• ben kendime guvenmiyorum bari delikanlilik yapin da guvenim artsin diye yirtinan insan modelidir. kesin dayak yer bu laf ustune.
  • genelde dövüş filmlerinde teker teker giderler hakkaten. kahramanımız kötülerden biriyle dövüşürken diğerleri sıralarını beklerler dövülmek için. ulan o zaman ne diye patronunuz sizi beş kişi yolluyo ki oraya? işte bu zihniyetteki adamlar figüran kalmaya mahkumdurlar.
  • sek sek basaraktan, bade süzerekten kaçmaya çalışmanın öncesinde sarfedilen söz... kaçamayıp dayak yiyen şahsiyet şahsiyetsizlik örneği göstererek arkadaşlarını toparlayıp dayak yediği grubun elemanlarını teker teker yakalayıp dövme çalışmalarına başlar...
    bu sonsuza kadar böyle devam eder.
    (bkz: topunuzun emuga goim)
  • bir hayat kadınının, karşısında 20 tane abaza erkeği görünce sarfedeceği cümlecik...
  • türk erkekleri bunu der ama kendileri 10 ar 10 ar gider
    bunu ingiliz holiganlarına olanlarda görebilriz. celalenmiş topluluk 1 holigana 10 kişi düşecek şekilde dalıyordu.
  • sonu kavgaya giden ateşli bir tartışmada götü tehlikeye giren tarafın kullanıdığı haksızlığa uğrayan biriymiş moduna girilmesini sağlıcak söz topluluğu
  • aynı zamanda yanlış anlaşıldığında uzaktan yaklaşırken top gibi gelmek anlamınıda içinde barındırabilecek söz (bkz: teker)
  • (bkz: erkeksen gel)
  • sonunda ulan ibaresi olmazsa en içinde çay olmayan çay bardağı kadar ifadesiz ve sığ olan delikanlı serzeniş.
  • meali "aslinda ben sictim beni pis doveceksiniz ama erkeklik bok yolunu giderken bi tehdit savurayim belki bir parca olsun itibari kurtarabilirim" olan soz obegi
    karsisindakinin guldurup dikkati dagilmisken kacmagi yegleyenler bu sozun bir turevini kullanirlar.
    (bkz: erkekseniz birey birey cikin karsima)
hesabın var mı? giriş yap