şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
758 entry daha
 • bir istekleri olduğunda çocuk gibi davranmak karşındaki insanın duygularını düşüncelerini umursamadan o isteğine odaklanmak isteği yerine gelmeyince de karşındakini kırmak.

  nasıl küçük bir çocuk bir şey istediğinde düşünmeden anne babasına isteğini yöneltir ya yerine getirilmeyince de zırlar. aynı bu durum, maalesef ki bir insan ne kadar olgun olsa da yapıyor bu hatayı.

  sanırım bugüne kadar yaptığım en büyük hatalardan biri bu. hem ilişkilerde hem arkadaş çevresinde yapmam, insanlarla olan ilişkime hep zarar verdi.

  yakın zamanda bu huyuma dikkat etmeye başladım ve bugün birden bu satırlar aklıma geldi. bu davranışımı anlamlandırmış oldum.

  bir şeyi anlamdırınca sorgulayınca üstesinden gelmek kolay oluyor.
 • strateji yapmaya çalışmak.
  sürekli bi oyunlar oyunlar...
  ben artık bu oyunu bozamam ki!
 • sevdiğiniz ve sizi seven bir ilişkide anlık zevkler uğruna güzel şeyleri mahvetmek. yapmayın bunu iki taraf da acı çekiyor sonra...
 • ilgi dozunu abartmak, istediği olmayınca takıntılı olmasa bile kendini takıntılıymış gibi yansıtmak. çünkü karşı tarafta bu direk kayıtsız şartsız "bu herif takıntılı" diye algılanır, ve bu doğal olarak korkutur

  daha berrak bir yorum yapalım; siz kendinizi birine muhtaç olarak gösterirseniz, hatta daha da kötüsü gerçekten birine muhtaç olursanız o olay hem elinizde hem de götünüzde patlar

  peki bunun çözümü nedir? her şeyden önce kendinize "dozunda" saygı ve sevgi duymayı öğrenin. emin olun genelde bunun eksikliğini çeken bireyler bu hataları yapıyor. ha, zor dönemler, sarsıntılı zamanlardan geçiyor olabilirsiniz ona lafım yok, benim de başıma geldi. fakat bu "acaba var mı" dediğimiz eksiklik kalıcı olmasın yeter. o dönemlerinizde sizi silip atmış şahısları ne kadar hoşlanmış olursanız olun sallayacaksınız. tekrar söylüyorum; sallayacaksınız. bitti gitti. ne karşı taraf haksız ne de siz haksızsınız diyelim. ama böyle olacağı varmış deyip geçeceksiniz

  sürekli arkasına bakarak giden adam bir yerlere çarpmaya mahkumdur maalesef

  edit: ha bir de şu var; alkollüyken elektronik cihazlardan uzak durunuz
 • bir kadına sonsuz güvenmek. ve de en yakın erkek arkadaşa sonsuz güvenmek. bu ikisi, hayatın tokatını yemenizi sağlar. isteyen denesin, görsün
 • aynı anda hangisi olursa fark etmez diyerek birçok kıza yürümek. ne istediginizi bilin önce. igrenç görünüyor karşıdan.
 • ne istediğini bilmemek
  bir öyle bir böyle davranmak
  duygularından korkmak
 • gördükleri her kadına yavşamaları.

  herhangi bir kriterleri de yok, kadın olması yeterli sanırım %90'ı için. oğlum biraz kriteriniz olsun, biraz durulun be.

  hayır bu amsalaklar önüne gelene sulanıyorlar ve sonunda kadın olmaktan başka bir özelliği olmayan * kadınlar bile kendini dünyanın merkezi zannedip bi havalara giriyorlar sanki ejderhası var..

  özetle, ulan bi durulun ya cidden bu kadar amsalak olmayın. hem bir birey olmayı başaran kadınlar da sizin amsalak olduğunuzu anlıyor ve yol veriyor. sonra osbire düşüyorsunuz. yapmayın.
 • kadınları ciddiye almak, onları hayatlarının merkezine koymak.

  anneniz dışındaki kadınlar sizin için önemli olmamalı.

  insan doğası gereği bencil, narsisistik eğilimli bir canlı. kadını erkeği yok bunun. ilişkilerin yürümeme sebebi bu. çevreme bakıyorum, mutlu bir ilişki göremiyorum. o yüzden mucize aramaktansa kendi başınıza mutlu olmaya çalışın. kendinizi geliştirin.
 • fazla ilgi kesinlikle göstermeyin.
28 entry daha