şükela:  tümü | bugün
 • kadınlar modern dünyanın getirdikleri ve evrimsel olarak seçen taraf olmalarından ötürü günümüzde oldukça avantajlılar fakat bu erkeklerin daha zeki olduğu gerçeğini değiştirmiyor aksine aradaki farkı daha da arttırıyor.

  kurduğunuz siyasi ve ekonomik düzen içerisinde kendi çıkarlarınız için durmadan pozitif ayrımcılık yapsanız da neyse ki edebiyat, felsefe, sinema, resim, satranç, mutfak, bilim ve nice alan var*

  maskülenitenin lanetlendiği, bütün erkeklerin domuz kabul edilip psikolojilerinin yok sayıldığı ve intihara sürüklendiği, her iki cinsiyetin uzun yıllardır 'sözde' eşit şartlarda yaşadığı modern toplumlarda da nedense durum değişmiyor, ilginç.

  edit:
  bu gibi postlara ağzınız köpürerek yazdığınız entryler ile zekanın(tüm toplum) yüksek bir standart sapma ve varyansa sahip bir normal dağılım olduğunu ispatlıyorsunuz, siz olmasanız gerçekten eğlenmeyeceğim sözlükte var olun.

  ve siz, sözlüğün çoğunu oluşturan mediocrelar ve meriçler, bir sonraki seansımıza kadar, selametle
 • dedi hazretleri...
 • (bkz: yav he he )
 • you ignorant slut.
 • zeki olan insan zeki olduğunu ispatlama ihtiyacı duymaz, duyuyorsa zeki değildir. böyle tipler yüzünden tüm erkekleri mal zannediyorlar. bi de 3 paragraf yazı yazmış kamil.
  not: paragraf sayısı 5'e çıktı. varyans, sapma ve mediocre gibi kelimeler eklenmiş.
 • neo-feminizm linçi loading...
 • erkekler kadınlardan zeki olduğunu düşünüyor çünkü kadınlar kendilerini ispatlama gibi bir çabaya girmiyorlar bizim karşımızda. zeki olan insan kendini ispatlamaya çalışmaz zaten.
 • bilimsel olarak kanıtlanmış, yadsınamaz bir gerçektir. felsefe tarihi, bilim tarihi, sanat tarihi.. nereye bakarsanız bakın hepsinde ezici bir erkek üstünlüğü var.
 • fındık kadar amın şaşkoloz bıraktığı bir cins ne kadar zeki olabilir ki : görsel
 • zekanın çeşitleri var ve herkes aynı değil, kimi erkeğin zekası bir çok diğer erkek ve kadından yüksektir kimi kadının zekası aynı şekilde bir çok erkek ve kadından yüksektir.

  kime göre neye göre kıyaslıyoruz oraya bakmak lazım, ülkelerin gelişmişlik seviyesi de önemli, avrupalı ortalama eğitimli bir kadın dünyanın geri kalmış bölgelerinde ki erkeklerden daha zekidir ancak aynı zamanda kadınlarından da daha zekidir, aynı şey avrupalı ortalama bi erkek içinde geçerli.

  kıyaslaması çok zor şeyler bunlar, he kadınlar erkekler kadar rekabetçi değil bu yüzden genel olaraj rekabet gerektiren işlerden uzak kalıyorlar daha rahat işlere yöneliyorlar dersin anlarım, hormonlar sonuçta bu tarz şeylerde büyük rol oynuyor, erkekler bariz daha agresif ve girişimci bu yüzden daha çok göz önündeler bu zekadan ötürü değil milyonlarca yıllık evrim ve hormonlardan ötürü oluyor bu da sanki daha zekiymiş gibi gösteriyor, en başında dediğim gibi zekanın türleri var, yetiştirilme tarzından genetiğe, doğulan ülkeden refah durumuna bir çok faktör hem zeka hem girişkenlik üzerinde büyük etkiye sahip

  tarih boyunca ve hala erkeklerin öne çıkması, daha çok iş yapması, daha zor işlerde çalışması, politikayı domine etmesi vs. bunların hepsi fiziksel özelliklerden dolayı oluyor, kadınlar fiziken daha güçlü ve agresif olsa onlar ön plana çıkardı, hayvanlar aleminde ki dişilerin fiziken baskın olduğu türler incelenip örnek alınabilir.

hesabın var mı? giriş yap