şükela:  tümü | bugün
 • bu noktada ciddi ilişki denilen şeyin erkek için bir yük olduğu ortaya çıkıyor.

  erkeğe yük oluyorsunuz, para kaybına, vakit kaybına neden oluyorsunuz, üstüne kafa sikiyorsunuz, premseslerimizin nazlarını çekecek köle arayışları ezelden beri vardı ama artık erkekler akıllandı galiba sonunda.

  (ara: fındık kadar)

  edit: debe yasaklısı olduğum için bu entrynin yarısı kadar fav alan başka bi entry listede, canınız sağolsun.
 • (bkz: insan doğası)

  farkli alternatifleri olan kimse ciddi iliskiye girmez. insan dogasina aykiri cunku bu. maskelerle yalanlarla rollerle surdurulebilir tabi ama çogu erkek istemez bunu, o da loser tiplerin yapacagi bir sey.

  alternatifi olmayan tipler ister ki onlari da kadinlar
  secmez baska kadinlardan talep gormeyecek kadar gucsuz,beta,tipsiz,fakir gibi sifatlara sahip oluyolar bu arada bu tiplerde firsat olursa gayet sonlandirabilir iliskiyi veya yalan soyleyerek devam ettirir.
  yani ya kendi beklentilerinizi düşürün ya da sınıf atlayin.
 • eğer evlilik düşünülmüyorsa mantıklı olandır. insanlar artık sevgili olup yaptıkları bir çok şeyi sevgili olmadan da yapabiliyor. ilişkinin getirdiği ekstra sorumlulukları neden kabul etsin ?

  ayrıca kartları açık oynamak iyidir. günümüzde evlenme yaşı 30 yaş civarıyken bir kadına aşık taklidi yapıp yalan üzerine ilişki kurmaktansa, takılalım yaklaşımı daha doğru ve daha dürüst olandır.
 • ciddi ilişki adı altında erkeğin maddi ve psikolojik olarak ezilmesi nedeniyledir. hanımefendi toplumda saygınlık kazanacak diye ben sürekli sorumluluk alacağım. başkasının eliyle kendini kurtar, oh ne güzel hayat amk. sen de erkeğin isteklerini, ihtiyaçlarını göz önüne alırsan sonra konuşuruz bunu. bi kap yemek yapmayı bile erkeğe kölelik görüp ciddi ilişkiden bahsetmek komik.
 • erkekler ciddi ilişkiden niye bu kadar korkuyor? erkek sorumluluk alıyorsa kadın da aliyor. kadın gerçekten sevdiği için ciddi ilişki kurmak isteyemez mi? erkekler neden sadece sevişme takılma odaklı, yani iki kişinin birbirini sevmesinin aşık olmasının hiç mi önemi yok?
  edit: yok dediginiz için teşekkürler erkekler
 • gerçekten sevmeyi bilmeyen kadınlar olduğu içindir.
 • ciddi ilişki diyince aklınızda evlilik mi beliriyor anlamıyorum ama bu kadar sorumluluk aldığımız falan yok görüşüp paylaşım kuruyorsun sanki faturamızı ödetip iş mi yaptırıyoruz kısa süreli ilişkilerden zevk alıyoruz daha kolayımıza geliyor deseniz anlarım da çok sorumluluk alıyoruz yia demek anlamsız

  edit: eski sevgilisi tarafından üzülmüş yaklaşık bin erkeğin, kadınların ne kadar lanet olduğuna dair yakınmasına şahit olduk gören de zorla kolunuzdan tutup evlendiriyorlar sanar zamanında yanlış kişilere bu kadar prim vermeseydiniz şuan bu başlık altında nefret kusmazdınız neyse ya boş muhabbet
 • şimdi bu konu kadın erkek ilişkilerinde rüzgarın tersten estiği yerin başladığı noktadır.

  ne diyorduk (bkz: briffault kanunu)

  bu kanuna göre bir kadın ve erkek arasında bir ilişki olacaksa buna kadın karar verir.erkek istediği kadar çapkın kazanova tuttuğunu öpen birisi olsun.kadın eğer istemezse o ilişki olmaz.

  ciddi ilişki/evlilikte bu iş tam terse döner.yani ;

  bir kadın ve erkek arasında bir ilişki olacaksa buna kadın karar verir lakin bu ilişki evlilik ya da ciddi bir ilişkiye dönüşecekse buna erkek karar verir.

  aile kurma misyonu erkekte.aileyi korumak geçindirmek ve bir arada tutmak erkeğin görevi olduğu için dolayısı ile en çok eforu erkek sarf edeceği için erkeğin durumu iyi gözlemlemesi lazım.yatırım çok büyük çünkü.boşansa birde nafakası var orada bile risk erkeğin.

  ezcümle "o erkek sizle ciddi bir ilişki ya da evlilik düşünmüyordur".

  çevremde bir sürü ciddi ilişki arayan çok düzgün erkekler var.bunların en büyük sıkıntısı maalesef evlenmeye değecek birini bulamamaları.

  sevgili erkek kardeşlerim.flört ettiğiniz kızla muhabbet esnasında eski ilişkileri hakkında konuşun.eğer irili ufaklı kısa dönem ilişkileri varsa uzak durun.sizdeki şey çok değerli.zamanınızı paranızı ve emeğinizi her şeyden önce o insana soy adınızı vereceksiniz.bunun sorumluluğu ve bilincine varın.