şükela:  tümü | bugün
 • henüz yeni yeni tanışırken maaş sorması,
  kendini överken hemcinslerini kötülemesi,
  gösteriş budalası v.s.
 • benim için 3 madde (düşünsem başka çıkar mı bilmiyorum).

  1- bebek sendromu. 2-3 yaşındaki çocuklar gibi konuşanlar gerçekten midemi bulandırıyor. diksiyon benim için önemli sanırım. ağzını yaya yaya konuşanlara, bebeksi konuşanlara dayanamıyorum. aynı durum erkekler için de geçerli, öyle kasıtlı olarak bozuk diksiyonla konuşan birini arkadaş olarak göremem, diyaloğa bile katlanamam.

  2- ilgi budalalığı, her ortamda ilgiyi üzerine çekme çabası. üniversitenin ilk yılında, henüz sınıfla yeni kaynaşırken öyle bir kız arkadaşımız vardı, gruptaki tüm erkeklerin ilgisi onun üzerinde olsun isterdi. girdiğimiz bir kafede satranç tahtası gördük, bilen varsa oynayalım dedim, tam bir arkadaşla oturup oynayacakken bu kız çıktı "ben biliyorum, derecem vardı, ben oynamak istiyorum" vs. diye kendini ortaya attı. karşımda oturan arkadaş da o kızdan hoşlandığı için bir centilmenlik yapıp yerini kıza bıraktı ama sonuç: kız taşları dizmeyi bile bilmiyor, ona yerini veren arkadaş söyledi o hamleyi yaptı, dolaylı yoldan yine arkadaş oynamış sayılır. mesele bilmemesi değil elbette, sadece derece yaptım ben diye öne atılıp kendini öne çıkarması iğrençti. ben bilmiyorum, bana da öğretir misiniz dese hiçbir sorun olmayacak aslında. dikkat çekeceğim diye böyle saçma hareketlere ne gerek var? sonraki dört yılda grupta başka bir kız varsa sürekli onların üzerine oynamaya, onları gömmeye başladı vs. türlü çirkinlikler. dışarıdan komik görünmenin yanında mide bulandırıyor.

  3- sonuncu da çirkeflik, topluluk içinde aile-sevgili kavgası yapmaları. yine bir örnekle anlatacağım: yıllar önce üniversite kaydı için ilk kez istanbul'a gidiyordum otobüsle. günüm zayi olmasın diye de genelde gece bileti alır, otobüste uyuyarak kendimce zamandan tasarruf ederim.
  o gün de böyle yaptım. arka koltukta karı-koca olduğunu tahmin ettiğim bir çift oturuyordu ve daha otobüs terminalden kalkmadan kadın yüksek desibelle adama giydirmeye başladı. "ben sana istanbul seyahatten bilet al demiştim, onun koltukları geniş oluyor ama sen gittin buradan aldın, istanbul seyahatten alsaydın şimdi rahat rahat gidiyor olacaktık bla bla bla". abartmıyorum balıkesir'den bursa'ya kadar aralıksız bu sebeple bağırıp çağırdı kadın otobüs içinde kocasına. adamcağızın da sesi hiç çıkmadı. bu kadar büyütülecek bir konu olduğunu hiç düşünmedim ama adam sana göre büyük bir hata yapmış olsa bile bunun kavgası otobüste mi yapılmalı? eve kadar sabret ve evinde yap dırdırını, tüm otobüs 2-3 saat kadının çemkirmelerini dinledik. bursa'dan sonra sızıp kalmış olmalı ki sesi kesildi de biraz olsun uyuma imkanı bulabildik. o gece o adama çok acıdım ve biraz empati yaptım: böyle bir kadınla evlensem hayatım zehir olurdu muhtemelen diye. kendi halam da böyle bir kişi olduğu için ve eniştemi ağzını açtığı anda bu kadın gibi çenesiyle hemen sindirdiği için bana çok uzak bir profil de değil aslında. işin kötüsü mülayim bir karakterim olduğu için eniştem gibi, otobüsteki o zavallı gibi bu psikolojik şiddet karşısında zamanla ben de sinip kalırdım muhtemelen. bu yüzden böyle çirkef kadınlar midemi bulandırmanın ötesinde beni korkutur da çünkü onlarla mantık çerçevesinde sakin bir üslupla iletişim kurmak imkânsızdır.

  edit: dört numara da şimdi aklıma geldi: 1 numaralı maddenin de içine giren bahar candan gibi hayatında giyim ve makyaj dışında başka hiçbir gayesi olmayan, konuşacak başka bir şeyi olmayan gayesiz kadınlar. orhan veli'nin deyimiyle bir elinde ayna, öbüründe cımbız tutup dünyayı umursamayan tipler. oturup iki lafın belini kıramazsınız bunlarla, küçücük beyinlerinde modadan başka bir alana yer kalmamıştır ve dünya kendisinin etrafında döner; tüm hayatı instagram fenomenlerinden, kimin ne giyip ne sürdüğünden, magazinden ibarettir. küçücük dünyalarında dişe dokunur farklı bir gündem maddesine zerre kadar yer olamaz, en önemli belirtisi kendi ailesi dahil yetiştiği çevreyi küçümseyip hakir görmeleridir "saraylı" olamadıkları için. zaten kabuğa bu kadar değer biçmelerinin sebebi de bu olsa gerek.

  yine de bu kadar uzun ve destansı yazdım diye belirtmek isterim: 3. madde haricinde diğerleri gördüğüm kadarıyla küçük azınlıklardır, kadınlar üzerine kesinlikle genelleme içermez. ama 3. madde yaşlısından gencine bolca var bence bizim toplumda.
 • sigara içmeleri. sevişmeyi yarım bırakmışlığım var.
 • bady buildcu tavsiyeleriyle dolu kadın karalama başlığı.
  kadınlarda en iğrendiğim özellik sürekli boncuk dağıtmaları.
 • aşk olsun lan size. ne bulanması ibneler. ben bi tane bulsam midemi bile aldırırım. kadın öyle bi tatlıdır. hafif ibnemsiler!
 • uzun tırnağın her türlüsü, cinsi, versiyonu
 • (bkz: ilgi budalalığı)

  ki o da bizi şu bakınıza götürür. (bkz: attention whore)
 • teşhircilik ve kezbanlıktır.
 • muhabbet konusunda pasif olmaları, sürekli erkeğin muhabbet açmasını beklemeleri, muhabbet esnasında gereken katkıyı ve pası vermemeleri
 • vermiyor olmaları.

  edit: ek olarak (bkz: #104194200) bunu favlamış olmaları. bir erkek olarak böyle erkek meraklısı kezolar midemi kaldırıyor.