şükela:  tümü | bugün
  • kiskanclik unisex (bakin ne kadar multilingual bir insanim, aferin bana) bir kavram olmakla beraber, elle tutulur nedenlerden ziyade duygulara dayali kiskanclik belirtilerinin erkekte gorulmesi halinde bahsedilebilecek kavram. yoksa, neyse ki pek de yaygin olmayan salak kaninin aksine, "alemlerin ibi$i geldi haniiim" cigliklari e$liginde ortaliga firlayip alki$ yerine curuk mevye sebze sunulanlarin hezeyanlari ve/veya bunlarin iki-uc cinsel bolge civarindan ibaret cevap verme/karalama becerileri bu belirtiler arasina girmemektedir.

onlar, "kadinlarda orospuluk switchi dogu$tan on geliyor, asil erkek benim!" derler, siz de "tum kadinlar orospuysa tum erkekler orospu cocugu" der susarsiniz.. arif olan anlar, ukteli olan can verir gene de susmaz.

(bkz: her vereni sevgili sanmak)
    (bkz: herkesi kendisi gibi sanmak)
  • konudan uzakla$arak taraflar uzerinde yogunla$mak, olta misali atilan fikrin "i$te ben!" diye sunulan malin alici bulmamasi kar$isinda edecek laf bulamayarak abesi mudafa edip evrim cetvelinde hic degilse eksilere du$memek icin susmak yerine tavuk gotu gibi konu$up bir $ey dememeyi ba$armak.

yine birileri ba$liklara siginmaktan falan dem vuracak, olsun varsin.
    (bkz: anlamadigim ve susmadigim surece hakliyim)
  • ettigini lafin savunacak tarafi olmadigini zibilyon laf salatasi yaptiktan sonra anca farkeden aklievvellerin, tikandiklarinda ba$vurduklari bir kavramdir da ayni zamanda.. bu irkin midesinde lafi yiyecek alan, dimaginda edecek laf kalmadiginda giyindigi yamali "aslinda cok olgunum ben, guluyorum $u olumlu ofkenize" cuppesine bir aciklama getirmesi acisindan;

(bkz: gulumseyerek susmak)
  • kulaktan dolma kavramlari her ba$i slkl$tlglnda kullanabilecegini sanan, belirtilerin kralini musamere edasinda serdikten sonra, kendini inkar edip "bir yok olsan?" dileklerimize vesile olmu$larin ruhuna;
    (bkz: ben sana ayar vermezdim sen bu kadar mal olmasan)
  • e$ek derisinden yuzu olmak nasil iflah olmaz bir hastaliksa, erkekte kadinsi kiskanclik belirtilerinden yerli yersiz bahsetmek de dervi$in fikri neyse zikri de odur gerceginden kelli tehlikelidir.

ve fakat, ne yazik ki boceklerle sava$ip (bkz: ha$arat ezme sanati) da kalici sonuc elde edebilen olmami$tir. ki bu durumda bendenize de haddini bilmek, binlerce yildir varligini muhtelif bedenlerde surdurebilmi$ bir zihniyetin tahoma 9 ile adam edilemeyecegini gormek du$er..

yine de, son bir umit olarak (bkz: nadasa birakmak)

goru$mek uzere..
  • bu belirtiler 'işin ve ailen benden daha önemli senin için' demesi halinde belirti olmak çıkar ve herif tüm kız arkadaşlarınızın sempatisini kazanır.
  • o sana niye böyle dedi, şu neyi ima etti gibi osuruktan nem kapmalarıdır.
    yapmayın abi yakışmıyor.