şükela:  tümü | bugün
  • donanım haber ölücülerinin çoğunun erkek olmasından yola çıkarak vardığım sonuç, ekşideki tektaş, evlilik, dışarda yemek yeme vs konularına bakıldığında da açıkça görülüyor zaten.
  • erkeklerden ziyade genel olarak fakirleşmiş ve kıt kanaat geçinmeyi nesillerdir alışkanlık haline getirmiş bir millet olduğumuz için pintilik de şaşırtmayan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. pinti olmak, böyle bir ülkede keyfiyet değil zaruriyettir. artık otomobile binip bir yerden bir yere gitmek bile aşırı lüks haline geldi. geçen arkadaşı kaldığı yere bırakmak için benzin hesabı yapmak zorunda kaldığımda (göstergede iki tırnak benzin kalmıştı) "yahu sen de çok pintisin, yapma şöyle hesaplar!" tepkisiyle karşılaştım.

    olur olur yapmayayım. benzinin litresi 7 lira olmuşsa ne olmuş yani? yeter ki siz götünüzün keyfiyle gezmek isteyin, enayi erkekler çok nasılsa. o götürmüyorsa götüren biri bulunur, mesele çözülür.

    (bkz: kadınların ekonomik krizi pek umursamaması)
  • yani şimdi dürüst olmak lazım. bizim ülkemizdeki kızların hepsi kendine kylie standartlarını isterken, şeyma subaşı özentileri artarken, babadan değil de kocadan zengin olmaya çalışırken ne yapsın bu erkekler? birinden birini görmezden gelmek lazım. her şeye de yetişemezler. yetişeni isteyen de ona göre birilerini bulsun. ya da şeyi mi denesek; istediklerimizi kendimiz karşılamayı filan?