şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle maddi anlamda iyi bir durumda olmak çok önemli. çünkü mutsuz evlilik ve erken boşanmaların temelimde erkeğin maddi anlamda yetersiz olması yatar. haricen, eşinize sürekli
    olarak hediyeler almak ve onu şımartmak zorundasınız. ve bu hediyeler instagram’a yüklenip hava atılabilecek bir şeyler olmalı. (araba, ev, altın) gibi.

özellikle özel günler asla unutulmamalı. kadınlar özel günlerde mutlaka bir hediye beklerler. bu günleri pas geçmiyorsunuz.

kotasız internet konusu da çok önemli, bunu daha önce de birkaç kez ifade etmiştim ama espiri yapıyorum diye ciddiye almamıştınız. espiri falan yapmıyorum. evinizde kullandığınız internet muhakkak akn’siz olmalı. çünkü kadınlar hava atmayı çok seven varlıklardır. şimdi evine arkadaşları geldi, ve internetinizin kotası bitti diyelim... bu durumda ne olacak, internetiniz kaplumbağa gibi yavaşlayarak o evinizde eşinize laf sokmak için bahane arayan arkadaşlarına malzeme vermiş olacaksınız. ayyy safiye böyle bir evde kotalı internet mi, inanamadım sana. bunlara hiç gerek yok koyun kotasız interneti eve siz de rahat edin, eşiniz de rahat etsin ufak hesaplar peşinde koşmayın, yoksa hiç ummadığınız bir anda bakmışsınız o çok sevdiğiniz eşiniz size mahkeme celbini göndermiş.

diğer bir konu da, özellikle sosyalleştiğiniz mekanlar konusu. buralar muhakkak kapalı alanlar olmalı. neden bahsettiğimi biliyorsunuz, avm’lerden söz ediyorum. 400/500 tane mağazanın olduğu o devasa avm’ler. evet buralarda sosyalleşecek, eşinizin sabahtan akşama kadar mağaza mağaza dolaşmasına ses etmeden köpek gibi arkasında gezeceksiniz. yoksa bu evlilik asla yürümez söylemedi demeyin, avm konusu hassas bir konu çünkü.

eğer tüm yukarıda saydığım taktikleri yapıyor ve eşiniz size hala boşanmaktan söz ediyorsa o zaman geriye tek bir çare kalıyor o da, erken boşanmayı geciktirici sprey. bu sprey bir mühendislik harikası, içinde para, avm, araba, tatil ve daha ismini sayamayacağım bir sürü koku barındırıyor. bu spreyi günde 2 kez üstünüze başınıza sıkıyorsunuz. koku 5 dakika içerisinde hemen bulunduğunuz odaya nüfuz ederek eşinizi rahatlatıyor. beynini uyuşturup, siz boşanma ve nafakayla tehdit etmesinin önüne geçiyor.

boşanmak zor bir iş, ama hayatın içinde de bunlar var. size o kadar söyledik evlenmeyin, yapmayın kendinizi ateşe atmayın diye ama bizi dinlemediniz. bari şu taktiklere kulak verin de rahat edin, yoksa bugün nafaka yüksek kurulu’nun toplantısı var ve nafakalarda artış öngörülüyor.

(bkz: 14 eylül 2018 nafaka yüksek kurulu toplantısı)
  • (bkz: erken boşalmayı geciktirici önlemler) diye okuyup konunun kotasız internete nasıl geldiğini anlayamamıştım.

hala erken boşalmayı geciktirici önlemler diye okuyorum..
  • hiçbir önleme gerek yoktur, mutsuz geçen her anınız kayıptan öteye geçmez. boşanmak için yaptığınız maddi/manevi her şeyin geri dönüşü çok daha yüksek olacaktır.
  • takımın son halini, fikstürü, transferleri falan düşünün. iş yerinde yapılacakları düşünün mesela. sevdiğiniz grubun son albümünü kafanızdan geçirin, favori parçanızın mırıldanın tam o esnada. tatil planlarınızı falan yapın ...

kavga etmeye, tartışmaya vaktiniz kalmaz ve boşanmayı* böylece geciktirebilirsiniz.
  • kotasız internet şart, yoksa erken boşa(n)ma kaçınılmaz...
    üç üstteki arkadaşla aynı mallığı yaptım. güzel başlık.
  • geciktirici sprey sürün.
    diline.
    eşinizin diline..

kafadan en az 10 yıl daha fazla evli kalırsınız.
  • onu uzunca bir milano tatiline yollayın... karı yoksa, boşanma da yok.

italyanlardan da hayır duası alırsınız hem. bonservisiyle almışsın ama kiralık oynamaya bedava vermişsin diye.
  • iş olsun diye evlenmeyin.
    sevginizin "nedeni" olmasın.
  • erken boşanmayı geciktirici önlemler gibi bir çıtaya gelinebildiğine o evliliğinin eninde sonunda bir boşanma olduğu açıktır.

buna göre ;

-elden geldiğince anlayışlı olun.
    -bol bol yalan söyleyin(keza gerçekçi çiftler bu konuda ilerlemeye kaydetmekte zorlanabilir.)
    -veya yalanları boş geçin, gerçekçi olun ancak nabza göre şerbet vermesini de bilin.
    -sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, akşam yemekleri lezzetinde ve kıvamında, eve geldiğiniz zamanda en azından bir veya iki defa mahsus olmak üzere güler yüzünüz olsun.
    -seks hayatınızı komple bitirmeyin, arada siyah beyaz da olsa libidoya yanıt vermek iyidir.

zaten sonunda boşanma var, doya doya yaşayın, birbirinize doyun, doygun bitin.

(tabi işler böyle olmaz, her boşanmaya giden evliliğin kendine özel bir aksiyonu vardır. her biri de kendine özgü çözümler taşır.)