şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ermeni gelini)
 • tehcir ve karşılıklı boğazlama yıllarında yetim kalmış bir çok küçük ermeni kızı bölge insanlarının nüfuslarına alınmış bir türk kızı gibi yetiştirilmiştir.ermeni dölü küfrü de dilimize buradan girmiştir.her ne kadar az bilinse yada bilinmemezlikten gelinse de doğu ve güneydoğu kökenli birçok kişide ermeni kanı vardır.
 • zaman zaman değiştirilerek kullanılan faşist tanımlama. ben farklı kullanımları için başlık açmaya utanırken, bir şehit cenazesinde müftü sıfatı verilmiş birisi dua ederken çok rahat kullanabiliyor.

  bakın ne demiş niğde müftüsü yüksel kaymak, şehit askerin cenazesinde;
  "bu ermeni p..lerinin dersini ulus olarak, millet olarak vermeyi bizlere nasip et yarabbi."

  (bkz: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=235315)
 • negatif anlamlar yüklenmiş bir söz öbeğidir bu... iki sözcükte ne tek başına ne de bütün halinde olumsuz bir anlam ihtiva etmez söz olarak... ancak yüklenen anlam negatif olduğundan ırkçı bir hakaret olarak algılanır... nedir yani hepimiz döl değil miyiz? o dölü bu dölü... dölsüz olanın "bilmem ne dölü" denecek bir zürriyeti olmaz... yani herkes bir şey dölüdür... bu öbek ise "hay dölsüz olaydınız" dileğinin dışa vurumudur bu anlamı barındırmaktadır... kim kime soylese "bişey dölü" diye hep bu negatif dilek anlaşılacaktır... ama tabi anlamlar devinim halindedir... iletişim süreçleri içinde şekillenirler ve dolayımlamaya öncül bir öz/töz içermeyebilirler bazen...

  (bkz: #8515827)
  (bkz: arap usagi)
  (bkz: #8717210)
 • duyulabilecek en faşist, en rezil aşağılama. ulan nerden bakarsan tutar bir yanı yok ki, hadi aşağılamak için söylüyorsun diyelim, hangi sikten hangi ama düşeceğini belirleyen, milletini seçen bir insan var mı bu dünyada. zaten bir insanı ırkından, milletinden dolayı aşağılamak bu kadar saçma iken, aman be kime anlatıyorsam.

  not; türküm, istanbulluyum, çocukluğumda bir sürü ermeni arkadaşım vardı. özellikle kılım bu tür şeylere.
 • radikal'de 10 ocak 2010 tarihli yazıda değinilmiş de yeni farketmişim;

  http://www.radikal.com.tr/…12.01.2010&categoryid=42

  -en harbisi de, doğrusu, bir kadın bakanın ağzına yakışmıştı: “ermeni dölü” (27.03.1997)
  baskın oran
 • bir zamanlar içişleri bakanlığı yapmış olan meral akşener'in terörist başı'ndan bahsederken kullandığı tanımlama cümlesi.
 • çirkinliğin ve ırkçılığın dile dökülmüş hallerinden sadece biridir.