şükela:  tümü | bugün
  • serena williams'ın erkekler tenisinde 215. sırada olan erkek tenisçinin servisleri karşısındaki aciz durumunu görünce emin olduğum gerçektir. adam oynama şansı bile vermedi serena'ya. bahsi geçen görüntüler

edit: eğer eşitlikten bahsedeceksek kadın tenisinin en iyisinin erkekler tenisi şartlarında en kötü ihtimalle ilk 100 kalitesinde olması lazım. görüyoruz ki iki cinsiyet arasında devasa fark var. yetişkin bir kadın 14 yaşında erkek gücünde bile değil. satranç gibi zeka gerektiren sporlarda da durum benzerdir. bu farka rağmen arsızca eşit maaş/saygı talep etmek gülünçtür. gidin kumda oynayın hanımlar.
  • iki farklı cinsiyetteki tenisçinin maçını erkek-kadın ayrımı için örnek göstermekte, ne bileyim...
  • (bkz: yoksa yükselen bu ses feministlerin mi)

kaç dostum, ağzına sıçacaklar dediğim olma.
  • insana kendini suçlu hissettirme konusunda kadınlar erkeklerden daha üstündür.
  • her konuda üstünmüş, bak sen. her konuyu araştırmış yani. sonra bu karara varmış.

kadın olmadan insan olmaz. nokta.

şimdi diyecekler ki " erkek olmadan nasıl hamile kalacak o zaman? "

hamile kalmak işin çok küçük bir boyutu. anne karnındaki ortamı dünyadaki en iyi hastanede bile sağlayamazsınız.

kaldı ki vücut hücrelerinden sperm üretilebildiği için uzun vadede erkeklere de ihtiyaçları kalmayacak.

https://www.theguardian.com/…lity-ethical-questions

edit: yazdıklarımı dışkılama organıyla algılayanlar bakın ne demiş.

ben bir tane örnek verdim. yoksa kadınların iyi olduğu tonla şey sayarım burada. kısa tutuyorum ki sizin gibiler de anlayabilsin ama işe yaramıyor. her şeyi saptırmakta üstünüze yok.
  • ergen yanılsamasıdır.
    böylelerini linç etmek için feminist olmaya gerek yok bence.
    kaç kadın tanıdın hayatında kardeş?
  • bir konuyu her konuya genelleştiren bir ergen söylemidir.
  • abd'de söylense kıyamet koparacak iddiadır.
  • her konuda üstünsünüz evet.

sorumluluk almaktan korkmayın ozaman.
    diz çöküp evlenme teklifi etmekten gocunmayın.
    kadından daha fazla kazanmak için daha eğitimli ve zeki olun.
    kadından daha zengin olun ozaman. daha tecrubeli daha büyük olun.

madem üstünsünüz gösterin üstünlüğü.