şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • tamam bütün erkekler gerizekalı, tamam bütün erkekler mal. be güzel kardeşim biz ilk tanıştığımızda da böyleydik. sonradan "sen beni anlamıyorsun" demenin manası var mı? biz sizi ilk tanıştığımızda da anlayamıyorduk.

cevap olarak "biz sizi anlıyorsak karşılığını istiyoruz" yada "şuncacık şeyi yapamıyorsanız ne işe yararsınız" tarzı cevapları kabul etmiyorum. istediğiniz şey "neden uçamıyorsun?" demek gibi bişey. yok ki öyle bi donanım bizde, yok yani kanat manat...

ki siz kendinizi anlamazken bizden sizi anlamamızı beklemeniz konusuna değinmiyorum bile.

edit: sözlüğümüzün güzide bağyanlarından gelen yeşillendirmeler:"o kadar haklısın ki bizler de kendimizi anlamıyoruz inan yaw ama ne siz bizsiz ne de biz sizsiz yapabiliyoruz, kısır döngünün içerisindeyiz abidin"

edit2: yeşillendirmeleri isim vermeden editlemeye devam edicem arkadaşlar:"benim tepkim her zaman o potansiyelin oldugunu gorup de uygulamaya gecirilmemesine. bizim de diger insanlardan azicik da olsa bir farkimiz olsun. bir erkek kankasinin neyi neden yaptigini; bir sey dediginde, aslinda ne demek istedigini cok iyi biliyorsa; "degerlisin, onemlisin." dedigi insana karsi da bu sekilde ozverili olacak."

edit3: herkes ö.m. atıyor ama şu entry mi favorileyen yok "evet haklısınız, ilk tanıştığınızda da öyleydiniz, lakin ilk tanıştığınızdaki gibi kalmadınız ki hiçbiriniz. karşınızdaki insani elde edene kadar mükemmeli, iyiyi, doğruyu gösterdiniz sonra elde edince özünüzü dışarı vurdunuz. ya da tam tersi biz istediğimiz kalıpları size bi kıyafet olarak giydirdik, hararet bastıkça üzerinizdekileri tek tek çıkardık gerçek sizi gördük sonra bi soğuk yel esince anladık gerçeği."
  • ne diyosun ablacım sen
  • gayette anlıyorlar.
    sadece işlerine gelmiyor.

kayahan'ın meşhur şarkısı "bizimkisi bir aşk hikâyesi"nde ne diyor?

sen bana sorardın üstümde ne vardı diye.
    ben hep hatirlamazdim. şimdi hatırlıyorum. siyah bir etek, kırmızı bir kazak......

yirmili yaslarimda gerçekten ben de anlamadıklarını sanıyordum. biraz yaş büyüyünce gayette anlayıp, ona göre tavır aldıklarını, salağa yatmada master degree olduklarını gördüm.
  • özellikle gratis indirime girince oluyor bu. anlayamıyorum..
  • kadınlar? kendinizi sürünün içine dahil edince daha mı iyi hissediyorsunuz? bir feminist başlığı.
  • tutarlılığı olmayan bir cinsi anlamama durumu. e normal.
  • "kadınları anlamak imkansız", böyle bir şey vardı değil mi, ben de bunu anlamıyorum.

temel dürtülerinin aynı olduğu, senin gibi hayatta kalmak isteyen, benzer korkulara sahip olan, maslow'un aynı ihtiyaçlar hiyerarşisine tabi bir insanı anlamamak başarıdır yahu!

iki cinsiyet arasında soyu sürdürme davranışında bazı farklar var. bunda da aslında erkeğin üreme stratejisiyle birleşerek birbirlerinin tamamlayıcısı şeklinde çalışıyorlar. düşünce ve duygularda bir takım farklar var vs. bunlar dışında her şey aynı.

mutlak bir anlayıştan bahsediyorsak, daha önce de söylendi, insan kendini bile o derece total ve objektif bir şekilde anlayamaz.

insanı anlamaya başlamak isteyenler için güzel bir kitap tavsiye edeyim:
    (bkz: insan ve davranışı)
  • içlerinden bir tanesinin bizi anlamıyor oluşu bir başkasının anlamayacağı anlamına gelmemeli. sonuçta bu insanlarda müneccim değil gözlerimizin içine bakarak anlasınlar, anlatmak istediklerimizi.
    karşılıklı olarak ne hissettiğimizi ve istediğimizi açık bir dille ifade edersek yaşadığımız ilişkileri en asgari düzeyde sorunsuz hale getirebiliriz diye düşünüyorum.
  • kadınlar için kendilerini anlayan erkek kadar sıkıcı bir şey yoktur. kadınlar, kendilerini anlayan erkekleri değil anlamaya çalışan erkekleri severler. o uğraşı, o uğraştaki tökezlemeyi, beceriksizliği ve beceriksizlikteki mahçubiyeti severler.
  • insanı fazla "net" olmaya zorlamanın sonucudur. insan genel olarak değişkendir, kadının buna ek olarak kafası her zaman karışıktır, hareketleri bir yerde x bir yerde y anlama gelebilir, çoğunlukla hiçbir "anlama" gelmez.