şükela:  tümü | bugün
  • şu an 10 kişi seçimi tartışıyoruz. buradan 1 kişi akp'ye oy verdi.

3 ay içinde erken seçim olursa odadaki bugün farklı oy atan 6 kişi akp'ye oy vereceğini söyledi. sebebi ülke kaosa gidiyor.

hesabını siz yapın ve devlet bahçeliye twit atın. yine aynı boku yiyor.
  • böyle bir olasılıkta akp süpürür!!
    bunu göremeyecek kadar gerizekalı mı bu siyasetçiler?
    sen erken seçime sürüklersen bu ülkeyi, ekonominin anası sikilirken bundan dolayı, bundan kim nemalanır erken seçimde?
    koalisyonun ne kadar kötü bir şey olduğunu meydanlarda dikte edecek olan akp'den başka kim?
    neyinize güveniyorsunuz?
    bahçeli'yi dinledim az önce de sen apo bu ülkeye getirildiği süreçte bile %18 oy alabilmişsin. erken seçimde % kaç alacağını umuyorsun? %40 falan mı?
    hdp mesela neyine güveniyor?
    barajı geçebileceği garanti mi ki erken seçimde?
    chp %35 falan mı oy alabileceğini sanıyor?
    bakın tekrar söylüyorum olası bir erken seçimden akp ezici bir zaferle çıkar!
    bunu ben sade bir vatandaş olarak öngörebiliyorsam siz nasıl göremezsiniz?
    ateşle oynuyorsunuz beyler bayanlar. kendinize gelin!
  • bahçeli'nin bok yemesi ile yapılacaktır. 2002'de erken seçim deyip akp'yi 13 yıl tek başına iktidar yapmış zihniyet tam akp bitti derken tekrar erken seçim diyor. akp erken seçim olursa yüzde 50 oy alır yüzde 50. ortada ne parlamento kalır ne başbakanlık ne cumhurbaşkanlığı. tam bitti artık derken resmen ''gel biz doymadık tekrar sikin bizi'' diyoruz.
  • çok sahici bir tahlil vardır.. derler ki; birini tanımak için kuyruğuna basıldıktan sonraki tepkilerine bak..
    bu yaklaşımdan yola çıkarak akşamdan beri akp nin görsel medyada ki söylemlerine odaklandım.. şu bariz bir şekilde dikkatimi cezb etti; adamlar sonuçların açıklanmaya başlamasından beri tek bir ağızdan bariz bir şekilde erken seçim propogandasına soyunmuş durumdalar.. ve bunun bugün şekillenen bir plan olmadığını, zaten ellerindeki anket sonuçlarından yola çıkarak aylar önceden böyle bir durumda devreye sokulmak üzere kenarda tutulduğunu gözlemlemek mümkün.. şu an mesela a haber açık karşımda bir yandan ordaki tartışmayı dinliyorum bahçelinin yapmış olduğu "erken seçim olacaksa olsun bizim kimseye eyvallahımız yok koçlar" konuşmasını yüzlerinde derin bir sinsi ifadeyle allayıp pullayıp tekrar tekrar altyazılarla falan sunuyorlar..

hey millet; bu herifler emin olun tahminlerinizin çok ötesinde sinsiler.. aylar önceden devreye sokulmak üzere hazırladıkları eylem planlarını fuat avniden önce ben söyleyeyim size..

tayyip, kısa bir süreliğine gerçek cumhurbaşkanlığı oynayarak ahmete yalandan hükümet kurması için görev verecek.. malum akp ye kimse yanaşmak istemiyor.. (ki bu iklimide akp nin felaket senaryosundan çıkış olarak kasıtlı dizayn ettiğine inanıyorum).. zaten başından beri muppet show dan hallice sergilediği performonsla başarısızlığı birleşen ahmet in ipi çekilerek yeni bir yüzle devam edilerek başarısızlık bir güzel ahmete yıkılacak. e kalan üç partinin birbirlerine olan tavırları, konjektürleri ve tabanlarını tehlikeye atıp atmama risklerini göze alırsak hiçbiri birbiriyle değil koalisyon kurmak ramazanda yumurtali pide kuyruğunda bile kavga edebilecekleri beklenmekte.. ki anlaşmaya yanaşmaları akp nin işine gelmeyeceği için akp bunların arasına yazın bol bol fesat tohumları serpiştirip nadasa yatacaktır.. e birde senaryonun son parçası olarak hali hazırdaki son kalmış kuvvetiyle jöleliyi de ön korteje sürüp ekonomiyi manipüle etmeye başaladığında (ki şuan izliyorum a haberi jöleli daha sandıklar açılmadan ağzını parmaklayıp parmaklayıp kusmaya başlamış 3-4 ayda neler konuşur sen düşün) erken seçim için zemin mis gibi hazır olacaktır.. sürekli pompaladıkları koalisyon felaketi senaryosunun ete kemiğe büründüğü ilüzyonunu bu halka çok değil 3 ay pompalasalar mission completed..!!!..

demem o ki; bugünkü hezimete rağmen balkon konuşmasında ki ısrarlı rövanşist duruşu diğer partilerin çok çok iyi okuyup analiz etmeleri gerekiyor.. aksi takdirde akp nin aylar önceden oluşturmaya başladığı sinsi planın kurbanı olmaları işten bile değil.. bu adamlar öyle çok hukuksuzluğa bulaştılar ki bu kadar kolay pes edebileceklerini düşünmek çok büyük bir naiflik örneği olur.. yanılmayı çok istiyorum ama senaryo bu yönde işlemeye daha sonuçların açıklandığı ilk dakikalardan başladı bile..!!..
  • baraj aynı kalırsa yine akpnin elini güçlendirecektir ama bi azınlık hükümeti kurup barajı kaldırıp seçime giderlerse yerle bir olmuş akpyi hep beraber izleriz.

ya şu 3 parti inadı bıraksın da 1 2 ay birleşip barajı indirsinler öyle seçime gitsinler lütfen artık bu fırsat bir daha ele geçmeyebilir neyse yine hayaller hayatlar farklı bize tabi
  • akp'nin ahanda ben yoksam istikrarsızlık var, beceriksizlik var, kaos var diyerek propaganda yapacağı bir seçim olacaktır. akpnin oyları artar. kürtlerden çok gelmez, taş çatlasın %1 gelir. fakat mhpye ve diğere kayan %3 kadar oy akpye geri gelir.

akp sınırdan 275i geçip iktidarı kurar. bu zayıf iktidar dönemi akp için yıpranmanın devamı olur.
  • en fazla ak parti'nin işine yarayacaktır. mhp'nin tek başına iktidar olma ihtimali hayaldir.
  • -akp için sonun başlangıcı görünmüştür, demokrasiye çarpıtmaya yönelik her türlü algı operasyonunun tutmayacağı artık net olarak anlaşılmıştır diyerek bir zaferden bahseden bahçelinin; muhtemel bir chp ile muhtemel bir azınlık hükümeti kuramaması durumunda bütün dediklerini yiyeceği seçim olabilir.
  • yasa ile belirlenmiş tarihinde değilde daha önce yapılmasına karar verilen genel seçim...hükümetlerin hükümet etme yetilerinin kalmadığını anladıklarında başvurdukları yöntem...75 yıllık cumhuriyet tarihimizde 57. hükümet ile yönetilmemizin özeti...
  • iktidarın oyları düşüşteyken yürek ister.