şükela:  tümü | bugün
 • tam tanımı koğuşta toplu halde namaz kılan erleri tabancayla tehdit ettiği için 20 yıl hapis cezası alan teğmen. olay kayseri’de gerçekleşiyor.
  sonuçta da teğmen “dini ibadetlerin toplu halde yapılmasını engellemekten” hakkında dava açılıp, silahlı tehditten suçlu bulunarak mahkum oluyor.
  asteğmen olarak görev yaptığım zaman süresinde böyle bir teşebbüste bulunan olmamıştı. eğitim ve nöbet saatleri dışında isteyen rütbeli&rütbesiz personel garnizon mescidini kullanırdı. anlaşılan o ki erler cemaat halinde koğuşta namaz kılmak istemiş, teğmen de diğer arkadaşlarının üzerlerinde baskı olacağı düşüncesiyle engel olmuş.
  haber linki
  edört: uygulamadan anlıyoruz ki alevi askerler biraraya gelip koğuşta semah, hristiyan azınlıklar da ayin yapabilir. yoksa ibadet özgürlüğü sadece belirli bir din, hatta mezhep için değildir herhalde?
  dayanamama editi: madem öyle, ben de çalıştığım işyerinde vakti geldiğinde namaza durayım. hatta olursa mesai arkadaşlarımla. banka, noter, karakol, stadyum...
  hatta ülker fabrikası, atv binası, sabah gazetesi artık her nerede çalışıyorsam. n’apıyosun sen kardeşim diyecek amirimi de şikayet eder, canına okurum!
 • cehennemin dibine kadar yolu olan teğmen. sıçtığını sıvamaya çalışmış olsa da başarılı olamamıştır.
 • askeriyedeki kemalizmin son kalıntısıdır. kökleri tamamen kazınmalıdır.
 • halbuki öne geçip imamınız ben olacağım deseydi tekbir çeke çeke omuzlara alınırdı.
 • sonuna kadar haklı olan teğmendir.ibadet yerleri belli iken gidip koğuşta kılarsan bu askeri ciddiyete sığmaz.resmen erler kumpas kurarak teğmeni cezalandırmışlar.

  vah benim türk silahlı kuvvetlerim vah.

  ------------------
  edit
  çok sinirlendim.teğmene verilen bu cezaya sus pus olan rütbeliler artık tamamiyle tayyibe biat etmişlerdir.şerefiniz varsa teğmeni kurtarırsınız.o ''er''lere de askerlik hayatlarını dar edersiniz.
 • söz konusu teğmenin birliğinde mescit olup olmadığını sorgulatan olaydır.
  salt şekilde askerlerine namaz kılıyorlar diye böyle bir davranış yapılmışsa yerinde cezadır. askerlerinde varsa ki büyük ihtimal vardır birlik içerisinde, mescit kullanmamaları ilginç tabii ki.
 • artık türk ordusu değildir , (bkz: islam ordusu) ,
 • namaz kılma yeri mescid veya camidir koğuşda namaz kılınmaz kılmayan adam var istirahat etmeye calışanı var bolca ayak kokusu vs. var.koğuş ibadet yeri değildir arkadaşlar.teğmenin silahını çıkarması uygun olmamış
 • gösteri yapan 3-5 yavşak yüzünden hapis cezası alan teğmen. gösteri değil mi diyeceksiniz. toplu kullanım alanında yapılan işler ancak gösteri amaçlıdır.

  yıllar önce çalıştığım yerde ofisimiz küçüktü lakin şirket yemekhanesi mescit olarak da kullanılabiliyordu. bir gün yine bu tip gösteriş budalalarından biri geldi siparişi beklerken namaz kılacağım dedi ben de ayak altında olmasın gelen geçen oluyor diye yemekhanede kılabilirsiniz dedim. bunun isteği ısrarla ofiste kılmak. ben de beyefendi burası ayak altında gelen giden oluyor orada kılarsanız hem rahat kılmış olursunuz hem de kimse gelip sizi rahatsız etmiş olmaz. trip attı seni patronlarına şikayet edeceğim dedi. ben de buyrun lütfen edin dedim. sonra gitmiş satışçı kızlara şikayet etmiş kız aradı "murat sen adamın namaz kılmasına mı engel çıkardın" diye "ben de hayır ofisin ortasında milletin ayaklarının altında değil rahat rahat yemekhanede kılabileceğini söylediğimi" söyledim.

  bu tipler hep çıkar ve çıkacak.
 • toplu ibadete karsi olmakta hakli da, silahla tehdit etmek ne?! habere gore, savunmasi da cok acinasi.

  ulke toptan comarlasti korkarim.

  edit: ulke comarlasir da eksi sozluk durur mu, haberi okumaya usenen mallar, tegmen hakkinda edilebilecek her lafi gericilige baglamis bile. habere tiklayip okumaya usenenler icin, ifadenin bir kismini kopyalayayim

  "müştekilerin bir süre sonra mesaisini yaptığı odanın önüne geldiklerini kaydeden celalettin g, şunları dile getirdi:

  "askerler gelince 'siz inançlı insanlarsınız, grup olarak hareket etmemelisiniz ve inançlı insanlar ahiretten korkar, hesap verirken bu durumu da gözetmelisiniz. allah katında sorumlusunuz.' demek istedim. daha etkili olsun diye önceden şarjörünü çıkarmış olduğum nöbet silahını müştekilere doğru yönelterek, 'dan, dan, dan, varsayalım hepimizi vurdular, ahirette hesap veriyoruz. bu durumda ne olacak?' dedim. buradaki silah kullanmamdaki amacım 'nefes' filmindeki gibi askerlerin aklında daha iyi kalsın diye senaryolandırmaktı."

  bu sırada rahatsızlanan bir askere yardımcı olduğunu ve daha sonra bireysel olarak görüştüğü askere gruplaşmalara mahal vermemeleri gerektiğini söylediğini savunan celalettin g, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraatini istedi."

  su ifadedeki comarligi goremiyorsaniz, ayni kafadasiniz demektir.
  bilal'e anlatir gibi anlatmak gerekirse; toplu namaz kilanlarin yaptigi is yanlis (harbiden de boyle bir uygulamaya izin verilir ve yayginlasirsa, askerlerin uzerinde dini baski olur), tegmenin silah cekmesi de cok cok cok yanlis. rahatsizsa durumu rapor etsin. siddet harici cozum arasin.