• babaların genellikle koleston orta kestane kullanarak icra ettikleri sanatsal çalışma
  • benim gördüğüm kadarıyla iki tip boyatma var. birini yaşlı tekeler, diğerini ise ergen veletler tercih ediyor.

ilk grup yaşına inat saçını ve hatta kaşını ve bıyıklarını simsiyah bir renge boyatıyor. biz buna yaşlı ve azgın teke siyahı diyoruz. yaş arttıkça siyahın tonu daha bir koyulaşıyor. amaç etrafa “hala genciz, bizde iş bitmedi “ imajı vermek.

ikinci grup 17-25 yaş arası ergenler ve hala ergenlikten çıkamayanlardan oluşuyor. zevkine, dinlediği müziğe ve arkadaş çevresine göre renk tutamlar halinde yeşil ve maviden başlıyor ama b.k sarısına kadar yolu var.
    bunların amacı farklı görünmek. kaşlarına ve varsa bıyıklarına boya değdirmemeleri ise mutluluk sebebi.

bunun dışında, beyazlardan rahatsız olup da saçını boyatmak isteyen xy kromozomuna sahip bireyler varsa tavsiyem boyatmamaları yönünde, hafifçe kırlaşmış saçlar çok yakışıyor bence.
    illa boyatacağım diyenler de hepsini boyatmasın, ara ara ve doğal bir görünüm verecek şekilde kendi saçlarının rengine boyatsınlar.
  • çok gereksiz ve yüzde doksan çirkin duran hadise
  • ali rıza binboğa misali kuzguni, pırıl pırıl siyah saçlar en itici olabilmektedir. ya da mustafa yolaşan'ın kellesindeki kestane rengi bir lüzumsuzluk pek de cazibeli değildir kanaatimce.

erkek adam yaşlandı mı kırışan yüzde derinleşen çizgiler, seyrelen gümişi saçlar, göz altına inen torbalar; yılların tuşladığı kâh ızdıraplı, kâh bilgece deneyimlerin yansıması gibi birikir farkında bir sahibin sıfatında. zamanın önüne geçilmez ey amcalar, ey dedeler.. yok ısrarcı olursanız; şebek maymununun oturma organına daha bir benzeyecektir gül cemaliniz en fazla..

kadınlar makyajla, kremle hattâ tavırla her ileri yaşta rahat taşır rengi itinayla seçilmiş boyalı kafayı. lakin bizim millete ileri yaşta saç boyası genelde olmaz, olamaz, yakışmaz.
  • saçlarıma düşen aklar sebebiyle düşündüğüm eylem.
    tecrübesi olanların önerilerine bir yeşil uzaktayım.
  • yazın apaçi sarısına boyatarak katılacağım eylem. yaklaşık 10 tane falan beyaz var. şimdi teke mi oluyorum ergen mi o konuda yeşilinizi bekliyorum.
  • lan onu geç bıyık boyatan var. (bkz: bıyık boyatmak)
  • yürür aksamında sıkıntı olmayan muayyer abilerin yaptığıdır. herkese ve her şeye yürüyebilirler.
    (bkz: keyfe keder boyanmıştır)
    (bkz: boya takıntısı olan aramasın)
  • 29 yaşında olmama rağmen lise çağımdan beri saçlarımdaki beyazlardan dertli biri olarak bugün saçlarımı boyamaya karar verdim. erkekler için özel üretilmiş siyah renk boyalardan birini (just for men marka) kullandım. karışımı saçıma sürdükten tam 5 dk sonra duruladım. ardından saçlarıma bir baktım ve kendime, " we are back in the businness bro" dedim.
    sonuç şahane oldu ve dikkatimi çeken bir durum var, saçlarım sanki artık daha kalın gibi duruyor. bu kadar pratik bir yöntem ile bu kadar marjinal bir değişim beklemiyordum. tek soru işaretim, acaba uzun süreli kullanım saçlara zarar veriyor mu ?
  • 30'lu 40'lı ve hatta 20'li yaşlarında saçları beyazlarının yapması gerektiğini düşündüğüm hede.

kadınlar boyuyor erkekler niye boyamasın?

yüzleri buruşmaya başlayınca boyamayı bıraksınlar tabi.
hesabın var mı? giriş yap