şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 16 yıl önce bugün açık kalp ameliyatımı yapan, o günden bu yana hiçbir sıkıntı çekmeden, normal bir insan olarak yaşamamı sağlayan, "allah ne muradı varsa versin, sevdiklerine bağışlasın, başkalarını mutlu ettiği kadar mutlu olsun" dediğim, sadece benden aldığı ve alacağı dualarla şimdiden cennetteki yerinin garanti olduğuna inandığım, yaşadığım sürece aldığım her nefes için teşekkür edeceğim büyük insan*.
 • selin sayek böke nin kayınpederidir.
  nur içinde tatsın. hakkı ödenmez.
 • duaya cok ihtiyacı olan.

  yaradana yalvarma sebebi.
 • inna lillah ve inna ileyhi raciun

  21 ocak 2014 günü hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. sadece benden aldığı dua cennete gitmesi için yeterli sebeptir.

  allah rahmet eylesin.
 • her kalp atışımın vasıtası. "kalbimizde yaşıyor " sözünün mecaz değil "gercek" ifadesi.

  dört oldunuz. ne güzeldir orası şimdi.
 • fatihalarımın daimi sahibi.

  (bkz: ahh ki ne ah)
 • insan sevgisi ile dolu yüreğini, ellerinin mahareti ile birleştirip, başkalarının kalbini ameliyat eden, dürüst, saygıdeğer, elleri öpülesi prof. dr. kalp damar cerrahı.
  (bkz: minnet)
 • son yıllarda resim sanatı ile de ilgilenmeye başlamış ve biri kişisel olmak üzere birçok sergiye imza atmıştır.
 • 1980'de (evet bin dokuzyüz seksen) babacığıma son derece başarılı bir mvr (mitral kalp kapakçığı) ameliyatı yapan, elleri değil ayakları öpülesi kardiyoloji uzmanı prof. doktordur.

  sözlükteki doktorları kızdırmak istemem ama 38 yıl boyunca foksiyonel olarak kalan mitral kapak örneği, değil türkiye'de dünyada bile nadirdir. babam bu ameliyattan sonra, 10 gün öncesine kadar bir kez bile kalbi ile sıkıntı yaşamadı. şu an tekrar mitral kapak ameliyatı olması gerekiyor ve ilk ameliyatı yapan doktorun kim olduğunu öğrenen kardiyologların yüzlerindeki saygı ve endişe ifadesinden, erkmen böke'nin nasıl bir doktor olduğu da anlaşılıyor. resmen "erkmen hoca'dan daha iyisini nasıl yapacağız" tedirginliğindeler...

  vefatını öğrendiğimde, ailemden birini kaybetmiş gibi hissetmiştim. mekanın cennet olsun büyük türk hekimi!
  hastalarının ve yakınlarının dualarından hiç eksik olmayacaksın. rahat uyu!
 • mesleki kariyerinde, hacettepe hastaneleri başhekimliği, hacettepe üniversitesi sağlık idaresi yüksek okulu müdürlüğü, ulusal vasküler cerrahi derneği başkanlığı, avrupa kardiyovasküler cerrahi derneğinde türkiye delegesi, hacettepe tıp fakültesi kalp ve damar cerrahisi ana bilim dalı başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunan böke, dördüncü kişisel resim sergisini 22 kasım pazartesi günü saat 18.00'de ankara elele sanat galerisi’nde verilen bir kokteyl ile açacak.

  erkmen böke 1939 yılında izmir’de doğdu.resim tutkusu ortaokul çağlarında başladı. mesleki hayatı sırasında fırsat buldukça karakalem çalışmalar yaptı. 2003 yılında nurşen senen'in resim kursları ile önce karakalem ve suluboya, sonra yağlıboya çalışmaya başladı.doğa tutkusu nedeni ile natürel görünümü sevdiği renklerle yine doğadan esinlenerek yansıtmayı arzulamaktadır.

  ilk kişisel sergisini 2005 yılında hacettepe üniversitesi ahmet göğüş sanat galerisinde, ''füsun'un çiçekleri'' adlı ikinci kişisel sergisini 2007 de arsuz iskender sayek evinde, üçüncü kişisel sergisini ise 2008 yılında yine hacettepe üniversitesi ahmet göğüş sanat galerisinde açtı. bununla birlikte 2003-2010 yılları arasında çeşitli yedi ayrı karma sergiye de katıldı.