şükela:  tümü | bugün
481 entry daha
  • erkeklerin cıvık, ciddiyetsiz ve gevşek olmayı marifet olarak görmesinden dolayıdır.

şimdi eskiden adam gibi adam denildiğinde bir tane kadını seven, sevdiğinde de tam seven*, sözüne güvenilir, lafının sözünün arkasında duran, bir kadına nasıl davranılması gerektiğini bilen, centilmen, yalan dolan söylemeyen dürüst adamlar gelirdi akıllara.

şimdi mesela var mı böyle adamlar. varsa yeşillesin beni ciddiyim. bütün erkeklerde bi ciddiyetsizlik, bi gevşeklik var. yanlış oynayıp suçu size atıyorlar "yanlış anlıosoonn" diye. "az şerefsiz değilsin varya" lafı eskiden hakaretti bugünlerde iltifat olarak algılanıyor. "saol ya aynen öleyimdir eheheheh" tarzı cevaplar alırsınız çoğu erkeğe deseniz. kaan boşnak gibi duygusal geçinenleri de gördük.. istisnası çok az.

bugün prim yapan, kültürün önayak ettiği ideal dünyada erkek ve kadın ilişkileri günübirlik ilişkiler. takılmacalar. belki nüfus kontrolü için yapılıyodur bu bilemiyorum. bana çok boşş geliyor. bomboşşşş. tinderdan sonra oldu herhalde bu değişim. güzel bi kızın nazını çekmektense çirkin, basit 10 kızla beraber olmayı tercih ediyo erkekler. (bkz: çirkin siken çok siker) anlayamıyorum. lan sevmeden nasıl sevişebiliyosunuz? sevmediğiniz kadını nasıl öpebiliyosunuz aklım almıyor. olay sadece seks de değil. eğreti gelin'de nurgül yeşilçay'ın karakteri cinselliği anlatırken "erkeklik ve kadınlık sadece çiftleşme ile olmaz. onu eşekler de yapar. aslolan muhabbettir." diyordu. ee ama o türk anlayışı derseniz nymphomaniac'ta da "the secret ingredient to sex... is love." diyor danimarkalı lars von trier. sanatseverler çok iyi bilirler, özellikle antik yunan ve roma heykellerinde, resimlerinde örneğin michaelangelo'nun david'i yine michaelangelo'nun adem'ine baktığınızda penislerinin küçük olduğunu görürsünüz. sebebi antik yunanda büyük penislerin hayvanlığı, şehveti, aptallığı ve sonucunda çirkinliği çağrıştırması.

sen yanlış erkeklere denk gelmişsin diyenlere peşinen söyleyeyim. doktoru da, mühendisi de, iç mimarı da aynı. çirkin, zeki, yakışıklı.. hiçbirinde bi fark yoktu. sadece kendi ilişkilerimde değil arkadaşlarımda da aynı model davranışları görüyorum. türk erkeği gerçekten inanılmaz yoruyor insanı.

edit: valla icimi dokmek icin yazmistim, gundem olacagini ve mesaj kutumun tasacagini tahmin etmemistim. ne yazik ki cogunuza donemeyecegim. mesaj kutum tebriklerle, altina imzami atarim, helal sana kiz diyenlerle dolu. hepimizde var bu konuda bi bikkinlik. erkekler kadinlar icin de yaz diyor.. onu da siz yazin. cirkin kiz konusunda da sadece yuz guzelliginden bahsetmedigimi anlamayanlar olmus, onlar bu yaziyi okumasa da olur zaten onemli degil.

ve acaba yanlis yerde mi ariyosun diyenlere cevap, evet kesinlikle yanlis yerdeyim. emin oldugum tek sey bu hatta. dogru yere gidince editlerim bu entryi de.
  • sanırım günümüz dünyasında herkesin söylendiği konulardan birisi. geçenlerde bir arkadaşımla konuşurken "hem yalnız olmak istemiyorum hem de birilerine güvenmek zor geliyor" demişti. yani insan bir an durup bazen birileri olsa hayatımda diye düşünüyor ama çevresine baktığı zaman ise hemen vazgeçiyor.

bunun bir çok nedeni olabilir ama ciddi bir ilişkiden ne beklendiğini de önemlidir. yani ciddi ilişki illaki evlilik yoluna girmek anlamına geliyorsa bu durum hem kadın için hem de erkek için oldukça zor. erkek evliliğin maddi yükünden korkarken kadın ise manevi yükünden korkuyor. erkekler özellikle iç dünyalarında çok ciddi bir savaş veriyorlar. bir tarafları talepkar olmayan kadını isterken diğer tarafları bu kadınları kolay kadın olarak algılıyor. sürekli olarak kadının talep etmesinden şikayet ederken talep etmeyen kadın ise bir süre sonra onun için "emek verilmeye değer olmayan kadın" oluyor.

herkesin istediği dürüst, aldatmayan, saygılı gibi özeliklerin ise ilişkilerde değil de kişilik özelliği olduğu gözden kaçırılıyor. bir insan ilişki sırasında bunları yapıyorsa bu zaten herkese yaptığı bir şeydir. size özel değildir yani. yalan söyleyen, aldatan insan herkese bunu yapıyordur. bunu kabul ettiğiniz zaman aslında olaylara daha net bakıyorsunuz. yani yapılan şeylerin nedenine değil de sonucuna odaklanmak sizi birçok soru işaretinden kurtarıyor. yapılan şeyin "neden olduğunu" sorgulamak yerine "o bunu yapmayı tercih etti, nedeni hiç önemli değil" diyerek kabul ediyorsunuz.

