şükela:  tümü | bugün
  • "ben kadınlarla anlaşamıyorum ya o yüzden arkadaşlarım hep erkektir" demeleri.
    mide bulantısı demesem de oldukça rahatsız olduğum muhakkak.
  • kendini, kendinden zayıf bir erkeğe ödül
    kendini, kendinden güçlü bir erkeğe eşya

olarak sunmaları.
  • titiz bir insanım. kişisel hijyenine dikkat etmeyen insanlardan hiç haz etmem.

kaba insanlardan da haz etmem. mesela bir cafe çalışanı ile nasıl konuşacağını bilmeli yanımdaki insan.

son olarak öfkelendiğinde kalitesizleşen insanlardan haz etmem.

dolayısıyla bu insanlar kadınsa haz etmem. erkekse de haz etmem.
  • sürekli sakız çiğnemeleri,
    tırnakları,
    kilolu olanlarının inatla düşük bel giymesi,
    alış-veriş tutkuları,
    sürekli değişen duygusal halleri,
    geç kalmaları,
    geç kalınca erken gelmeleri,
    saçlarını çiğnemeleri,
    modayı takip edeyim derken palyaço gibi olmaları (en çok da gözlüklere gülüyorum)
    biraz az ilgilenince ilgi beklemeleri,
    ilgilenince çok sıktın deyip itelemeleri,
    başka erkeklere yicekmiş gibi bakarken, biz kızlara bakınca kıskanmaları,
    yemek yapmayı bilmemeleri,
    doğal yemek yiyen erkekleri hayvan gibi görmeleri,
    yanlış yerde yanlış makyaj yapmaları,
    renk uyumu nedir bilmemeleri,
    ......
    .....

yukarıdaki listede yazanları hiçbirisi erkeklerin midesini kaldırmaz. hepsini hoş görürüz. biz de hatasız değiliz.

erkeklerin midesini bulandıran özellik: kadınların, söylediğimiz bir söz üç farklı anlama gelebiliyorsa bu üç anlamı aşıp alakasız dördüncü bir anlam çıkarıp, bunun üzerinden trip yapmaları.
  • muhabbet konusunda pasif olmaları, sürekli erkeğin muhabbet açmasını beklemeleri, muhabbet esnasında gereken katkıyı ve pası vermemeleri
  • leş gibi kokan am.

gerçek anlamda mide bulandırıyor, mecaz değil.
  • her yaptıklarını, her yediklerini story olarak paylaşmaları. sürekli marka muhabbetleri yapmaları.
  • erkeksi konuşma ve tavırlar. karşımdaki buse mi hamdi abi mi anlamak istiyorum. ha bir de ülkücü kafa yapısı. asena muhabbeti.
  • teşhir ve twerk denen saçmalık.
    bu ikisinden bildiğin midem kalkıyor.
  • erkeklerin, kadınları kendilerine göre düzeltmek için ciddi ciddi 'şöyle yapın, böyle yapın, şu güzel, bu çirkin' diye entry döşediği özelliklerdir. zarafet öğretiyorlar kadınlara. madem bu kadar kraliyet beyefendisi var dışarıda, herkes birer asalet örneği, neden görmüyoruz hiç böylelerini?

belki farkında değilsiniz beyler ama türkiye'de neredeyse 80 milyon kişi var ve herkesin beğenisi farklı. siz kısa tırnaktan hoşlanırsınız, diğeri hoşlanmaz. biri dövmeyi itici bulur, öbürü tapar. kalkıp bunları buraya yazmak kusura bakmayın ama kendinizi bir sik sandığınızı gösterir.***

kendinizi bu kadar ciddiye almayın, sıradan insanlarsınız hepiniz. kadınlar herkesin beğenisini karşılayamayacağına göre de kendi beğendiklerini yapacaklar. erkekler de aynı şekilde. istemezseniz yakınlaşmazsınız, yakınlaşmayacağınız kadının özellikleri üzerinde de bu kadar kafa yormayın.