• -ayten benimle evlenirrr...aaagagggghh birbirimize zarar veriyoruz ayten.. bitsin bu iş..
    -?!?
  • evlilige uzun sure dayanamayarak evlendikten kisa bir sure sonra bo$anma. ba$lica sebeplerinden bir tanesi erken bosalmadir.
  • güzelim memleketimde bayanlara, evlenmeyi düşündüğü erkekle evlenmeden önce beraber yaşamasına izin verilmediği için gelişen durum.
    her ne kadar uzun süreli bir ilişki de yaşansa beraber yaşamakla, beraber vakit geçirmek farklı şeylerdir. bu tip ilişkilerde çoğunlukla herkes iyi taraflarını göstermeye çalışır karşısındakine ve ilişki beraber vakit geçirmekten öteye gitmemişse bunda başarılı olmak mümkündür.
    fakat beraber yaşandığı zaman kişi her ne kadar kendisini kassa da şu ya da bu şekilde arka plana itmeye çalıştığı karşı tarafı rahatsız edebilecek huyları su yüzüne çıkacaktır. hal böyle olunca da karşı tarafa bir seçme hakkı doğacaktır. karşı taraf ya buna hayatı boyunca tahammül edebileceğini düşünecek ya da ne kadar severse sevsin böyle bir şeye katlanamayacağını fark edecek ve evlilik gibi ciddi bir sorumluluk altına girmeden, yol yakınken vazgeçecektir. tabii bu beraber yaşamanın süresine de bağlıdır.
    öte yandan şunu da belirtmek gerekir ki beraber yaşamak da her zaman boşanmayı engelleyecek diye bir kural yoktur. sadece günümüzde daha sık görülmeye başlanan evlendikten kısa bir süre sonra boşanma durumunu engelleyici nitelikte bir önlem paketidir. zira birbirini tam anlamıyla tanımayan insanların bir süre sonra anlaşamadıklarını fark edip boşanma yoluna gitmeleri son derece doğaldır.
    (bkz: evlilikten önce beraber yaşamak)
  • seda sayan sendromu da buna bir ornek teskil eder.
  • erken bosalma sorunu yuzunden meydana gelebilecek evlilik kurumu yıkımı
  • "aileler ve çevre ne der" korkusu olmaz ise, günümüz evliliklerinin azımsanmayacak bir bölümünün içinde olacağını düşündüğüm - ve hatta iddia ettiğim- bir boşanma türü.
    "ne umuyordum, ne buldum" filan.
  • iki arkadaşımın yaşadığı olay. fena sayılmayacak bir flört ve nişanlılık sürecinin ardından iki aydan kısa bir sürede boşandılar.

yahu iki aya boşanma kararı alsan mahkemeden tarih alamazsın diye düşünüyor insan ama oluyor demek ki. çocuğun kızdan koşarcasına kaçması, 1 senelik kontrat yapılan evin kızın başına kalması filan olayı daha da enteresan bir hale getiriyor. her erken boşanma hiç olmaması gereken bir evliliğe işaret ediyor sanıyorum.
  • geciktirici olarak çocuk kullanılmamalı.net.

* evet hep bunu kullanmak istemiştim.
  • erken bosalmada aklın başından cıkar , erken bosanmada aklın başına gelir
hesabın var mı? giriş yap