en önemli olan şey kişinin ne istediğine karar vermesi. hakikaten bir erkeğin ya da kadının ciddi ilişki istemiyor olması o kadar abartılacak bir şey değil. sen kendin hayatında ne olması gerektiğine iyi karar ver ve bırak "bir sürü kişiyle flört eden insan etmeye devam etsin, ıssız adam rolü oynayan oynamaya devam etsin, yalan söylüyorsa söylemeye devam etsin." hiç kimseyi fazla abartmaya, ona anlamlar yüklemeye ve değiştirmeye çalışmaya gerek yok. sonunda gerçekten manyak olursunuz ve olan tek şey size olur.

edit: bu başlık kadınların erkeklere erkeklerin de kadınlara laf attığı bir başlık olacaktır. erkekler kadınları suçlayacak kadınlar ise erkekleri. bence bazı şeyleri akışına bırakmak daha önemli. bir şeyin olacağı varsa zamanı gelince olur nasılsa. olmazsa da karalar bağlayıp kimseyi suçlamaya gerek yok diye düşünüyorum. hakikaten yalnızlık ve evlenmemiş olmak o kadar da kötü bir şey değil.
  • çocuk gibi erkeklerle aylarca sevgili olup ayrıldıktan sonra “ya tüm erkekler çocuk gibi” diyip suçu karşıya tarafa atan yazarların yakınması.

öncelikle eğer tüm ilişkileriniz facia ile sonuçlanıyorsa sorunu kendinizde aramanızın vakti gelmiştir, farkında olmadan çocuk gibi adamlara ilgi duyuyor olabilirsiniz ya da bir insanın çocuk gibi olduğunu ayrılmadan önce anlayabilecek duygusal kapasiteye sahip değilsinizdir ya da normal erkekleri bulup ilişki içinde çocuklaştıran sizsinizdir.

bahsettiğiniz ciddi ilişki; ben her türlü çocukluğu, kıskançlığı yapayım, erkek de ebeveynim gibi görmezden gelsin alttan alsın. her gün nazımla oynasın gibi bir şeyse eğer karşı tarafın da sizi ciddiye almayıp çocuklaşması çok doğal.

sevgili kadınlar ciddi olduğunuz sürece 1 yanılırsınız 2 yanılırsınız sonunda ciddi erkek bulursunuz. 3-4-5 diye gidiyorsa da kendinizi ve sizinle aynı dertten muzdarip arkadaşlarınızı sorgulayın.

benzer durum “tüm iyi erkeklerin kapılmış olması” başlığında da söz konusu. bence buna inanan kadınların evli erkek fantezisi var ama farkında değil.
  • ilgi, hediye, gösteriş, ilgi, trip, hediye, gösteriş, ilgi ve ilgi...
    kusura bakmayın da kimse kimseyi bu kadar çekmez. bıkıyoruz ve salıyoruz ne yapalım?
    son zamanlarda sık duyduğum premses isyanlarından biri de şu; yakışıklı adamların sevgilileri niye çirkin yeae???
    kıymet biliyorlar.

unutmadan söyleyeyim.
    bıktık*
  • anlam veremediğim tespit. "hangi erkekle?" diye sorası geliyor insanın. yakın arkadaşları bir kenara koyarsak, bi şekilde iletişim halinde olunan erkeklerin çoğunun zihninde comparsita çalıyor ayol. yaşa da bağlı biraz tabii.
  • hepsi ıssız adam,
    hepsi ben seni üzerim bebeğim modunda.
    bir zamanlar bu yöntemler iş yapsa da artık dört bir yanımızdasınız beyler.
    ve çok klişesiniz.
  • erkeğin şu beklentisini karşılayan kadın onunla her türlü ilişkiyi kurar.
  • kadınların kendi tercihlerinin sonucudur. şikayet etmeleri anlamsızdır. benzer durum erkekler için de geçerlidir.
  • başlarda düşünürdüm. amma velakin hemen hemen tüm kızlarda tek gecelik ilişki mantalitesini gördükten sonra artık değer verilecek varlıklar olmadığı kanaatine varıp vurup vurup kenara atıyorum. böyle daha eğlenceli oluyormuş.*
  • alakası yok. tabi ki ciddi ilişkiden kastınız ne bilmiyorum.

bu konuya bence çok genellemeci ve gerçekdışı bir bakış açısı getiriliyor sözlükte. durum bence şu, her insanın birbiriyle yaşayacağı ilişki birbirinden farklı. ama sanki artık insan değil de ilişki tipi seçilip o zorla uygulanmaya çalışıyor.

bu arada ilişki kurmanın kolay bir şey olmaması her açıdan bence pozitif bir gelişme. hangi cinsiyetten olursa olsun artık genellemeden o insan özelinde ilişki dinamiklerine bakmayı her türlü daha mantıklı buluyorum. bu konudan müzdarip insanlara da bunu öneriyorum. ben ciddi ilişki yaşıycam diye ilişkilenmeye başlamak size de zor karşınızdakine de.
357 entry daha