• doğrudur.
  • ülkede yaşayan kadın erkek her genç psikolojik sorunlarla donatılmış durumda. haliyle kimse kimseden memnun değil. durum böyle olunca da cinsiyeti boklamak en kolay yol oluyor sanırım.
  • zor göreceli kavramdır. üç beş erkek size zor geldiyse diğerleri de zor diyecek kadar emin olmamak lazım. istiyorsanız deniyelim.
  • ciddi ilişki kurulur tabii üstelik bunun cinsiyetle alakası yok. sonuçta kurulamayan ya da çok çabuk biten ilişkiler yaşıyoruz. evlilikler bile çok çabuk bitiyor.

elbette ekonomik, siyasi, sosyal açıdan da değerlendirmesi yapılabilir. fakat ben en büyük sorunun insan 'kalitesine' bağlıyorum.

en nihayetinde karşılıklı ilişki, yeniden üretimle de alakalıdır. özellikle tüketim toplumunda...
  • çünkü:
    (bkz: güldü verecek)
  • sabredin arkadaşlar, gerçeğe yakın realistik kadınların yayılmasına az kaldı, sana asla hayırı tribi olmayan bu realistik kadınlardan sonra erkek zeka seviyelerinde bile artış olacak. günde 3 kere kay, sonra icad mı yapıyon ilim mi yapıyon bilim mi yapıyon ne istersen yap. ohh miss!!!
  • bu iş his meselesi. sana ciddi ilişki düşünmüyorum diyen adam 6 ay içinde başkasıyla evlenebilir. yani senle ciddi düşünmüyordur, öyle bir kadına denk gelir ki diz çöküp tövbe ister diyormuşum hahahah.
    not:son cümle hariç diğerlerinde ciddiyim.
  • bence günümüz şartların da cidde ilişki kurmak zor suçu tek bir cinsiyete atmak doğru değil. herkes karşısına daha iyisinin çıkacağını düşünüp elindekinin kıymetini bilmiyor ama yanında tutuyor. bu da oldukça samimiyetsiz. sosyal medya sağolasın bir sürü seçenek sunuyor. kimin umrunda ciddi ilişki. yani çok da şey yapmayalım gençler.
  • her şeyin "fast ve instant", ve daha da hızlı olması için yarışılan bir dönemde yavaş ve ağır pişen bir yemek gibi kimsenin kimseyi beklemeye sabrı kalmadığı için her iki cinsin de savrulduğu bir dönemde artık pek de mümkün olmayan bir ilişki türü.

sanki artık her şey o "an" olmalı, kızla buluşulmuş ve ya tanışılmışsa, o akşam eve gidip sevişmeli ve hatta daha yüz yüze gelmeden ya sanal seks yapılmalı ve ya benzeri bir aktivite ile nefisler köreltilmeli. çabuk tüketilen ve "instant gratification" sağlayan her şeye var, ama yavaş ve ağır ağır sindire sindire gelişen hiç bir şeye yokuz.

belki, kırk yaşına gelince, artık doyunca, ve yeni maceralara girecek enerjisi çok da kalmayınca br şeyler olursa olur. kendinizi geliştirmeye bakın. dünya bir misafirhane. o da eksik olsun, n'apalım.
  • ciddi anlamda erkeklerin karşısındaki kadını yanlış değerlendirdiğini ve bu durumun sebeplerinden birisinin de bu olduğunu düşünüyorum. çok zeki, insan sarrafı geçinen erkeklerimizin aslında bu işte başarısız olduğu kanaatindeyim
hesabın var mı? giriş yap