şükela:  tümü | bugün
  • kendini, kendinden zayıf bir erkeğe ödül
    kendini, kendinden güçlü bir erkeğe eşya

olarak sunmaları.
  • "ben kadınlarla anlaşamıyorum ya o yüzden arkadaşlarım hep erkektir" demeleri.
    mide bulantısı demesem de oldukça rahatsız olduğum muhakkak.
  • insan insana, insan kendine ne kadar da yabancılaşmış...

ötekinin karanlığına, tatsız, uyumsuz, sevimsiz yönlerine bakarken insanı insandan öylesine sıyırmış ki midesi bulanmış karanlığa bakarken. yani öylesine yabancılaşmış insana dair kocaman bir parçaya.

ve kendini hiç katmamış denkleme, kendi karanlığını hiçe saymış; kendisi hiç kıskanmamış, kendisi hiç yalan söylememiş, kendisi hiç kimseyi incitmemiş, hiç küfretmemiş, hiç öfkesine kapılıp gitmemiş, bedeninde hiçbir kusur barındırmamış gibi algılamış kendisini. böylece ötekinin kusurundan midesi bulanacak ölçüde mesafelenebilmiş. aslında kendine de mesafelenmiş, kendine de yabancılaşmış, kendisinin ötekisi de olmuş bunu yaparken.

spinoza'nın bir sözüyle bitireyim, ayna olsun hepimize,

''paul'un peter hakkında söyledikleri, peter'den çok paul'u tanımamızı sağlar''
  • titiz bir insanım. kişisel hijyenine dikkat etmeyen insanlardan hiç hazzetmem.

kaba insanlardan da hazzetmem. mesela bir cafe çalışanı ile nasıl konuşacağını bilmeli yanımdaki insan.

son olarak öfkelendiğinde kalitesizleşen insanlardan hazzetmem.

dolayısıyla bu insanlar kadınsa hazzetmem. erkekse de hazzetmem.
  • muhabbet konusunda pasif olmaları, sürekli erkeğin muhabbet açmasını beklemeleri, muhabbet esnasında gereken katkıyı ve pası vermemeleri
  • özellik deyince karakter sandım tip yazmış şekilci ibneler ehe.

kadın olduğu için erkekleri sömürebileceğini sanıp kendini obje olarak kullanması ama sonra kadınlar obje mi ulan diye olaylara tepki vermesi.
  • erkeksi konuşma ve tavırlar. karşımdaki buse mi hamdi abi mi anlamak istiyorum. ha bir de ülkücü kafa yapısı. asena muhabbeti.
  • teşhir ve twerk denen saçmalık.
    bu ikisinden bildiğin midem kalkıyor.
  • sürekli sakız çiğnemeleri,
    tırnakları,
    kilolu olanlarının inatla düşük bel giymesi,
    alış-veriş tutkuları,
    sürekli değişen duygusal halleri,
    geç kalmaları,
    geç kalınca erken gelmeleri,
    saçlarını çiğnemeleri,
    modayı takip edeyim derken palyaço gibi olmaları (en çok da gözlüklere gülüyorum)
    biraz az ilgilenince ilgi beklemeleri,
    ilgilenince çok sıktın deyip itelemeleri,
    başka erkeklere yicekmiş gibi bakarken, biz kızlara bakınca kıskanmaları,
    yemek yapmayı bilmemeleri,
    doğal yemek yiyen erkekleri hayvan gibi görmeleri,
    yanlış yerde yanlış makyaj yapmaları,
    renk uyumu nedir bilmemeleri,
    ......
    .....

yukarıdaki listede yazanları hiçbirisi erkeklerin midesini kaldırmaz. hepsini hoş görürüz. biz de hatasız değiliz.

erkeklerin midesini bulandıran özellik: kadınların, söylediğimiz bir söz üç farklı anlama gelebiliyorsa bu üç anlamı aşıp alakasız dördüncü bir anlam çıkarıp, bunun üzerinden trip yapmaları.
  • her yaptıklarını, her yediklerini story olarak paylaşmaları. sürekli marka muhabbetleri yapmaları.

hesabın var mı? giriş yap