuşup hareket eden efemine adamlar gittikçe artıyor. garip bi şekilde kadınlar tarafından da seviliyorlar. anlamak güç.
 • dayak atan yerine trip atan erkek olsun. zararı yoktur.
 • kadınların gayet maskülen özellikler gösterdiği son günlerde, erkeklerin kaçınılmaz durumu.

  elleri bileklerden kırıp ayol diye konuşmaktan öte; gelip evden alınmayı beklemek, planları kadın tarafından yapılmasını beklemek ya da kadın zor durumdayken "ay kendi yapsın noolcak" şeklinde çekinik ve edilgen tavırlar sergilemek şeklinde kendini göstermektedir.

  bir örnek daha vermek gerekirse; eskiden sokakta veya toplu taşımada bir kadının taciz edildiğine şahit olunca aslan kesilen erkek modellerimiz, şu anda aynı durumla karşılaşınca telefonlarıyla oynamaya devam etmektedir.

  son dönem yenen hormonlu tavuklardan kaynaklandığını düşünüyorum.
 • (bkz: pussification)
 • modern yaşamın erkeğin rollerini (avlanıp kadına yemek getirme, yabani hayvan saldırılarına karşı koruma vb.) elinden alması sonucu, erkeğin sapıtması olarak düşündüğüm gidişat.
  bunun yerini ev idaresini tamamen eşine bırakan, otoritesiz, amsalak ev erkekleri almıştır. bütün etkinlikler kadının zevkine göre yapılır, arkadaş çevresi ona göre seçilir falan. çevremdeki evli çiftlerin çoğu böyle.
  yıllar öncesinde y kromozomu küçülüyor diye sallama bir haber görmüştüm gazete sayfalarında, kimbilir belki de doğrudur.
 • (bkz: androjenite)
 • bence hiiiç bir sorun yok, ama içten içe bir gün, radikal bir feministin;
  "kadınlığı bile elimizden aldınız" şeklinde feryat etmesine neden olacağını düşünüyorum.
 • feminenleşmesidir o, erkeğin kadınlaşması cinsiyetini değiştirirse konuşulabilir.

  kadın, biyolojik bir cinsiyettir. günümüz modern toplumlarda ayrım neredeyse kalmadıysa da bahsettiğiniz şey maskulen ve feminen kabullerdir.

  misal göbeği açık giyinmek feminen bir görünüştür denilebilir. fakat göbeği açık giyinen erkek kadın değildir asdasds.*

  ha bence onu da söylemeyin. kadını ve erkeği bir yerlere oturtmaya çalışmayı bırakmak lazım. her birey nasıl istiyorsa öyle davranıp, istediği gibi görünebilir.
 • (bkz: femboy)
 • saçma sapan önerme.

  ilginç tarafı şu yalnız. burada yazılanlar buzdağının görünen tarafı ve aslında bu konu ciddi bir konu. bunun yanında da tamamen çeviri ve ithal bir 'tartışma' konusu. kaynağı da amerika'daki dinci kesim. amerikalılar bu grubu, konuşma dilinde bu gün en kibar haliyle 'hıristiyan taliban' diye adlandırıyorlar.

  bu adamların uzun zamandır ısıtıp ısıtıp ileri sürdükleri bu saçmalık, insanın giydiği şeylerin, seçtiği renklerin, arkadaşlarının, seyrettiği filmlerin, dinlediği müziğin cinsiyetlerini 'bozduğu' ve 'cinsel tercihlerini' etkilediği yönünde. ve yeryüzündeki tüm yobaz gruplar gibi, alenen yalan söyleyerek bunun bilimsel olarak kanıtlandığı -yukarıda sayılanların hormon dengesini bozduğu (!)- saçmalığını yayıyorlar devamlı ve çok büyük sayıda dindar insan da yutuyor bayıla bayıla bunu. ve elbette burada da taraftar buldu yıllaaar önce, ama buradakiler kendilerininmiş gibi satmaya çalıştı tabii.

  ben üşenmeyip, oturup okudum böyle bir kaç yazı. bunun propagandasını yapan sayısız insan var.

  beyin yakan bir kaç örnek. (abartı ya da şaka içermez.)

  örneğin, 'erkek gibi' -ne demekse-' giyinmezsen, spermlerin etkilenir, zayıflar ve sonunda kısır kalırsın'. 'bütün feministler komünist ve lezbiyendir ve amaçları kızlarınızı erkeklerden uzaklaştırarak onları cinsel olarak kullanmaktır'. feministler direk komünistlere ve sosyalistlere bağlanıyor bu yazılarda. ('toplumumuzu ele geçirip, çökertmek için planlanmış.') mesela alkol kullanıyorsan 'meyillisin', neye olursa artık. (çoğu insan, hıristiyanların büyük çoğunluğunun alkollü içeceğe karşı olduğunu ve yobaz gruplarda yasak kabul edildiğini bilmez.) 'arkadaşın eşcinselse, sen de eşcinsel olma tehlikesi altındasın'. 'dinlediğin müzik ve seyrettiğin film seni transseksüel, eşcinsel, alkolik ve uyuşturucu bağımlısı yapar'...vb.

  tanıdık geliyor mu bunlar size? bizde anca bi' 10, bilemedin taş çatlasa 20 senelik geçmişi var, ama aslında bu biçimiyle 1950'lere dayanan, uzun uzun yazılıp çizilmiş bir hikaye.

  peki amaç nedir? her zamanki gibi, insanları bölmek ve içinden irin fışkıran kalıplara sokup birbirine düşman etmek ki, onlar kolay kolay güdülüp birbirlerine saldırırken, cepler daha kolay dolsun, insanlar götten uydurma sorunlarla uğraşırken daha rahat at koşturulup, ortalık daha bi' güzel sikilsin.

  akıl şu:
  'siz, milletin cinsiyeti, cinsel kimliği, götü-memesi, üstüne geçirdiği kumaşın rengiyle-deseniyle uğraşın; aşağılayın birbirinizi, düşman olun birbirinize en boktan sebeplerden. biz böyle iyi yiyoruz, sonra dönüp dönüp sizi sikiyoruz, ruhunuz duymuyor.'