şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1843 entry daha
 • uzun uzun yıllardır iyi bir insan olması deyip geçiyorum. ama bu konuda ''koynuma alacağım elbette yakışıklı, güzel olmalı'', ''seviştiğim adam tabii ki gözüme, gönlüme hitap etmeli'' ye varacak kadar büyük ve en ağır eleştirileri flörtleştiğim kadınlardan aldım, alıyorum.

  evet iyi bir insan olmasının birinci kriterim olduğunda samimiyim, içten bir cevap veriyorum. ve bana karşı iyi, dürüst, samimi, açık, açık sözlü ve net vs olması diğer insanlara karşı nasıl olduğundan elbette daha hatta çok daha ve hatta çok çok daha, überrr önemli.

  ve evet gayet kişisel, bana göre, bana çekici gelen belirli bir güzellik standartının üstünde ki kadınlarla flörtleşiyorum. yani evet herkes gibi benim için de görsellik önemli. ve bu ilk kriterimle çelişmiyor.

  ekleme: 45 fav almış gayet kişisel ve yine gayet öznel ve hiç kimseyi rahatsız etmeyecek, sağlıklı düşünen bir insanı etmemesi gereken bir entryim en beğenilenlerime giremiyor. tekrar ediyorum 45 fav almış entryim benim kendi en beğenilenlerime giremiyor. 10-15 eksiyi debe için kendi entrysine rakip görüp eksileyen mallardan alsa, nereden baksan yine 40 ve üstü kere eksilenmiş. ağır hastalıklı bir ruh ve düşünce dünyasına sahip, yine ağır işsiz ve şaka gibi olmaktan çok çocuk kıvamında hareketler sergileyen, yapan olgunlaşamamış, yaşının insanı olamamış yazarlar var aramızda. resmen çocuk oyalıyoruz ya burada. *
 • 1. beraberken benimle ilgilensin, iyi vakit geçirmek istesin.
  2. beraber değilken huzur versin, günde 3 kere aramasın, zırt pırt kiminlesin vb diye sormasın, meşgulüm deyince anlayışla karşılasın.
  3. dürüst olsun, hoşuna gitmeyen bir şey varsa söylesin.
  4. açık görüşlü, eğitimli ve bilinçli olsun. mal olmasın.
  5. istanbulda otursun veya istanbula sık sık gelebilsin.

  yaş kilo boy vb çok umrumda değil, tabii ki fiziksel olarak sevdiğim şeyler var ama hiç biri şart değil.

  edit: 107 kişi favorilemiş, yaklaşık 20 kadın da yeşillendirdi sağolsunlar, ancak tamamı mesaj atmayı kesti. kadınlar sevgili istemiyorlar veya sevgiliyle beraber başka şeyler de istiyorlar sanırım, anlamadım olayı... yani şu özelliklere sahip olan ve beklentisi de şu özelliklerde olan 1 kişi çıkmadı gerçekten.

  veya çıktıysa da izmir'de falan, istanbulda değil.
 • beraber saçmalayabilelim, gülelim, kahkaha atalım. iki beden, tek yürek olalım.
 • beni tasiyabilmesi.

  yürümeyi sevmiyorum.
 • kültürlü ve bilinçli olmalı.
  cidden kızın kültürsüzü hiç çekilmiyor. elinde bir kahve tek bildiği instagram'da takılmak olan üniversiteli kızları görünce acıyorum.
  mesela renaissance sanatı üzerine basit bir sohbette dahi mal mal suratıma bakacaksa gereği yok, zaman değerli.
 • öncelikle kendini övmesin, salak salak konuşmasın, her şeyi ben bilirim ayağında olmasın nefret ediyorum genel olarak. sakız cignemesin evdeyken cignesin arkadaslarıylayken cignesin ama benim yanımda cignemesin nefret ediyorum!!!! en yakın kız arkadasının dedikodusunu bana yapmasın cok sevmiyorsan arkadaslık yapma o zaman derim. dısarı cıkmayı bir şeyler yapmayı sevsin, cok üşengeç olmasın, karekteri düzgün oldumu bu iş tamamdır.
 • güzel fizik, sempatiklik ve biraz iq
 • eskiden pembe nüfus cüzdanıydı.
 • beraberken değil de, beraber değilken olan davranış durumunun hastalıklı derecede olmaması gerek. sürekli iletişim hali, mesaj bağımlılığı, ilgi çekmek için sana ilgi gösteriyormuş gibi yapması; ‘nerdesin?’, ‘ne yapıyorsun?’, ‘fotoğraf gönder’ gibi aptallıklarının olmaması, hislerini kendisiyle yaşayıp paylaşabilmesi, kendisinde dahi yaşamadıklarını hissetmediklerini karşısındaki insana yansıtıp sonra da ‘sanırım öyle hissetmemiştim’ dememesi, kararlı ve net olması, entelektüel bir tavrı olmasıyla beraber en azından bir sanat galerisine gittiğimizde telefonla oynamaması, tiyatrodayken sevgili annesi aradığında telefonu açmaması, okuduğum dediği kitapların gerçekten okunmuş olması ve dil kurallarını iyi bilen en azından bağlaçları doğru kullanabilen birisi olması yeterlidir.
 • dünyaya karşı bi bakış açısına sahip olması, insana insan olduğu için değer vermesi, modern bir zihniyete sahip olması, anlayışlı bir insan olması, kültürlü bir insan olması, muhabbet kabiliyetine sahip olması, derin ve ince düşünceli bir insan olması, şık zarif ve kaliteli bir insan olması.
1272 entry daha