şükela:  tümü | bugün
  • onlara değer veren kadınları harcayıp, o kadın nasılsa burada diye düşünüp, onlara değer vermeyip başka kadınların peşinden koşmaları ve sonrasında da o kadından kazık yiyince "kadınlar paraya değer veriyor, kadınlar güç istiyor, kadınlar zor günde terk edip gidiyor" diyerek ağlamaları. size değer veren kadına, fedakarlık yapan kadına karşı sizden beklentileri olan, köpek çeken kadını seçerseniz sonucu pek de iyi olmaz.

gerçi bunları yazmak oldukça saçma oldu çünkü ne de olsa her erkek hayatına almayı seçtiği kadın ile karakterini belli eder. adam kendini değer bilmez kadına layık görüyorsa doğru olan kadının kurtulduğu için karmaya teşekkür etmesi gerekir.
  • şu ana kadar yaşadığım hiçbir ilişkide mutlu olamadım. zaten ağzım yandıkça daha da çektim kendimi bu ilişki olayından. özgürlüğümün kısıtlandığını hissettiğim anda kendi kendime ayrılık konuşmaları yapmaya başlayan biriyim zaten.

şu ana kadar ılişki yaşadığım bütün kızlar adamın boynuna ipi geçirip çaktırmadan kademe kademe sıkan tiplerdi. türk kızının genel yapısı olduğuna inanmaya başladım artık. önce ayda yılda bir dışarda arkadaşlarımla erkek erkeğe içmeye gitmem batıyor. sonra ufak ufak sosyal medya ve tuş kilidi şifrelerimi alma çalışmaları başlıyor. vermezsem aldatmakla suçlanıyorum klasik olarak. öyle bir kapasitem de yok aslında. aldatmak şöyle dursun halihazırda sevgilim dediğim kişiyi zor buluyorum zaten. karşımdaki de bu özürlülüğümün gayet farkında ama o şifreler yine de isteniyor. özgürlük alanı daraldıkça daralıyor özetle. ben bize dönmeye başlıyor.

ilişki süresi 3-4 ayı bulduğu sıralarda da subliminal evlilik mesajları gelmeye başlıyor. benim film de evlilik lafı geçtiği sıralar kopuyor zaten. psikolojisini geçtim ekonomik olarak hazır değilim evliliğe. samanlık sevgiyle seyran olmuyor. o mobilya takımlarını, beyaz eşyaları öpücükle vermiyorlar sonuçta.

bu sıralamada giden ve en uzunu 1 yıl sürmüş 3 ilişkin oldu. bunlardan önce 1 kere de aldatıldım. yaşım olmuş 30 artık. tüm bu tecrübeler ışığında götümün tapusunu beni ben olarak değil, şekil verebileceği bir oyun hamuru olarak gördüğü için sevecek bir kadına teslim etme fikri günden güne daha da saçma geliyor. ilişkide mutsuz olacağıma yalnız mutsuz olurum daha iyi.
  • bazı erkeklerin, birilerinin eşi veya aile babası şeklinde yetiştirilmemesi. kızların bir bölümünde de aynı problem var. aileler onları yalnızca kendi çocukları olarak yetiştiriyor. açık olarak onlar birilerinin eşi, babası veya dedesi oluyor.
  • ışıksız yoyo'dur. ışıklı yoyosuz bir ilişki düşünülemez.
  • özellikle türkiye'de erkeklerin büyük bölümü, tam olarak içine sinen kızlarla beraber olamıyor. bu sebeple de bir türlü ruhsal ve bedensel tatmine ulaşamıyorlar.
  • arkadaşlar ilişki dediğimiz halt üreme içgüdülerini tatmin etmek için yaşanır. erkek açısından bu içgüdülerin tatmini için ilk şart seks, ikincisi de sadakattir.

doğada kadının karnındaki çocuk hangi erkekten belli olmadığı için erkek ya mümkün olduğunca çok kadına atlayarak ya da elindeki kadını kontrol altında tutarak genlerini aktarmaya çalışır. toplumlar sevgililik, sözlülük, nişanlılık, evlilik gibi kurumlarla ikincisine özendirmeye çalışmıştır.

fakat son dönemlerde kadınlarda artan "sen bana karışamazsın ben karşı cins arkadaşlarımla gezerim tozarım" tribi erkeklerin güvenini yıkmış ve seksin değerini düşürmüştür. bilinçaltı dümdüz çalışan aptal bir şey olduğu için arkadaşlarıyla sarmaş dolaş görüntüler çizen bir kadının onlarla yattığını varsayar. erkek beyni bilinciyle bunun büyük ihtimalle böyle olmadığını bilse bile bilinçaltı rüyalarla ve hormonlar üzerindeki daha güçlü kontrolüyle ağzınıza sıçar. kadının yanında durmak, elini tutmak bile zulüm olmaya başlar. bu noktada yakışıklı erkekler aldatmayı, çirkin erkekler de zulme katlanmayı ya da yalnızlığı seçer. hepsi birbirinden mutsuz senaryolardır.
  • karşı tarafı mutsuz etmemiz.

bulaşıcı gibi mutluluk da mutsuzluk da. mutsuz eden taraf mutsuz ediliyor.
    karışık gibi değil mi?

kaşınanı ve kaşıyanı kaşırlar diyelim.
    kadınlar için de geçerli olabileceğini düşünüyorum bazı durumlarda.
  • belki de yanlış kadınlara her şeylerini verdikleri için doğru kadına denk gelince verecek şeyleri kalmıyor, mutluluğu kaçırıyorlar.

ödün vermekten, alttan almaktan, fedakarlıktan yorulan ruhlar bi zaman sonra tahammülsüz oluyor, yorgun düşüyor haliyle. arada harcanan doğru kadın oluyor tabii ama yapacak bi şey yok, geçmiş olsun.
  • içinde yeteri kadar seks olmayan ilişkide erkek her daim gergin ve mutsuzdur, mutsuz olacaktır.
  • ilişkide yeteri kadar kırbac kullanmamasından kaynaklı bir mutsuzluktur.
    bdsm ilişkisi yaşamamıs olmaktır.