şükela:  tümü | bugün
 • ermal'in kendi resmi sitesinde kullanmaya devam ettiği "adı".

  edit: gerçek ve olması gereken "adı".
 • ermal'in arnavutluk'taki akrabalari tarafindan israrla kullanmasini istedigi adi. bunu bir canli yayinda belirtmisti zaten. bu sebeple murat kosova israrla bu ismi kullanmaktadir. ayrica kendi sitesinde "turk milli takiminda oynayan ilk arnavut" sifatini kullanan bir oyuncu icin bu istek bence yerinde karsilanmasi gereken bir istektir.
 • ülkemizde ermal kurtoğlu ya da ermal kuço diye bilinen arnavutluk asıllı basketbolcunun gercek ismi.
  basketbol kariyeri ve geçmişine dair çok fazla şey bilmediğim birisiydi aslında, fenerbahçe geçmişi olduğunu, geçen sene galatasarayda oynadığını ve bu sene de anadolu efes kulübünde pivot olduğunu biliyordum. basketbolla çok ilgili bir insan sayılmam, ancak işim gereği spor ve sporcularla iç içeyim. ermal kuqo ile tanışmam malesef onun sakatlığı vesilesi ile oldu. sakatlığı süresince çalıştığım kliniğe geldi orada uzun süreler vakit geçirdiği için bol bol muhabbet etme imkanımız da oldu. dediğim gibi bu konularda pek bilgim ve birikimim yoktur, ben onu tanıdığım kadarıyla buraya yazıyorum. anadolu efes kulübü fenerbahçe ya da galatasaray kulübüne göre biraz daha resmi bir yapıya sahip. hepimizin röportajlarda duyduğu "aile ortamı" orası için fazla geçerli değil diye düşünüyorum. buna rağmen ermal takımın yerlisi sayılan ve büyüklerinden bir basketbolcu olarak takım arkadaşları ile iletişimi çok kuvvetli bir oyuncu. basit bir örnek vermek gerekirse, bir gün sasha vuyacicin antremanda sakatlanmış ertesi gün ermal tedavideyken, eşine yemek yapmasını söylediğini ve sashaya götüreceğini söyledi. aslında tabiki de sashanın yemeğe ihtiyacı yok, ancak kendisini istanbulda yalnız hissetmemesi gerektiğini, bak biz buradayız. aynı takımdayız ve sen yalnız değilsin mesajı için ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. başarılı oyuncu demek oyun zekası yüksek ve çok çalışan oyuncunun yanı sıra saha dışında da birlik beraberliğe önem gösteren ve insani değerleri ön planda tutan oyuncu demekse bunun daha iyi bir örneği şu anda aklıma gelmedi açıkcası.

  tanıdığım için kendimi şanslı hissettiğim bir insan. görüşleri ve düşünceleriyle bana vizyon kattığını kesinlikle söyleyebilirim. soyadını cengiz kurtoğlunu çok seven bir nüfus memurundan almış bir arnavut o. (bkz: may the force be with you)
 • efes'in mevcut kadrosundaki en iyi alçak post oyuncusu.
 • spor salonunda toplanmış hocayı beklemekteyiz. hafta sonu efes müthiş bir maç çıkarmış, erkekler tarafından kritiği yapılmaktadır*.
  - olum dünkü maç neydi öyle kimdi ya o biri vardı mükemmeldi... vs vs
  ***ben: ermal kurço!
  kitap okumaktan başka bir hobisi olduğuna inanılmayan heyecanlı bir inek, anlamsız bakışmalar, yine iplenmemek.
  - işte şöyle böyle oldu maçta hee şöyle blok yaptı gördün mü olum kimdi o ya...*

  daçka'ya transfer edildiği dönem, bildiğin televizyonu çekip paylaştığım fotoğrafın altına maç biteli henüz dakikalar olmuşken teşekkür ederim yazan kibar insan. *