• erkek-kadın ne farkeder ki? perde halı yıkamayı cam silmeyi seven kadın var mı sanıyorsunuz?
  • perde asmak. sadece en nefret ettiğim ev işi değil tüm hayatım boyunca en nefret ettiğim şey olmuştur.
  • erkeğin nefret ettiği iş yoktur, evde ilk defa ağırlanacak kız vardır.
  • erkekler ev işlerini sevilenler ve nefret edilenler diye sınıflandırabilir çünkü canı isterse yapar. kadınlar ise evdeki tüm işleri yapmakla mükellef olduğu için sınıflandırma dahi yapamaz. erkekler ev işi yaparken evdeki kadına lütuf yapıyor sayılır. ev işlerini görevleri olduğu için değil kadına “yardımcı” olmak adına yaparlar. kadınlarsa evi bok götürmesin diye ve mecburi görevleri oldukları için ev işi yaparlar.

ne zaman erkekleri medeni bir ülke oluruz acaba? ben göremedim inşallah kızlarım o günleri görür.
  • evlenmeden önce yılda iki kez annem halıları yıkattırırdı izin günümde. ertesi gün işe zor giderdim. babam da 2 yılda bir badana yapardı tüm eve. tabii ki kaçamazdım.
  • sabah işe gitmek için evden çıkarken elime tutuşturulan çöp torbasıdır.
  • perde takmak
  • (bkz: hepsi)

ha en nefret ettiğimi soruyorsanız da cam silmeyi seçsem ütünün hatrı kalıyordu, sofra kurmak desem toz almanın boynu bükük.
  • süpürmek, toz almak, yer silmek, bulaşık makinesi boşaltmak, çamaşır asmak, ütü yapmak zoruma gitmiyor. şikayet etmeden yapıyorum ama sevdiceğim perdeleri yıkayalım dediğinde gözüm dönüyor. ağzımdan çıkanı kulağım duymuyor. bu hayatta perde yıkamak kadar zahmetli ve gereksiz bir şey daha olmayabilir.

ekleme: erkek adam temizlik yapmaz, temizlik yapmak zaman kaybı diyenler olmuş. yanınızda kıçınızı toplayacak biri olmazsa bokunuzda boğulursunuz. umarım boğulursunuz delikanlılar, abiler, entelektüeller.
  • sadece perde asan erkeklerin perde asmaktan nefret etmesi normal tabi. banyo, duş lavabosunun kıllarını da temizlersiniz inşallah bir gün.
hesabın var mı? giriş yap