şükela:  tümü | bugün
  • ara ara ekşide görüp utandığım sosyolojik evrim.

vito corleone gibi "aile" kavramına önem veren yarı-sert, gerçek erkekler gitti, fatmagül'ün ağlak suratını iki sezon çeken ibnemsi adamlar geldi.

yemek yapan tipler türedi. normal yemek değil. yoksa arada mangal yapar, güveç yapar eski delikanlılar.

şimdikiler ekmeği ördek şeklinde kesiyor, yok efendim domatesi oyup kalp yapıyor. yemeği tadıp marine edilmiş mi falan diye soruyor. adam o kadar meraklı ki, sevgilim için yemek yapmak asli görevim diyor. kafada bandana.

akşam eve gelince iki tabak yemek yiyip sevdiceğimizi sikmek gerikafalılık gibi lanse ediliyor.

solcular utanmasa "pamuğum ben domalayım sen sik" der dostlar. bu tür solculuklarla icat çıkaranlara aldanmayalım.

şurada ıssız adam izleyip havuçlu tarçınlı kek yap dersiniz birine, havucunu sikerim deyip tokatı basar. gerçeklere dönmekte fayda var.
  • tam olarak şudur: çalışıp iş hayatına dalınca, bugüne dek üstlerine atfedilmiş işleri savsaklayan kadınlar var. bir yerde haklılar. bu kadınların bir kısmı ise "ben de çalışıyorum, nasıl yapayım şimdi zeytinyağlı yaprak sarmasını" diye mazeret bildiriyor. o da tamam... gel gelelim çoğu ise iki işi bir arada yürüttüğü için kendini nimetten sayıyor ve erkeği lütuf ediyormuş gibi eziyor.

biz de çıkıp diyoruz ki: " ne var mk iki yemek bi ütü yapmakta, ben de yaparım" ve yapıyor. yapılan işin çok da ağır olmadğı, hele lütuf hiç olmadığını görüp devam ediyoruz hayatımıza. bir nevi kasaba minnet edeceğime çükümü kesip yerim mantığı.

hal böyle olunca da kadın dediğinin vajinadan öte bir anlamı kalmıyor.... malesef.
  • dedi kütük.

bazı insanların dünya görüşleri gerçekten içler acısı.

tanım: komik olmaya çalışırken saçmalayan yazar başlığı.
  • kılıbıklıktan halı sahaya gelip orta sahayı geçemeyen adamlar tanıyorum. hanımı oraya kadar izin vermiş.
  • bence burada sorun kadınların gittikçe erkekleşmesi ya da erkek gibi davranması da olabilir. sağlıklı ilişki yaşanamayan bir dönemden geçiyoruz. kimse anlaşamıyor.
  • bunu diyen arkadaş erkeklikle öküzlüğü karıştırmış, erkeklik bir cinsiyettir, bir rütbe değil. erkeğin yemek yapmasında ne var? ya da fatmagülün suçu ne izlemesinde ya da ağlamasında? ağlamak insani bir durumdur, insan ağlar, erkek de insandır, erkeği insan olarak görmüyorsan ayrı... onun kılıbık dediği tipler olması gereken "normal erkek" lerdir. ben öküzüm demiyor da da onlar kılıbık diyorsun.
  • dedi öküz.
  • senin kılıbık dediğine avrupa'da çağdaş deniyor.

ha avrupa'ya gittin mi diye sorarsan, gitmedim. ama vpn kullanıyorum, şu an hollanda'dan yazıyorum mesela.