şükela:  tümü | bugün soru sor
7 entry daha
 • hayatımda okuduğum en çarpık, en yanlı, en yanlış yazıya (haber olduğunu iddia ediyor tabi kendisi ama bence 5 para etmez kelimeler bütünü) imza atmış birisi.
  şu anda twitter hesabına yapılan olumsuz yorumları silmekle meşgul. çinliler bile şincan uygur özerk bölgesinde yaşananlar konusunda ancak bu kadar insan zekasıyla alay eden şeyler iddia etmişti. çin hükümetinin tezlerini birer birer sıralayıp şincan’da hiç bir şey olmamış gibi utanmadan yazmış.
  http://bit.ly/2sj2efw
  böyle insanlarla aynı havayı soluduğum için dahi utanıyorum.
  kendisine bir de gazeteci diyor.
 • kendisini çin hükümetine ve onu savunmaya adamış koca yürekli insan.
 • çin hükümetinin önce resmen “böyle kamplar yoktur” şeklinde kendisini savunmaya çalışıp, sonra iş ayyuka çıkınca “tamam kamplar var ama buralarda sadece eğitim veriliyor” diyerek tüm dünyanın gözünün içine baka baka yalan söylediği kampları canhıraş savunmaktadır. ona göre de kamplarda eğitim verilmekte.
  ama bakalım aslında neler oluyor
  https://www.bbc.co.uk/…es/idt-sh/china_hidden_camps
  çin 1 milyondan fazla uygur türkünü hiç bir suçlama yöneltmeksizin, avukat/kendini savunma hakkı vermeksizin, ne kadar süre kalacağı hakkında haber vermeksizin kendisinin kamp dediği ama aslında hapishane olan dev komplekslere kapatıyor.

  uluslararası af örgütünün konuyla ilgili raporu
  https://www.amnesty.org.tr/…leri-cevap-talep-ediyor

  washington post’un haberi
  https://www.washingtonpost.com/…05927d54_story.html

  bm insan hakları gözlemevi raporu
  https://www.hrw.org/…enounce-chinas-abuses-xinjiang

  daha buraya yüzlerce güvenilir link yapıştırabilirim. ama bizim yakışıklı cevval sputnik editörümüze göre bunların hiç bir değeri yok ve çin yaptıklarında sonuna kadar haklı.
  evet canım bir sen doğrusunu biliyorsun geri kalan tüm dünya salak.
 • çinliler şu an bu adamın yazdığı propaganda metnini “bakın türkler bile uygurlara hiç bir şey yapmadığımızı kabul etti” şeklinde kullanıyor.
  yani çinliler diyor ki “adamınız gol diyor”
  helal olsun valla bunu dedirttiği için.
 • paşam ahkam kesme konusunda uzmanlaşmış, çin konusunda ilber ortaylı yanılıyor demiş.
  https://odatv.com/…onusunda-yaniliyor-04111808.html
  had nedir, nasıl bilinir konulu workshop alması gerekli sanırım kendisinin. keşke internete girişte iq testi zorunlu olsa.
 • kendisine istediği yerde ve zamanda uygurlar hakkında tartışma önerisi getirildiğinde ise “cia tarafından fonlanan diasporayla tartışmak benim gazetecilik etiğime sığmaz” şeklinde komik bi cevap veren tip.
  çen gazteci oydun da etikden fayan mı bahsediyoysuuun.
  kişi kendinden bilirmiş işi.
 • çinli diplomatları twitter dan canhıraş şekilde mentionlayarak
  “abicim bak abicim sizin için neler neler yazdım, tam da sizden ezberlediğim propagandalara göre” diyerek yalakalanmaktadır.
  yalakalandığı twit;
  https://i.hizliresim.com/qdeq4q.jpg

  twitte mentionladığı çinli diplomat;
  https://i.hizliresim.com/lqep7b.jpg
 • şunu diyen adam
  https://i.hizliresim.com/rrq8vz.jpg
  sonra çıkıp journalismde etikten bahset, uygurlara çin’in çok iyi muamele yaptığından aslında hiç de kötü davranılmadığından bahset, ilber ortaylı’ya bm’ye amnesty’ye falan ayar vermeye çalış.
  yav he he.
 • amerikalı askerin başına çuval geçirmiş, eski tgb ve ip'li. o çevreden koptuktan sonra ideolojik olarak daha sağlam bir çizgiye oturduğunu söyleyebilirim.