şükela:  tümü | bugün
 • kaan ertem'i i$ bitiren, olaylari cozen super kahramani.. kendisine geyik muhabbeti koyanlari adamlarina adam ettirtir.

  - erkut abi, bastirttim babama parayi, aldim bi aybiem pisi cok $eker.. oyun var oynuorum, bi de almanyadan dayioglu porno getirdi bilgisayar icin, bi karilar var abi..
  - bi disket var bende, gel sana vereyim onu.
  ....
  - $imdi bu adami alin, once bilgisayarin insanin gozlerini nasil de$tigini falan anlatin ki i$kence ceksin, daha sonra oturun bi i$letim sistemi neyim kodlattirin. akabinde kufeyi takin sirtina, o bilgisayarin parasini alin teriyle kazanana kadar cali$tirin, car$i pazar dola$sin e$$ek sipasi.
 • cezalandırma sistemiyle gönüllere taht kurmuş şahıs. örnek vermek gerekirse:

  -abiğ ayıptır söylemesi, kemir bank'tan limitsiz kredi kartı aldım, walla büyük rahatlık
  -hmm, alın şunun kartını, amazom.com'dan 'toplum ve insan', 'tüketim toplumu', 'vidası gevşemiş hede', 'tüketim insan biyolojisini nasıl değiştirir', 'ben nasıl adam olurum' kitaplarını 6 dilde ısmarlayın. erkut abin iyi günler diler.

  -erkut abi, bak sozluk diye bi olay var, entry falan giriyosun, giriyoken bkz falan veriyosun, bak abi gordun mu abü? sabaha kadar oturuyom ben bunun basında abi, gel bah!
  -götürün bunu, meydan larus, bıritanika, redhaus, ne bulursanız okusun, 5 kere word, 5 kere de notepad kullanarak yazsın, çıktı almayı da ihmal etmesin ve yüksek sesle okusun, hadi bakiim.
 • kaan ertem'in yarattığı kültür ve doğa koruyucusu, pelerinli, ciddi, acımasız çizgi kahraman. birçok fedaisi vardır ve bu fedailer her hafta değişir.
  erdener abi'nin ilkokul ve liseden sıra arkadaşı.
 • (bkz: erkutabi)
 • kendini bilmezleri kolayla fantayla kandırarak rehabilitasyona sokar. rehabilitasyon gerektiği takdirde 40 yıl sürebilir. ama sonuçlar tatmin edicidir. görev başarıyla yerine getirilir ki erkut abi tam bir görev adamıdır.
 • "hava da çok sıcak, gel sana bi limonata ısmarlayayım" tadındaki laflarıyla kopartan karakter.
 • -ulan beş saattir davula abandıkça abanıyorum, bi allahın kulu uyanmadı be! dur şuna iyice abanayım bakiim..
  -boza içmek ister misin ? enerji verir, besleyici.. lezzetli..!
  -ne var lan??

  -buna beş kutu uyku hapı içirip tam uykuya dalacakken davul çalıp uyandırın.. bu işlem altı ay boyunca devam edecek, baktınız ki düzelmedi, o zaman dötüne saksafon sokup çıkarttırın.. o da olmadı, kulağının içine adam sokup bateri çaldırın orada..!
  -u.. ulan.. senin var ya.. ulan kel.. belanı sticem...!
 • dünyayı daha güzel bir yer yapmaya yeminli vatan evladı, düşmanlarını ekseriyetle kayıntı vaadiyle kandırıp kündeye getiren yaratıcı çözümler uzmanı, uzun bir aradan sonra yaratıcısı tarafından (bkz: kaan ertem) yeniden beğenimize sunulan karikatür kişisi, sonu man'li kahramanlara yerli alternatif.

  erdener abi ile karıştıran arkadaşlar, benzeten kardeşler vardır ki böyle insanlardan uzak durulmalıdır, kaçılmalıdır bu gibilerinden. bakkalda görüldüklerinde bunlara selam verilmemesi faydalı olabilir.
 • erkut abi cezasını verdikten sonra, hala gazoz kola peşinde koşanlar olur.onlara verdiği cevaplar eşek kadar olmuş adamları bile güldürür.

  -alın şunu önce eşekler sonra develer...
  -abi hani gazoz ısmarlayacağıdın
  -siktirme şimdi gazozunu !