şükela:  tümü | bugün
  • bunun bide traş makinesi kutusu olur.

makine dışındaki hiç bişey kullanılmaz.
  • bir gün olur da içimizdeki macgyver 'ın uyanacagı bir ortam oluşur eyvah napıcaz şimdi derken fi tarihinden kalma vcd playerın kablosu bir şeye uyar ondan keser ona bantlar bir zike derman olur günü kurtarırız hissiyle saklanan kutudur
  • arkadaş kaç gündür çıkıyor karşıma uyuz olduğum tespit. var ya o kutu götüne girsin
  • bende de var bundan bir adet, valide hanım ile saklambaç oynar durmadan.. bizim buna sahip olmamızdan çok, validelerin bu kutular ile derdi nedir, onu irdelemeli!
  • evet bende de var. attığım gün lazım olacağından yüzde yüz emin olduğum için atamıyorum.
  • tam bir elektronik çöplüğü olan kutu. miadı dolmuş uçlar, adaptörler, teki çalışmayan kulaklıklar, nuh nebiden kalma traş makinesi kabloları, bilgisayar, printer ara kabloları ve daha niceleri. bir gün belki lazım olur diyorsunuz ama o gün asla gelmiyor. tüm erkeklerde aynı içgüdünün olması ilginç sahiden... bu kutulardaki malzemeleri bir araya getirsek sağlam hurda çıkar. güzel bir geri dönüşüm hamlesi olur aslında.
  • iphone 4 şarjı,kopmuş kulaklık var ama olsun o günlerin geleceği yok ama insan bekliyor işte
  • herkes birşey yazmış ama kutunun oluşum sürecine değinilmemiş.
    genelde evde yapılan bahar temizliği sırasında, evdeki dişinin "bak buna neymiş lazım değilse atıyorum" tehdidi ile başlayan "lan dur şu sağdaki soldaki zerzevatı bi toplayayım. lazım olmayanı atayım" düşüncesi ile başlar.
    tüm ıvır zıvır, geniş bir kap (plastik legen, eski bir çarşaf vb.) veya koltuğun üzerine toplanır.

eski 3310 şarjına yapılan "ileride nostalji olsun diye bitane alırım. ozaman kullanırım" yorumu ile kutunun ilk elemanı 3310 adaptörü olarak yerini alır.

sonra artık
    - matkap ucu,
    - binbir çeşit vida,
    - tonavida,
    - sd kart adaptörü,
    - bitip bitmediği belli olmayan pil (ya bitmemişse, kumandayı çalıştırsa yeter düşüncesi ile),
    - envai çeşit kumanda
    - varsa daha önce yaşanmış evlerin anahtarı (hangisi hangi evindi bilinmemek şartıyla)
    - bozuk mp3 player (ileride boş vaktim olur açar içini kurcalarım düşüncesiyle)
    - ampul (patlak değilse lazım olur mantığıyla, patlaksa ileride dekoratif amaçlı kullanmak üzere)
    - çalışmayan usb kabloları (ileride birşey yaparım bununla mantığı veya soketi lazım olur düşüncesi ile)
    - nuh nebiden kalma ıde harddiskler (ne dosyalar var bunun icinde. bakarsın anakartını bulur onarırım düşüncesiyle)
    - ve daha niceleri ile
    erkeğin kutusu doğar.

rütbe yükseldikçe kutular çoğalabilir ve sadece şarj kablolarının olduğu tek bir kutu yapılıp geriye kalanlar başka bir kutuda toplanabilir.

taşınma sırasında kablo kutusunun üzerine mutlaka "kablolar" yazılmalıdır.

evet kendi kutumdan bildirdim.
  • çalışma odam tadilata girmeden önce 1993'den günümüze tam 4 çekmece dolusu kablo ile (takribi 4 büyük kutu diyebiliriz) arasında bulunduğum kutsal tarikatmış.

2 sene önce oda yenileme çalışmaları neticesinde bir çoğunu hüzünlü bir törenle ciğerim yanarak evimizin önündeki büyük çöp konteynırına bırakmak zorunda kaldım. kutsal tarikatımızın değerli üyeleri bunun ne derece zor ve acı verici olduğunu tahmin edeceklerdir.

şimdi yeniden envanter kontrolü yaptım. kadınların mutfaklarda kullandığı dört adet kare plastik kap, bir dairesel kap ile bir adet büyük kışlık kadın çizmesi kutusu kadar kablo ve ıvır zıvırım kalmış elimde. eski servetimin yaklaşık %20si. ama hepsi nadide parçalar.yine de hüzün kapladı içimi. mutfağa gidiyorum bira açmaya :)