şükela:  tümü | bugün
  • erkeklerin aptallığının kanıtıdır. makyajdan anladıkları şöyle bir şey olduğu için makyajlı kızları sevmediklerini iddia etmektedirler. oysa makyajın makbul olanı zaten ben makyajım diye bağırmayanıdır. şöyle bir hanımefendinin de makyajlı olabileceğini farketmezler. bu nedenle hanım kızlarımız bu söylemleri kendilerine baz almamalıdır.
  • balık etli kadın severim lafıyla* aynı kapıya çıkandır. çevresinde bulunan ya da kendi bulduğu hatun makyaj yapmıyorsa, sevdiği o olur*.
  • çoğunlukla dışarıda ve makyajlı hali görülen sevgili için gereksiz; çoğunlukla evde ve makyajsız hali görülen eş için gerekli olandır.
  • benım bakıs acım ıcın soylenıyorsa trıp denılerek yanlıs yapılan seydır. cok makyajlı zaten sevmem, orası kesın. az makyajlı olmalı. ama makyajsız halı de guzel olmalı. sonra carsıdan aldım lıv tyler, eve geldım "(adını sız koyun ben bulamadım)" durumu olmasın arkadaslık ılerledıkten veya evlendıkten sonra.
  • anlamlıdır. kadınların makyajlarını sonuçta erkekler yiyor. o makyaj malzemelerinin yendiğinde kanserojen olup olmadığını nereden bilsin erkekler. sağlıklarını korumak istiyorlar sonuçta. anlaşılmayacak bir şey yok.
  • kadınların çoğunun makyaj yapmayı bilmeyip de bokunu çıkardıklarının farkında oldukları için triplere giren erkektir. o boya küpü halinizle keşke kendinizi görebilseniz.
  • kadınların parası olmasa da olur triplerine benzer.
  • şekil-a ve şekil-b'de görülen makyaj gibi, yaratıcı ve zarif makyaj yapamayan kızlar nedeniyle içerisine gark olduğum trip.
  • nouveau richelere - bir nevi sonradan görmelere- ve alt-altorta sınıftan statü ve sınıf atlama eğiliminde/trendinde olan insanlara ait olması muhtemel triplerdir.
    aristokratik veya (old money bağı ile yetişen) üst sınıflarda ve kültürel doygunluktaki ara sınıflarda bu tarz saçma yargı ve triplere yer veya ihtiyaç yoktur.