şükela:  tümü | bugün
 • hakkımı yiyen erkeklerdir
 • yedekte bulundurduğum tek şey cüzdanımın köşesindeki 50tl olduğu için beni pek alakadar etmeyen durum.
 • gayet mantıklı bir harekettir.

  kadınlarda sürü psikolojisi erkeklere nazaran çok daha kuvvetlidir. diğer kadınların beğendiği erkekleri otomatikman begenirler. bir nevi "barajı geçmiş" muamelesi yaparlar.

  erkekler ise daha rekabetçidir. kolay kolay diğer erkeklerin fikirlerini kabul etmezler, önce sosyal hiyerarşiyi netleştirmeye, kim besin zincirinin neresinde duruyor anlamaya çalışır, sonra genellikle lideri-alfa'yı takip ederler.

  özetle kadınlar diğer kadınlarla hemfikir olmaya daha meyillidir. yanında güzel kadın bulunan erkeklerin ilgi görmesinin sebebi budur. "kız arkadaşlar"ın begenmediği erkeğin şut yemesinin de sebebi budur.

  diğer yandan tek seçeneği kendisi olan kadın erkeğin sadakatine kıymet vereceğine "lan bi ben mi enayiyim bu adamı begeniyorum..." gibi bir şüpheye girecektir.

  erkeğin zaman zaman "merak etme, ben başka kadınların da arzuladığı kıymeti olan bir insanım, sen de benimle vaktini gençliğini enerjini boşa harcamıyorsun" mesajını vermesi ve eşini/sevgilisini rahatlatması gerekmektedir.

  işin komiği bunu da ancak başka kadınların kendisiyle ilgilendiğini göstererek ispatlayabilir. diğer bir deyişle erkek kadınını mutlu etmek istiyorsa başka kadınlarla olan diyaloğunu kesmemeli, flört etmeli, şakalaşmalı, muhabbetini ilerletmelidir.

  hatta daha ekstrem bir senaryo anlatayım, erkek kadını aldattığı zaman bile "demek ki bu adam, evli/sevgilisi olduğu halde başka bir kadını sekse ikna edebiliyor, handikaplarına rağmen kızları tavlayabiliyor, demek ki bu adam bırakılmayacak kadar kıymetli ve yüksek statülü bir erkek" mantığı kurarak - mantık kurarak dediğime bakmayın, kadın mantık kurmaktan çok bunu böyle hissedecek, sonra bu hislerini meşrulaştırmak için rasyonalizasyon yapacaktır - erkeğini affedecektir.

  erkek açısından kadınlardan ilgi görmesi gururunu okşayacak ve self-worth ya da kabaca türkçe tabiriyle "kendi değeri"nin yüksek olduğunu kendine ispat edecek ve erkeği daha özgüvenli ve mutlu yapacaktır. burada bir pozitif feedback mekanizması vardır.
  erkek kendini daha özgüvenli ve yüksek değerli hissetikçe ve etrafına bu şekilde (özgüvenli, koruyucu, problem çözücü, iş bitirici) davrandıkça eşi/sevgilisi kendisine ona göre davranacak - daha toleranslı, saygılı, şefkatli ve arzulu olacak, ve ilişki daha mutlu olacaktır.

  özetle evli ya da uzun dönem ilişkisi olan erkeklerin kıçını kaldırıp spora gidip göbeği eritip kıyafetlerine dikkat edip eşi/sevgilisi harici kadınlarla da muhabbet kurması ve ilgilerini çekmesi, ortada herhangi bir aldatma olmamasına rağmen herkes için faydalı bir durumdur.

  kesin bilgi yayalım.

  debe editi : aldatmaktan bahsetmiyorum mnkym. heyecan yapmayın hemen. tekrar okuyun aldatmaktan bahsettiğimi düşünüyosanız.
 • hiçbir erkek yedekte kız tutmaz, doğamıza aykırıdır. dönüşümlü veya eşzamanlı yürütürüz işlerimizi. zaten işe yarar birini görürsek de düşünmesine fırsat bırakmadan nikahı basarız. evlenilecek hatun duruşuyla bile kendini fark ettirir, diğerleri.....daima diğerleridir.
 • yapanların karakterinden şüphe duyduğum durumdur.

  nasıl yedek kardeşim biz as oyuncu bulamıyoruz oynatmaya, ama sorun bizde değil biz çok iyi biriyiz ondan oluyor hep bunlar.
 • tamamen hormonaldir.

  hormonlar nedeniyle daha doğurgan olanını seçmek ister. özellikle meme bu konuda ki en büyük kriterdir.
 • aynı şekilde kızlarda mevcuttur efendim!
 • bunu yapan bir eleman vardı benim tanıdığım. eleman zaten orta malıydı. şehrin tam merkezinde gün boyu ticaret yaptığından bay bayan pek çok kişiyi tanıyor, bunlar üzerinden avlayabildiğini avlıyordu. her zaman da yedekte ''canım, cicim, aşkım'' dediği ama aslında sevmediği bir kız vardı. hatta kız da bundan bir yaş büyüktü, kızın bunu sevmesinden sonuna kadar yararlanarak sevgi sözcükleri sarf ettiği ama hiç sevmediği o kıza olan özündeki ilgisizliği de saklıyordu. fırsatını bulduğu her anda da, defalarca o kızı aldatıyordu. daha doğrusu aldatıyordu da denemez, zaten orta malı olduğu için her tutturduğuyla beraber oluyor, ne zaman ki birini bulamaz ya da kız biraz huysuzlanmaya başlarsa bu kez onunla beraber oluyordu. üstelik bu kızı da ailesine olası nişanlısı olarak sunup yediği naneleri de saklayabiliyordu. olay sonunda patladı tabi. kızda da aptallık vardı, kendisini aldatma ve hatta ruhunu değil sadece bedenini, ve üstelik o da ihtiyaç olursa seven bir adama göz göre göre bağlanmanın acılarını çekiyor. oğlansa yoluna yeni hedeflerle ve şerefsizlik katsayısını artırarak devam ediyor.
 • varsa bile en azindan ben değilim. eskiden daha kolaydi bu isler, şimdi zor be abi. sosyal medyası var, whatsapp'ı var, var oğlu var. kız eğer türkçe biliyosa birinden birinde enselenirsin kaçarın yok. zaten etikte değil.
 • yedekte insanlar tutan hayatta, aslı kayıptır sevgili romalılar!