şükela:  tümü | bugün soru sor
 • erkeklerin üstsüz dolaşabilme özgürlüğüne mukabil kadınların da üstsüz dolaşabilme özgürlüğü vardır, fakat kullanmamaktadırlar.
 • bunun karşılığında kadınlar, erkekler işyerlerine mal gibi pantalon gömlekle giderken; etek, elbise, kapri pantalon, yarim kol, kisa kol, kolsuz gibi daha serin varyasyonlar giyebilme hakkını kazanırlar...
 • ayrıca bunun karşılığında, erkek kadını üstsüz görebilmek için ismini bile telaffuz edemediği bir şaraba asgari ücret kadar para dökmek zorunda kalır.

  bazı şeylerin değeri, mirim, kaybettikçe anlaşılır.. kaybettikçe.
 • adamına göre değişicek güzellikteki özgürlüktür.
 • şükür allahıma böyle bir özgürlük var.
  ama erkek adamın etek giyip püfür püfür dolaşma özgürlüğü yok mesela. hayır giysen ibne derler, garip adam derler. iskoç erkeğinin böyle bir özgürlüğü olsa da istisna sayarım ben onu.
  haa sen dersen bana, kardeşim giy etek dolaş, kim karışır sana. sen de üstsüz dolaş derim, kim karışır sana derim. halt ederim. ama derim yine de.
 • sekilden semalden ve hatta fonksiyondan bagimsiz ozgurluktur. misal hatirliyorum ben 5 (yaziyla bes) yasinda iken denizde plajda bikininin sadece altini giydigimi ama yasitim oglanciklar elleriyle agizlarini kapatip "auuuvvv" deyip kikirdesmekten kendilerini alikoyamadilar malesef. hatta uzaktan kikirdesip oynamadilar bile benimle uhuhu. sonra kucucuk velet suya bodoslama atlamayi ogrenmesi gerekirken bikini - mayo ustu cekistirmeyi ogrensin, ogrenemeyen kaydir kuydur ciplak olmaktan daha sakincali bir goruntuye sebep olsun, zor isler bunlar.
 • her daim geçerli olmayandır..

  örneğin tüm venedik şehrinde kamuya açık alanlarda bu durum yasaktır.
 • oldukca enteresan bir mevzudur ki$ilerin tepkileri acisindan. $oyle ki, mevzubahis edildiginde erkekleri "biz ustsuz geziyoruz, kadinlari da bekleriz helelooohooy" gazina getirir hemen. kutur kutur hatunlar du$unulur, bir de ustsuz hayal edilir, sicak basar ve hemen tshirt cikarilir..

  ki$inin sakinligini korumasi acisindan nacizane tavsiyem $udur:
  haaa o begendigin kiz var ya*
  bir de onun annanesini du$un ustsuz.. hadi bakayim kuzucuklarim..
 • erkeklerin kadinlara gore daha guclu ve ustun oldugunu gosteren ozgurluktur.

  ozgurluk insanin hayattaki temel amacidir degil mi?.. o yuzden ofisler insani bunaltir, o yuzden hicbir iste calismadan yasanabilecek olsa hemen hic kimse tutup bir yerde calismaya kalkmaz, ve de o yuzden herkes tatile cikacagi gunu iple ceker...

  evet, ustsuz dolasabilmek bir ozgurluktur. lakin bu konuda "insan" haricinde kadinlari sinirlayan hicbir sey yoktur. yani ustsuz dolasan kadin suratinin ortasina ilahi bir tokat yemeyecektir. kadinlarin ustsuz dolasamamasinin sebebi erkeklerden ve de bu erkeklerin gudumundeki diger kadinlardan tirsmalaridir. kadinin biri ustsuz dolasan bir erkege en fazla "ustunu giy lutfen" diyebilir. lakin bir erkek ayni durumdaki bir kadina "ohsss!! senin ta a.... ko... diyebilme, hatta bu eylemi gerceklestirebilme yetisine sahiptir. hal boyle iken erkek ustsuz de dolasir, sokagin ortasinda cukunu de kasir, karisina bes vakit dayak da atar... kadinlara da "kadin-erkek esittir!!!" diye cigirmak duser.
 • erkek beyninin daha büyük oldugundan kaynaklanan özgürlük. **