şükela:  tümü | bugün
  • cinsiyetçilik nedir nasıl yapılır sorusunun karşılığı olan başlık.
  • vakit ayırın ve lütfen şunu okuyun.

kitap satılmıyor, baskısı tükenmiş, eş dost aracılığı ile ancak bulunabiliyor diye genişçe özetlemeye çalıştım:

http://iyisaatteolsunlar.blogspot.com.tr/…-eva.html
  • şehirli erkeklere bu baskılar farklı yollarla yapılmakta kadınlar tarafından, kimse de sorgulamıyor neden diye. evet kadın milleti erkekler tarafında tarih öncesi çağlardan beri zulüm görmekte, ama işin boyutları değişmeye başladı. modern hayatta bu erkeğin rolünü kadın ele geçirdi uzunca bir süre de değişmez bu. hele hele bizim ülkemizde ki abazanlar varken kadın dişiliğini kullanarak işkencenin kralını yapıyor.
  • küresel cinsiyet ayrımı sıralamasında tüm afrika, asya ülkelerinin arkasında dünya sonunculuğuna oynayan türkiye'de yadsınamayacak bir gerçektir.

tanzanya'nın, savaş halindeki suriye'nin, malavi'nin (evet orası neresi), dünya üzerindeki neredeyse her ülkenin gerisindeyiz ve hala "yae kadınlar da bizi eziyor" diye kendini savunanlarla yaşıyoruz.

çocuk gelinlerde de korkunç bir durumda olduğumuzu söylememe gerek var mı?

türkiye'deki kadınların %42'sinin şiddete maruz kaldığını biliyor musunuz? işin daha vahimi* bunların çoğu bu durumun çözümünü arayamayacak durumda. neden korkuyor bu kadınlar?

%33'ü "bazı kadınlar tecavüzü hak ediyor", %66'sı "tecavüze uğrayan kadın tahrik etmiştir" diyen polisten olabilir mi?

türkiye'deki kadın cinayetlerinin %52'sinin aslında en kötü durumda sığınmaları gereken eş ve akrabaları tarafından uygulanması hiç mi yüzünüzü kızartmıyor? benim kızartıyor.

her yıl yüzlerce kadın öldürülürken buraya gelip şebeklik/trollük yaparken hiç mi vicdanınız sızlamıyor? nasıl yaşıyorsunuz kendinizle bilmiyorum. özgecan'ın, cansu'nun son anlarını düşünürken, yaşadıkları korku ve acıyı düşünürken ben nefes alamıyorum. en azından boşa ölmüş olmasınlar istiyorum, bir farkındalık yaratılsın, tünelin sonunda ışık olduğuna dair umudumuz artsın istiyorum.

bir de burada yazdıklarım sadece cinsel ve fiziksel şiddetken işin duygusal ve ekonomik şiddet kısmına girmek hiç istemiyorum.

aptal fikirlerinizle güzel insanları üzdünüz ve benim gibi ekşisözlük'ü sadece gündelik hayatta konuşamadığı boş beleş işleri yazmak için kullanan birini bile çileden çıkardınız, size daha ne diyeyim. insan olan utanır.

not: erkeksporluyum.
  • zindan fantezisi yapmak isteyen kadını mutlu etmek için yapılmış olabilir. çok düşünceli ve ince bir hareket. tebrik ederim.
  • o kadını da bir baba yetiştiriyor,maymun yetiştirmiyor. eğer bir kadın kendisine doğru bir erkek seçemiyorsa 20 yıldan fazla ona örnek olan erkekte hata vardır
  • aynı zamanda kadınların erkeklerin hayatını zindana çevirmesi, erkeklerin erkekler tarafından hayatının zindana çevrilmesi, kadınların kadınlar tarafından hayatının zindana çevrilmesi gibi varyasyonları vardır.

bu cümleyi kurmanın özeti; benciliz, tahammülsüsüz ve birlikte yaşamayı beceremiyoruz.
  • bdsm dungeon'ciligidir, kanmayiniz.