şükela:  tümü | bugün
  • güzel kızdan ziyade, güzel meme karşısındaki çaresizliktir o. tabi canım. meme yani bu, boru değil.
  • çok doğal bir evrimsel üreme içgüdüsündendir.
    neden çaresiz bakıyoruz o halde dersek (diyelim bi),
    dilediğimiz insanla sevişebilmemiz gökyüzündeki tanrıdan tut, yeryüzündeki krallara kadar kontrol edilmektedir de ondan. cinselliği kontrol etmeden hiçbir insanı yönetemezsiniz. insanların itaat etmeyi gönüllü olarak kabul etmesi cinsel kuralların dayatılmasıyla başlar. bu sebeple bütün tanrı inançlarında bu yasak vardır. bütün krallar bu kuralları yüceltmişlerdir.
    yoksa koskoca tanrı ne diye milletin uçkuruyla uğraşır.
    eh yasaklarla, kurallarla beyinleri sikilmiş insanlıkta öyle çaresiz çaresiz bakar.
  • kınanmaması gereken durumdur. güzelliğe hayır demek kolay mı sanıyorsunuz? hiç kolay değil. ayrıca çirkin kızların güzel kızlar karşısındaki çaresizliğinden daha yaralayıcı ve umutsuz değildir.
    rahat olun gençler, güzel kızlar alışkın oluyor.
  • içinizden, 'olum onlar da osura osura sıçıyorlar lan' diyerek bu çaresizliği yenebilirsiniz. valla ben böyle yendim.
  • yıllardır yaşadığım çaresizliktir. ha birkaç delikanlı ben asla olmam hede hödö derse de inanmam ya kız yeterince güzel değildir ya da cidden öyle bi an yaşamamıştır. uzun süre kızlarla herhangi bir münasebetiniz yoksa ve alkollüyseniz ne derse yaparsınız. alkollüyken şöyle de bir durum var keşke alkol almasaydım mınakoyim bu kızla yaşadığım her anı hatırlamak isterdim gibi düşüncelere dalabilirsiniz..
  • tecrübesizlikten kaynaklanır.
    öncelikle seçim süreçlerine bakalım;
    erkek : toplumsal genellemeler doğrultusunda ilk haraketi yapması gereken ve ilişkiyi başlatması gereken kişidir. bu sebeple erkek fiziksel olarak beğendiği kadınlara yanaşır ve flört eder. güzellik kriterine uymayan ama anlaşabileceği kadınlar olabileceğini bilir ama tüm kadınlara gidip, seçimini daha geniş bir alana yaymak zaman ve enerji kaybıdır. bu sebeple (ve evrimsel, psikolojik bazı sebepler ile) erkekler güzel kadınlara yanaşır ve flört eder.
    kadın : genellemelerde, kadınlar kendilerine gelen erkekler arasından seçim yaparlar. kendisi için fiziksel olarak uygun olmayan bir aday, farklı yönlerini ortaya koyarak, kadını etkileyebilir. kadınların seçim alanları hem daha geniş hem de daha dar olabilir. alternatifleri değerlendirirken ortaya güzel kadın, çirkin erkek ilişkisi çıkabilmektedir. kadınlar kendilerine yanaşmayan erkekleri çekilcilik ile suçlayabilmektedirler. oysa kontrol kendilerindedir ama bunu dile getirmezler. (bkz: özgüvensiz kadınların şekilcilik suçlamaları)

bu genellemedir. diğer yandan ilişkileri kadınların başlatması son derece yaygındır. kadın, erkek gibi direk yaklaşmaz. daha çok indirekt olarak erkeğin kendisine gelmesi için kur yapar. bu kadınlar için yukarıdaki genellemeler geçerli değildir. bu kadınlar güzel olmasa bile, doğru bir şekilde yaklaşıp, yakışıklı erkekler ile beraber olabiliyorlar.

şimdi başlığa dönersek. tekrar kadın ve erkek arasında tecrübeye bakalım;
    erkek : sürekli olarak bir kadına yaklaşmaz. bir kadına yaklaşmak için üzerinde zaman ve emek harcaması gerekebilir. bu sebeple yaklaşma adedi ve flört sayısı azdır.
    kadın : kendisine pek çok erkek yaklaşır. bir erkeğin x sürede yaptığı tanışma, flört adedine, bir günde ulaşabilir. bu sebeple daha tecrübeli ve erkeklerin genel olarak kendisine nasıl yaklaşacağını bilir. buna göre hazır silahları vardır.

bu duruma erkeklerin kadınlara ilk yaklaşım anında bir sosyal eşitsizlik olmaktadır. erkek hem yaklaşmak hem etkilemek zorunda iken diğer yandan rekabet etmeli ve kadının karşısında daha tecrübesiz durmamalıdır. kadın ise adaylarını ölçer, tartar ve sonucu daha önce bildiği için daha rahattır.

erkeklerin güzel kadınlar karşısında çaresizliklerinin temelinde bu vardır. kalibrasyon ile çözülebilir. yüzlerce kadına yaklaşıp, flört ederseniz aradaki dengeyi sağlar, kadınların savunmalarını öğrenebilir ve ustalaşabilirsiniz. bu durumda bu çaresizlik ortadan kalkar.
  • bu çaresizliği hiç yaşamadım. lan yoksa asdhdfjjkjksd.

çaresizlik yaşayanların bir çoğu karşısındaki insanı; konuşacak, paylaşacak, anlatacak, dinleyecek biri olarak görürse işte o zaman o çaresizlik ortadan kalkar. insan gibi yaklaşın. yani insana insan gibi davranın. yani önce insan olun. en son gülüşe odaklanının. *

birkaç tane anım var bu konuda fakat anlatacak halim yok. korkmayın gençler seviyorsanız gidin konuşun. o gidince arkasından konuşmak işe yaramaz.