şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adil gür’den çarpıcı erken seçim yorumu
  mhp lideri devlet bahçeli’nin şaşırtan erken seçim açıklamasının ardından siyasilerden önemli açıklamalar geldi. a&g araştırma genel müdürü a haber canlı yayına bağlanarak yapılan araştırmalar ışığında erken seçim açıklamalarını yorumladı. adil gür’e göre cumhur ittifakı ikinci tura kalmadan cumhurbaşkanlığı seçimini kazanır. adil gür ayrıca milli ittifakın son oy oranı hakkında yaptıkları araştırmayı bu akşam a haber’de açıklayacağının altını çizdi.
  https://www.ahaber.com.tr/…rpici-erken-secim-yorumu

  işte adil gür'ün a haber canlı yayında yaptığı açıklamadan başlıklar:

  halkın önemli bir bölümü cumhur ittifakına destek veriyor. sorun yaşanacağını zannetmiyorum. uyum yasalarının hazırlanması bir engel teşkil edebilir. bunlar yapıldığı takdirde seçimin önünde bir engel yok. uzatmanın da bir anlamı yok. kamuoyunda da bir beklenti var. türkiye'nin önünü açacaktır.
  ak parti'nin ilgili kurulları karar verdikten sonra biz de araştırmalarımızı yapacağız. seçim ne zaman yapılırsa yapılsın ak parti-mhp ittifakı açısından bir sorun olmadığını düşünüyorum. çok önemli bir gelişme olmazsa ikinci tura kalmayacağını düşünenlerdenim. artık ok yaydan çıktı. 2019 kasım ayına beklemek gereksiz. ak parti ve mhp seçime hazır görünüyor. diğer partilerin ittifakı kolay olmayacaktır.
  https://www.sabah.com.tr/…arpici-erken-secim-yorumu
 • bahse konu düdük son 3 seçimin sonucu doğru tahmin eden şahıs.
  bilemiyorum altan...
  (bkz: dincilerin seçim kaybedince gideceğini sanmak)
 • algı operasyonları hemen başlasın ki, daha birinci turda hile yapıldığında zaten anketler böyleydi denebilmesi için yapılan açıklamadır.
 • referandumda %60 evet çıkar tahmininde bulunan kişinin öngörüsü.

  ben olsam bir daha tahmin yapmaz, ne bileyim lokanta falan acar ekmeğimi öyle kazanirdim. yani ben olsam öyle yapardım. başkasını bilemem tabii.

  kaynak:
  http://www.mynet.com/…dum-tahmini-tutmadi-2991823-1
 • adil gür, 2017' deki referandumdan iki gün önce açıkladığı ankette %60,8 evet göstermiştir. bırakın son üç seçimi beş seçimi doğru tahmin etti safsatalarını.