• babaların genellikle koleston orta kestane kullanarak icra ettikleri sanatsal çalışma
  • çok gereksiz ve yüzde doksan çirkin duran hadise
  • ali rıza binboğa misali kuzguni, pırıl pırıl siyah saçlar en itici olabilmektedir. ya da mustafa yolaşan'ın kellesindeki kestane rengi bir lüzumsuzluk pek de cazibeli değildir kanaatimce.

erkek adam yaşlandı mı kırışan yüzde derinleşen çizgiler, seyrelen gümişi saçlar, göz altına inen torbalar; yılların tuşladığı kâh ızdıraplı, kâh bilgece deneyimlerin yansıması gibi birikir farkında bir sahibin sıfatında. zamanın önüne geçilmez ey amcalar, ey dedeler.. yok ısrarcı olursanız; şebek maymununun oturma organına daha bir benzeyecektir gül cemaliniz en fazla..

kadınlar makyajla, kremle hattâ tavırla her ileri yaşta rahat taşır rengi itinayla seçilmiş boyalı kafayı. lakin bizim millete ileri yaşta saç boyası genelde olmaz, olamaz, yakışmaz.
  • bir önceki ile aynı tonu tutturamadıklarında daha da komik görünecek olan hadise. hadi kadınların hep bir açıklaması bulunur: 'ay çok tutmuşum şekerim saçımda boyayı koyu oldu biraz' yada 'o kadar dedim adama çok sarı yapma diye dinlemedi' gibi..peki beyler diyorlar acaba???aslında çok düşünmeye de gerek yok, nasıl olsa onlar boyadıklarını da kabul etmiyorlar...
  • bana anımsattığı bir ara bazıları saçlarının arasına sarılar attırıyordu..
    hey gidi günler heeyy...
  • henüz bizim kadar iyi beceremedikleri işlerden birisidir..belki erken yasta baslarlarsa,iyi de bi kuaför bulurlarsa,bide anlamazsak biz (ki anlarız kesin) gözümüze daha kabul edilebilir gözükecek hadisedir..her durumda azcık efemine yapar erkeği bizim gözümüzde orası ayrıı
  • şu gencecik yaşımda, kırtasiyede çalışan abladan (abla diyorum bak! o kadar körpeyim daha)tutunda, okuldaki arkadaşlara, hocalara, akrabalara kadar herkesin bir noktada bana gark ettiği olay..
    "ya quakerim.. sen saçları boyatmayı düşünüyo musun?"
    "ya abi bu ne lan.. saçların bembeyaz.. boyatsana!"
    "yaaa quaaaker.. saçların tam karizmatik gri olmuş be.. ama boyatabilirsinde.. ama böyledee güzel.."
    "dert etme be baba.. çok beyazlarsa boyarsın olur biter.."

ya kardeşim tamam beyazda, haftada 3 "oha nasıl da beyazlamış lan" demeniz gerekmiyor ki bana.. moralim bozuluyor..

ya da neyse..

benim yapmayacağım harekettir bu.. evet..
  • genç erkekler tarz için boyatır, orta yaşı geçmişler ise kendilerine güvensiz oldukları için.
  • boyanın rengi mavi veya yeşilse, kesinlikle yapılması gereken eylem. sonra da beni bulsun tabi, ben yere düşürdüğüm bir şeyi "eğilerek" arıyor olacağım*, müstakbel papa smurfümün ya da green goblinimin arzularını yerine getirmek amaçlı falan değil. *
  • ilk etapta beni güldüren eylem ama normaldir, japonlar tabi suyunu çıkarmıştır
hesabın var mı? giriş yap