şükela:  tümü | bugün
870 entry daha
  • kadında ilk önce zekaya bakmayı becerebildiğini iddia eden meriçler olabilir. yalandır. inanmayınız. (5 metre öteden zekaya nasıl bakıyorlarsa artık?).

“bakmak” başka şeydir, birlikte olmak başka, aşık olmak başka, sevmek başka, evlenmek başka. “iç güzellik arayışları” daha sonra atılır (ya da atılmaz) bir adımdır, ikinci aşama yani.

ben, hızla memelere, kalçalara ve bacaklara baktıktan sonra uzun uzun gözlerine dikerim gözlerimi. gerekli “asıl bilgiyi” belleğe yerleştirir, sonra sahtekarlığa yatarım. arkasından da dudak, el, ayak gibi ayrıntılar devreye girecektir. son tahlilde belirleyici olan da “bütündür”, boy pos, endam, genel hava...

hiçbir erkek kadının takılarıyla ve giysileriyle ilgilenmez, saçını da pek umursamaz. özel bir önem verip övüyorsa, kadını etkilemek içindir. çoğu zaman çevirip “kulağında nasıl bir küpe, bileğinde ne tür bir bilezik vardı, gerdanlığı taşlı mıydı, elbisesi ne renkti, ayakkabı ona uymuş muydu, çanta büyük müydü küçük müydü” diye sorsan, hatırlayamaz, anlatamaz.

saç, bir kadın için ne kadar “hayati” önem taşırsa, erkek için de o kadar “ikincil hatta üçüncül” bir ayrıntıdır.
  • beden kitle endeksi. yani oturup boy, kilo olcmuyorsun tabi ki ancak zayif ve fit olmak guzel bir sey.

ve bilekler.
  • ön alt dişleri çarpık mı diye merak ederim yalnız mıyım yoksa bu konuda takıntılı mıyım
  • yön önemli ama burada. göt ya da meme diye cevaplayabiliriz.
  • bacaklarıdır.
  • ilk yer denmiş, o yüzden ilk olarak saçlarına bakarım. bir kadının saçına gösterdiği özen karakterini büyük ölçüde yansıtır. sonra ise götüne bakarım, sporcu mu yoksa yatıp yuvarlanan biri mi diye.

ilk baktığı şey olsaydı giyim tarzı olurdu.
  • yüz güzelliği,
    kilo,
    ayak büyüklüğü,

tanıştıktan sonra kişilik ve düşünceleri bu sıralamada ilk sırayı alır.
  • belli araliklarla guncelleniyor benimkiler.
    bu gece cevabim, parmaklar.
    hatta biraz vaktim olursa eline bir gitar verip sol ve fa major akorlari basmasini isterim.
    o esnada sekilden sekile giren parmaklar her seyi anlatir.

ek- gerekirse tabi ki gosterilir. insaniz herhalde.
  • kendimden nefret etmeme sebep olan göğüs takıntısı sebebiyle maalesef ilk o bölgeye bakıyorum. sonra da burnuna. beni affedin!