şükela:  tümü | bugün
  • içinde artık tedavülde olmayan eski samsung telefon şarjı var. artık üretilmeyen kodak fotoğraf makinesi aktarım kablosu var. 50 tane iphone şarj kablosu var ve hiçbiri calismiyor. lan kablosu var. var oğlu var. ve artık benim bile hatırlamadığım nice kablolar, adaptörler, piller var. nereye gitsem bu kutuyu götürüyorum ve asla bırakmıyorum. gözlemlerime göre yalnız değilim, etrafımdaki tüm diğer hemcinslerimde benzer bir kutu var. bu kutunun en büyük düşmanı da kadınlardir. sürekli atmaya çalışırlar.
  • bende de var bunlardan bir tane. içindeki bazı kabloların neye ait olduğunu bile hatırlamıyorum.

edit: mesajla uyardılar, başlık arak çıktı. başlığı açan yazar twitter'da gördüğü bir şeyi kendi fikriymiş gibi buaya taşıyarak büyük ayıp etmiştir. orijinali burada.

bu da, başlık başıma kalırsa diye ekran alıntısı: tık.

edit 2: üst üste gelen mesajlardan anladığım kadarıyla linkteki twit de arak çıktı. kimileri reddit'ten kimileri de ingilizce başka bir twit'ten arak olduğunu söylüyor.
  • evrimin modern hayata adaptasyonu sonucu var olan kutudur. erkek aslanlar nasıl ki bölgenin kendine ait olduğunu belirtmek için çeşitli ağaç altlarına işeyerek bir alan çiziyorsa günümüzün modern erkeği de bu kutuyla ortamın hakimi olduğunu diğer hemcinslerine ispat etmektedir.

hele en kritik zamanda abi eski samsung şarjı kablosu var mı sorusuna, kutudan kabloyu çıkarıp al aslanım demenin keyfi paha biçilmezdir. insan kendimi bir mc guyver bie dedektif geçıt ne bileyim bir nevi süper kahraman gibi hisseder
  • tamamen doğuştan gelen bir dürtüdür, anlayamazsınız

https://i.ibb.co/k3pbchf/images.jpg
  • kadınların iğne, dikiş/dantel ipi ve düğme dolu sakladıkları kutu ile ölümüne çarpışır.

edit; bendeki teneke helva kutusundan.
  • asla tek bir kutu değildir.
  • bende de var ayni kutudan. icinde adaptorler, neye komut verdigi belli olmayan kumandalar, televizyon kablolari, bir ucundan 7 farkli cikis olan ama hicbir cihaza sokamadigim* kablolar var.

erkeklerin yine bir ustunluk taslama yine bir hava atma seysi. hayir. hala biz daha ustunuz. * icinde bitmis piller bile var be.

not: feminist degilim. ironiden anlamayan nesle ne degildik?
  • dedem öldü teneke kutusu hala duruyor. cidden iyi tespit.
  • çok güzel kutudur.

aranızda handyman olmayan, eli matkap, taşlama, hilti tutmaktan aciz, atan sigortaya, patlayan ampule tamirci çağıran beta ve gamma tipi yumuşakçalara garip gelmesi normaldir.

o eski kablolar her türlü elektrik elektronik işlerinde gerekli olan kablo ihtiyacını en kaliteli şekliyle çözer. şu ana kadar kimbilir kaç tane tamiratta ve modifikasyonda o eski kabloları kullanmış ve dünyayı olası bir yok oluştan kurtarmışımdır.

bir de çoh kalitelidir ha o 2000'li yılların ilk model şarj kabloları. o zamanlar malzemeden çalma bu kadar yoğudu. bak bunu yazarken bile gözümün önünde benim kablo kutusu. büyük, siyah, kaliteli materyelden yapılma kutu, divan pastanesi çikileta kutusu.
  • bi gün lazım olur düşüncesinin beslediği hazırlıklı olma durumu. ve mutlaka lazım olur.